Çatışma ve Afet Hukukunda Usta

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

LLM Çatışma ve Afet Kanunu, Çatışma ve Afet Hukukunda uzmanlık bilgisi geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Programın amacı, öğrencileri hem insan hem de çevresel durumlarda hukukun, politikanın ve uygulamanın çatışma ve felakete verilen tepkileri nasıl etkilediğine dair eleştirel bir anlayışla donatmaktır.

Araştırmanızın bir parçası olarak, seçtiğiniz bir alanda ayrıntılı bir araştırma gerçekleştirirken araştırma becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak önemli bir tez gereklidir.

Modüller

  • Uluslararası Ceza Adaleti (İsteğe bağlı) †
  • Uluslararası Çevre Kanunu (İsteğe bağlı) †
  • Uluslararası İnsan Hakları (Çekirdek)
  • Küresel Aktör Olarak AB: AB Dış İlişkiler Hukuku (İsteğe bağlı) †

† Bazı kurslar isteğe bağlı modüller sunabilir. İsteğe bağlı modüllerin mevcudiyeti yıldan yıla değişebilir ve elde edilen minimum öğrenci sayısına tabi olacaktır. Bu, belirli isteğe bağlı modüllerin kullanılabilirliğinin garanti edilemeyeceği anlamına gelir. İsteğe bağlı modül seçimi, personelin hazır bulunmasından da etkilenebilir.

Nasıl Çalışıyorsunuz?

Program, her modülde haftada bir kez olmak üzere iki saatlik seminerler ile teslim edilir. Her seminer için kapsamlı hazırlık gereklidir ve geniş okumalar beklenir.

Lisansüstü seviyedeki çalışma, dersler ve seminerlerde ele alınan materyalleri araştırarak, önemli miktarda bağımsız çalışmayı içerir. Genel bir rehber olarak, sınıftaki her saat için öğrencilerin bağımsız olarak iki-üç saat harcaması beklenir

Nasıl Değerlendirilir?

Tüm modüller yazılı ödevlerle değerlendirilir. Ayrıca önemli bir tez yazmak için bir gereklilik vardır. Yazılı veya sözlü sınav yoktur.

Değerlendirme Geri Bildirimi

University of Lincoln değerlendirme geri bildirimlerine ilişkin politikası, akademisyenlerin kurs sonrası değerlendirmelerini derhal size iade etmelerini sağlamayı amaçlar - genellikle teslim tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde.

Giriş koşulları

İkinci bir sınıf, herhangi bir konuda veya ilgili bir deneyim derecesi veya üzerinde onur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities.

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities. Daha Az