Çevre Politikası ve Hukuk Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Programa genel bakış

Yüksek Lisans Derecesi Programı Çevre, Doğal Kaynaklar ve Çevre Politikası ve Yasasında İklim Değişikliği, yüksek-seviyeli öğretimi mesleki odaklı eğitim hedefleriyle birleştiren yeni bir çok disiplinli, iki yıllık yüksek lisans derecesi programıdır. Program iklim değişikliği ve doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimi için politika, hukuk ve etki değerlendirmeleri konularında ileri düzeyde eğitim sunmaktadır.

Program iki alternatif ana dal üzerine kuruludur:

 1. Doğal Kaynaklar Yönetişimi ve
 2. Çevre ve İklim Değişikliği Kanunu.

Tüm öğrenciler, anadallarını seçmeden önce Doğal Kaynaklar Yönetişimi, Çevre Hukuku ve Politikası ile İklim Değişikliği Yasası ve Politikasında ders almak zorundadır.

Biz Kimiz?

Çevre, Doğal Kaynaklar ve İklim Değişikliği iki disiplin arasında düzenlenen ortak bir Yüksek Lisans derecesi programıdır; çevre hukuku ve çevre politikası. Yüksek lisans derecesi programı, UEF Hukuk Fakültesi tarafından tamamen yönetilmektedir, ancak çevre politikası ana UEF Coğrafi ve Tarihsel Çalışmalar Bölümüne dayanmaktadır.

Ayrıca, program 2013 yılında kurulan İklim Değişikliği, Enerji ve Çevre Hukuku Merkezi'nin (CCEEL) bir parçasıdır. UEF Hukuk Fakültesi, doğal kaynaklar, iklim değişikliği, enerji ve çevre hukuku alanında önde gelen Fin araştırma kurumudur. . CCEEL, UEF Hukuk Fakültesinden bir dizi etkinlik bir araya getiriyor ve tartışma, araştırma ve eğitim için ortak bir platform sunuyor.

Program aynı zamanda UEF'te faaliyet gösteren Doğal Kaynaklar, Çevre ve Toplum Enstitüsü'nün ( Coğrafya, orman ekonomisi ve politikası, çevre hukuku, tarih, estetik ve politika, sosyoloji gibi çeşitli disiplinleri temsil eden ) Araştırma ve Eğitim ağından yararlanmaktadır. eğitim ve turizm çalışmaları.

LYY ağı, daha sonra dünyaya sunulan sonuçlarla, çevrenin sosyo-kültürel incelemesini yapmak için çeşitli geleneksel ve yeni çalışma alanlarından araştırmacıların uzmanlığını bir araya getirmektedir. Enstitü'nün araştırmacı ağı 100'den fazla araştırmacı ve lisansüstü öğrencinin yanı sıra coğrafya, orman ekonomisi ve politikası, çevre hukuku, tarih, estetik ve politika, sosyoloji, eğitim ve turizm çalışmaları gibi çeşitli disiplinleri temsil eden 12 profesörden oluşmaktadır.

Başvuru Koşulları 2018-2019

 1. Lisans derecesi veya eşdeğeri üniversite uygun bir alanda
 2. İngilizce dil yeterlilik belgesi
 3. İngilizce motivasyon mektubu
 4. İngilizce öneri mektubu
 5. İngilizce denemek
 6. Pasaport fotoğraf sayfasının kopyası
  Program için sonraki kriter:
 7. Röportaj

2020 alımı için kabul şartları daha sonra onaylanacaktır.

Daha fazla bilgi için: http://www.uef.fi/en/envlawandpolicy/admission-requirements

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Devamını oku

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Daha Az
Joensuu , Kuopio + 1 Daha fazla Daha az