Çin'deki İlk Juris Doktor (JD) Programı

Genel

Program açıklaması

Peking University School of Transnational Law (STL), Amerika Birleşik Devletleri'nde sunulanlara benzer bir JD müfredatına dayanan üç yıllık bir tam zamanlı program uyarınca Juris Doktor (JD) derecesi sunmaktadır. Öğretim dili İngilizcedir. Program ayrıca, Mandarin Çincesi'nde öğretilen bir Çin yasaları araştırmasına adanmış seçmeli bir dördüncü yıl dersi içermektedir. Çin hukuku dersleri esas olarak Çin Halk Cumhuriyeti'nden veya ilk dili Çince olan öğrencilere açıktır.

Her iki müfredat da 21. yüzyıl için avukatlık becerilerini ve bilgilerini vurgular: (i) ulusötesi hukuk ve uygulama, (ii) kültürlerarası yeterlilik ve (iii) avukatların bu bağlamdaki mesleki sorumlulukları. Hiçbir yerde hukuk okulu, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ya da İngiliz Milletler Topluluğu ülkelerindeki özel sektör, kamu sektörü ya da kamu yararı yasal çalışmaları için mezun olan kişileri desteklememektedir.

Başvuru Ön Koşulları

  • Başvuru sahipleri geçerli bir pasaport ile Çin vatandaşı olmamalı ve lisans derecesine sahip olmalıdır.
  • Anadili İngilizce olmayan adaylar İngilizce yeterlilik kanıtı sağlamalıdır - TOFEL veya IELTS puanları.
  • Başvuru sahipleri, 31 Mart'tan önce LSAT'ı almak zorundadır.

Başvuru ücreti

Başvuru ücreti 800 RMB olup, iade edilemez (postayla başvuru materyalleriyle birlikte gönderilir).

Son başvuru tarihi

Tüm başvuru malzemeleri 31 Mart 2020, 24:00, Çin Standart Saati'ne kadar teslim edilmelidir. Başvuru ücretini ve son dakika başvurularının gecikmesini önlemek için 1 Mart 2020 tarihine kadar başvurmanızı öneririz.

Öğrenim ve Giderler

Öğrenim yıllık 120.000 RMB'dir ve her akademik yılın ilk haftasında ödenir. Ayrıca, kampüste ikamet eden bir öğrencinin oda ve pansiyon masraflarının tek kişilik odalarda 9,600 RMB / yıl, çift kişilik odalarda 3,600 RMB / yıl olduğu tahmin edilmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

About STL Peking University School of Transnational Law (“STL”) is unique in China and unique in the world, offering an American-style J.D. degree completely in English, alongside a Chinese J.M. degre ... Devamını oku

About STL Peking University School of Transnational Law (“STL”) is unique in China and unique in the world, offering an American-style J.D. degree completely in English, alongside a Chinese J.M. degree. Both curriculums are rich in courses emphasizing transnational law and practice, Chinese law and legal traditions, and other cutting-edge courses designed to equip STL graduates of all nationalities for leadership in the 21st century. Daha Az