ÜSTÜN GELİŞİM VE GELİŞMELER (LİDER)

Genel

Program açıklaması

hakkında

Yüksek Lisans en Droit ve Contentieux de l'Union européenne, Avrupa Birliği hukuku ve dava sistemi hakkında kapsamlı bir anlayış sağlar.

2018-2019 akademik yılıyla birlikte Avrupa Parlamentosu, hakimlerin programına, Avrupa Geneli Adalet Divanı'nın (CJEU) ve diğer Adalet Divanı'nın diğer görevlilerinin ve diğerlerinin görevlilerinin savunuculuğuna katılmasını sağlayan Yüksek Lisans'ın resmi ortağı oldu EFTA Mahkemesi, uluslararası üne sahip profesörlerden oluşan bir seçki yanında.

İddialı program öğretme, öğrenme ve değerlendirmede yenilikçi yöntemleri birleştirir. Kapsar:

  • AB kurumsal hukukunun yasama süreçlerine ve demokratik kontrole odaklanarak derinlemesine incelenmesi.
  • Avrupa Birliği hukukunun dava süreçleri yoluyla anlaşılması.
  • CJEU'dan önceki yasal çözüm yollarının derinlemesine incelenmesi ve usule ilişkin kurallar.
  • Ulusal hakimin AB hukukunun uygulanmasındaki rolünün ve bunların CJEU ile ilişkilerinin ve etkin adli korunma güvencesinin analizi.

97925_Students2.jpg

Lüksemburg Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Hukuku ve Davası konusunda uzmanlaşmak için 5 neden:

  • Öğretim yaklaşımında üniversitelerden uzmanların ve Avrupa mahkemelerinde ve AB hukukunda yüksek düzeyde uzmanlığa sahip Avrupa mahkemelerinin ve kuruluşlarının eşsiz katılımı.
  • Bilgi ve eleştirel düşünmeyi teşvik eden etkileşimli öğretim yöntemleri.
  • Hakimler ve Avrupa Parlamentosu hukuk dairesi üyeleri tarafından sağlanan içgörü.
  • Avrupa Parlamentosu'nun yasal hizmetinde (teklif edilen bazı ayrılmış ve ücretli stajlar) yanı sıra Avrupa Komisyonu ve EFTA Mahkemesi'nde staj fırsatları bulunmaktadır.
  • İki dilli program, öğrencilere gelecekteki kariyerleri için rekabetçi bir avantaj sağlar.

Kariyer fırsatları

Öğrenciler, Avrupa kurumlarında, ulusal idarelerde, hukuk firmalarında ve özel sektördeki istihdam fırsatları için hazırlanacaktır.

Yüksek Lisans ve Droit et ve Contentieux de l'Union européenne ayrıca doktora programında daha fazla akademik çalışma için bir sıçrama tahtası sunar. seviyesi.

97923_MaisonDesEtudiants_SophieMargue.jpg

Çalışmaların Yapısı

Yüksek Lisans ve Droit et Contentieux de l'Union Européenne'e başvuran öğrenciler, LL.M.'yi almak amacıyla Yüksek Lisans programının ikinci yılına (M2) doğrudan girebilirler. derecesi. Bu, 240 yıllık ECTS tutarındaki dört yıllık çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanmasını gerektirir; tipik olarak hukuk alanında Yüksek Lisans derecesi veya Avrupa hukukunda dersler dahil olmak üzere eşdeğer çalışmalar. Öğrenci kabul komitesi kararı üzerine kabul edilecektir.

Üç yıllık 180 AKTS tutarındaki çalışmaları başarıyla tamamlayan adaylar (tipik olarak Hukukta lisans veya eşdeğer çalışmalar) LL.M.'nin ortak ilk yılı için başvuruda bulunabilirler. Lüksemburg Üniversitesi'nde çalışmalar (M1). Öğrencilerin, ikinci yılın (M2) özel gereksinimlerine hazırlanmak için seçebilecekleri, Avrupa ve uluslararası hukukta çeşitli kurslar sunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Devamını oku

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Daha Az