KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Dekanın Mesajı

21. yüzyılın şafağında, Şangay Hukuk Fakültesi Jiao Tong Üniversitesi, derhal dünya yapısındaki büyük değişimin yanı sıra Çin'deki sistem reformu ile senkronizasyonun önemli fırsatlarından kaynaklanan benzeri görülmemiş zorlukları benimsemeye başladı.

Vakfın kurulması için gereken sıkı çalışmaları ve öncekileri ele geçirmenin zorluğunu açıkça biliyoruz. Bununla birlikte, 6 yıllık öncü çalışmalarda büyük zorlukların üstesinden gelip tatmin edici başlangıç başarıları sağlayan öğretim üyelerimiz ve tüm öğrencilerimiz, daha kısa sürede "yerli lider ve uluslararası tanınmış" olma hedefini gerçekleştirebileceğimizi ispatladı. , "ileriye dönük gelişmeyi" elde etmek için "geç gelenlerin avantajlarını" bilerek kullanırsak. Bu 110 yıl süren bir rüya ve aynı zamanda yeni binyıl için bir taahhüt.

121836_shanghai-jiao-tong-university-3947435_640.jpg

Geçmişe baktığımızda, selefimiz Nanyang Devlet Okulu'nun kurucularının, en başından beri, Devletin modernleşmesini teşvik etmek için "Politika İhtisası" nı yeni yönetim yeteneklerini geliştirmek olarak belirlediklerini görüyoruz. 1901 yılında kurulan Özel Batı Araştırmaları Sınıfı için Prof. Dr. Cai Yuanpei, baş öğretim görevlisi, anayasa öğretimi, uluslararası hukuk ve diğer dersler gibi görev aldı. Buna Çin'in modern hukuk eğitiminin başlangıcı denebilir. Xuhui Kampüsümüzden dört seçkin mezun, ulusal hatta uluslararası arenaya adım attı: Çin'deki İç Savaşı sonlandırmak için barış müzakerecisi Shao Lizi; Wang Chonghui, yönetişim elitleri yüksek hukukta; Demokrasi ile uzun vadeli barış ve istikrarla ülkenin kurulması için diyalogu gerçekleştirmeye yardım eden profesyonel eğitimci Huang Yanpei; ve Lahey'deki BM Uluslararası Adalet Divanı'ndaki ilk Çinli yargıç Xu Mo. Şangay Jiao Tong Üniversitesi'nin “Devletin Sütunlarını Saklama” konusundaki görkemli geleneğini temsil ettiler ve gelecekteki hukuk eğitimi ve araştırmalarını geliştirmek için özel modeller sundular.

Kümelenmek için geçmiş hikayeler ilginç tesadüfleri oluşturabilir. Birincisi, Nanyang Devlet Okulu 1896'da kuruldu ve ABD'deki Boston Üniversitesi'nden mezun olan Dr. John C. Ferguson, bu dersi, okul tesislerinin tasarımından ve müfredat sisteminin tasarımından sorumlu olan Danışman olarak kabul etti. 2007 yılında, Şanghay Jiao Tong Üniversitesi Hukuk Fakültesi, başlangıçta gelişmeye yöneldi ve gelişim için gerekli güdülen, Amerikalı bir Çinli girişimci olan Bay Bay KoGuan, yasa oluşturma ve öğretme ve araştırma için genel koşulları iyileştirmek için cömertçe bağışta bulundu. Bu tesadüf, zengin dernekleri ve görev duygusunu getirir: Bundan sonraki sürecimiz, üniversitemizin ihtişam tarihinin özü olacaktır, batı ve doğu medeniyetlerinin iletişimi için reform ilkesine layık olacak ve süper güçlerin etkileşimini içerecektir. Pasifik Okyanusu'nun her iki tarafında ve yeni yönetişim modlarının kurumsal tasarımlar kapsamında keşfedilmesi.

Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan Şangay Hukuk Fakültesi Jiao Tong Üniversitesi, KoGuan Hukuk Fakültesi olarak adlandırıldı. Yeni sivil toplumun başlangıcı ve devletin yeni durumuna uyum sağlamak için gerekli olan direklerin yetiştirilmesi için gerekli olan fidelerin oluşturulması için 2008’deki değişimin bize getirdiği fırsatları, “Gönüllülerin Birinci Yılı” nı öngörebiliriz. 21. yüzyıl Üniversitenin ileriye yönelik planlamasına göre, yasal eğitim ve araştırma gelecekte öncelikli bir konu, birinci sınıf üniversiteyi oluşturmak için gerekli olan önemli bir konu ve liberal sanatlar ve sosyal bilimlerin "Seçici Mükemmellik Peşinde". Yukarıdaki asil emelleri gerçekleştirmek için, bütün bilgeliğimizi kullanmalı ve KoGuan Hukuk Fakültesini olağanüstü yetenekleri, kurum ilkelerini inceleyen sarayı ve hukukun üstünlüğü teorilerini geliştirmek için bir üs oluşturmak için ortak çaba göstermeliyiz. uluslararası akademik topluluğun meslektaşları ile diyalog için forum. Yeni yüzyıla verdiğimiz söz budur.

Sözümüzü yerine getirmek için, fakültemizin yeteneklerini sergilemesi ve kişisel gelişimini sağlaması için yeterli alan sağlamalı ve hem yerli hem de yabancı yetenekler için kapıyı açık tutmalıyız. Ortak amaçlara ve yüksek kazanımlara sahip, kendilerini yasal araştırma, öğretim ve adalete adayacak bir üst sınıf yasal elitlerden oluşan bir ekip toplayacağız. Burada, Çin'in demokrasisini ve yasal düzenini pekiştirmek için gerekli bilgi temelini sağlamak için yeni bir yorum topluluğu oluşturacağız.

KoGuan Hukuk Fakültesi'ni seçerken, ister bilgin ister öğrenci olun, mükemmelliği seçtiniz! Seni buradan bekliyoruz.

KONG Xiangjun (KoGuan Başkan Yardımcısı, Hukuk Profesörü)

121834_china-4361536_640.jpg

Tarihsel Bakış

19. yüzyılın sonunda, Bay Sheng Xuanhuai ve bir grup öngörücü, Şangay'daki Nanyang Devlet Okulu'nu (Şangay Jiao Tong Üniversitesi'nin öncüsü olan), "ulusun güçlendirilmesinde en büyük önceliğin" olduğuna inandı. yetenekleri geliştirmek ve yeteneklerini geliştirmek için önce iyi okullar işletmeliyiz ". 14 Aralık 1920'de okulun adı Jiao Tong Üniversitesi olarak değiştirildi.

Üniversitedeki hukuk eğitimi, Nanyang Devlet Okulu döneminde sunulan özel siyasi müfredatla izlenebilir. Bay Cai Yuanpei'nin başkanlığındaki müfredat, 1901'de başlatılmış ve anayasalar, uluslararası kamu hukuku ve uluslararası anlaşmalar üzerine dersler içermektedir. Xu Mo, Li Shutong (Usta Hong Yi) ve Wang Chonghui gibi seçkin mezunlar bu sınıftandı. Xu Mo, BM Uluslararası Adalet Divanı'ndaki ilk Çin yargıçtı, Li Shutong, Batı’dan hukukçu eserleri çeviren ve tanıtan ilk bilgin ve Wang Chonghui, Çin Hükümeti’ni imzalayan ilk Dışişleri Bakanı idi. Çin Hükümeti'nin delegesi olarak BM Şartı ve BM Uluslararası Adalet Divanı'na iki kez hakim atandı.

Şangay Jiao Tong Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin tarihi, 1986'da kurulan Hukuk Eğitim ve Araştırma Bölümü'ne kadar izlenebilir. Altı yıl süren araştırmanın ardından, 1992 yılında, hukuk alanındaki lisans programı resmen kuruldu. 1993 yılında kabul edildi ve böylece üniversitede hukuk alanında modern mesleki eğitim tarihi başladı. 1996 yılında, 1998 yılında hukukta yüksek lisans dereceleri kazanma hakkına sahip olan Hukuk Departmanı kuruldu. 8 Haziran 2002 tarihinde, Hukuk Fakültesi kuruldu ve inşaatın ilk aşaması için 25 milyon RMB yuan tahsis edildi. Böylece Hukuk Fakültesi hızlı bir gelişim dönemine girmiştir.

31 Temmuz 2007'de, Birleşik Devletler’in Leo KoGuan Vakfı, üniversitenin Xuhui kampüsünde bir kanun inşa etmek, hukuk alanında ünlü profesörlerle ilgilenmek, bir akademik marka oluşturmak ve yeteneklerini geliştirmek için 30 milyon ABD doları cömertçe bağışladı. ülkeyi yönetmek ve yeni nesil hukuk uzmanlarına ders vermek. 20 Eylül 2008'de, Şangay Jiao Tong Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Leo KoGuan Vakfı'nın muazzam hareketini anmak için "Leo KoGuan Hukuk Fakültesi Shanghai Jiao Tong Üniversitesi" adını değiştirdi. 2012 yılından bu yana, okulumuz QS World University Ranking tarafından üst üste üç yıl boyunca en iyi 100 hukuk fakültesi olarak yerleştirildi. Halen, KoGuan Hukuk Fakültesi'ndeki uluslararası programlar arasında SJD Programı, LL.M. Program ve Çin Hukukunda Yaz Programları, Misafir Araştırmacılar / Öğrenciler Programı ve Öğrenci Değişim Programları.

121835_shanghai-1484452_640.jpg

Konumlar

Şanghay

Address
KoGuan Law School
Shanghai Jiao Tong University
800 Dong Chuan Road
Minhang District, Shanghai

200240 Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti