Emory Law

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1916'da Emory Üniversitesi , dönemin en saygın kurumlarından, 5.000'den fazla ciltlik bir kütüphaneden ve yirmi yedi öğrenciden oluşan bir derece ile büyük öğretmenler fakültesi olan bir hukuk fakültesi kurdu.

Bugün, Emory Üniversitesi Hukuk Fakültesi , öğrencilerine hukukun toplumumuzda, toplumumuzda ve dünyada oynadığı çeşitli ve ayrılmaz rollerde yer alan öğrenimsel öğrenim fırsatları sunma taahhüdüyle, hukuk öğrenimine yönelik pratik ve disiplinli bir bakış açısını birleştirmektedir. Emory Law öğrenci merkezli odakları , yenilikçi programları, uygulama örnekleri ve bilimsel araştırmalara olan bağlılıkları, mezunlarımızın mezun olduktan sonra anında etki yaratmaya hazır olmasını sağlamaktadır.

Misyon

Dünyada ve topluluklarında burs, öğretim ve dalma yoluyla, Emory Law misyonu:

  • Öğrencilere, burs üretin ve öğrencileri sosyal rahatsızlıkların tanımlanması ve ele alınmasında rolünü öğretin; çatışmayı yapılandırma; etkili yasal, politik ve piyasa kurumlarını tasarlamak; hükümetleri bilgilendirme ve kısıtlama; ve toplumsal taahhütleri anmak.
  • Hukukun üstünlüğünü ve hesap verebilirliğin, bireysel hakların, sosyal adaletin, gelişen pazarların ve ekonomik gelişmenin ortaya çıkan yararlarını ilerletin.
  • Yargı, hükümet, hukuk eğitimi, kamu yararı hukuku, şirketler ve hukuk bürolarındaki rollerle topluma hizmet eden liderleri yetiştirin.
  • Teori, doktrin ve deneyimsel öğrenmeyi birleştiren sıkı bir eğitim sağlayarak öğrencileri çeşitli kariyerlere ve sürekli değişen yasal, politik, sosyal ve pazar koşullarına hazırlayın.
  • Öğrenci organının, fakültenin ve personelinin çeşitliliği için çaba göstererek ve üniversitenin üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışındaki daha geniş akademik topluluk ve hukuk mesleği ile disiplinlerarası ve akademik üretkenliği kolaylaştırarak mükemmelliği teşvik edin.

Tarihçe

Kurucu Yıllar

Emory Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Herschel W. Arant ve Piskopos Warren A. Candler, ulusal tanınmış üniversitelerin hukuk fakülteleriyle birlikte bir hukuk fakültesi kurmayı arzu ettiler, “eski ve onurlu bir mesleğin ahlak ve ideallerini vurguladılar. , "ve kanunun hizmetini teşvik etmek.

1916 yılında, Emory Mütevelli Heyeti yeni okul LQC Lamar Hukuk Okulu adını aldı. Lamar, 1845'te Emory Koleji'nden mezun oldu ve bir devlet adamı, akademisyen ve avukat olarak seçkin bir kariyere sahipti. Orijinal konumu (şimdi Carlos Hall) Emory Quadrangle'daki orijinal binalardan biriydi. Zarif bir merkezi merdivene ve Gürcistan mermer cephesine sahip olan bina, saygın Beaux-Arts mimar Henry Hornbostel tarafından tasarlandı. Yirmi sekiz öğrenci 1916 sonbaharında kayıt yaptı.

İlk dekan olan Samuel C. Williams'ın önderliğinde, hukuk fakültesi, Amerikan Hukuk Okulları Birliği'ne üye olmak için Gürcistan'daki ilk okuldu. Amerikan Barolar Birliği, Emory'yi 1923'te "A Sınıfı" bir okul olarak sınıflandırdı. Güneydoğu'da bu atama ile onurlandırılacak diğer tek okullar, Virginia Üniversitesi, Washington ve Lee Üniversitesi idi.

Harvard Hukuk Fakültesinden mezun olan E. Smythe Gambrell 1924 yılında ek fakülteye katılmıştır. İkinci Dünya Savaşı'nın arifesine kadar fakültede görev yapmıştır ve daha sonra günümüz hukuk fakültesi binasının inşasını mümkün kılan armağanı sağladı - Gambrell Salon, ailesinin anısına atandı.

Konumlar

Atlanta

Address
Clifton Road,1301
30322 Atlanta, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin