Resmi açıklamayı okuyun

1909 yılında kurulan, Hukuk Oklahoma College Üniversitesi toplumun güçlü bir duygusu teşvik küçük bölümler ve sınıf boyutları ile ABD'de büyük bir kamu hukuku okullarından biri, uluslararası uzmanlık ve donanımlı çalışma odaları, mahkeme odaları ve derslik içeren bir state-of-the-art tesisi ile gerçekleştirilir fakültesidir En son teknoloji ile.

Oklahoma'in sadece kamu hukuku bir okul olarak, OU Kanunu mevcut Juris Doktor kayıtlı yaklaşık 500 öğrenci, Kanunlar Master, Hukuki Araştırmalar ve çeşitli çift diploma programlarının Master akademik evidir.

Oklahoma Hukuk Merkezi'nin Üniversitesi Hukuk Koleji ana varlıktır. Hukuk Merkezi, aynı zamanda Donald E. Hukuk Kütüphanesi, OU Hukuk Kliniği, Hukuk Asistanı Eğitim Bölümü, Oklahoma Hukuk Yorum ve Kızılderili Hukuk Yorum dua içermektedir.

Misyon

Onun öğrencileri için hazırlık yasal eğitimini de dahil olarak Hukuk Oklahoma College Üniversitesi, Oklahoma Hukuk Merkezi'nin bir parçası olarak, hukuk ve adalet peşinde öğretme ve öğrenme, araştırma ve hizmet için adanmış bir dinamik entelektüel topluluk sağlamak istiyor hukuk, yargı hizmetleri ve Oklahoma diğer liderlik pozisyonlarında, millet ve dünya uygulama.

tarih

Julien C. Monnet o kurdu ve 1909 yılından beri Hukuk Koleji biraz ilerlemiştir. Mütevazi Dean Monnet başlangıçlar, iki öğretim üyeleri ve 47 öğrenci itibaren, Hukuk Koleji devlet önde gelen hukuk kurumu haline gelmiştir. 1914 yılında, inşaatını finanse etmek için hukuk öğrencileri tarafından eyalet meclisi aralıksız lobi sayesinde, kolej ilk kalıcı ev Monnet Salonu'nda taşındı.

47,000 metrekarelik Hukuku Barn, sevgiyle bilinen, 62 yıldır üniversiteye ev oldu. Hukuk Koleji ev olarak, o zaman-gelecek OU Regent Ada Lois Sipuel Fisher, Hukuk Koleji'ne başvurdu ilk siyah kadın kabul dahil Oklahoma (ve Amerikan), tarihte birçok olaylar, tanık 1948 yılında oldu . Diğer önemli mezunları eski ABD Senatörü ve mevcut OU Başkanı David L. Boren, eski Oklahoma Valiler Frank Keating ve Brad Henry ve eski Oklahoma İlçesi Avukat ve güncel Emekli Dekanı Andrew M. Coats içerir.

Hukuk Koleji ve ilişkili kuruluşlar 1971 yılında çağrılacak geldi Monnet Salonu'nda, Hukuk Merkezi'nin arka üzerine inşa ek kare görüntüleri rağmen, 1976 yılında Timberdell Yolu üzerindeki mevcut ev için bir tehcir zorlayarak, binayı outgrew. Ama orada sona ermedi. Klinik hukuk eğitiminin genişletilmesi, kurulan Oklahoma Kanunu Yorum tamamlayacak American Indian Kanunu Yorum ekleme, ve genellikle 20. yüzyılın sonlarında hukuk eğitiminin artan talepleri karşılamak için çalışıyoruz OU Kanun kez daha kendi imkanları büyümek neden oldu.

1999 yılının Ekim ayında, toprak sonuçta 58.000 metrekare Donald E. Hukuk Kütüphanesi ve 250 sandalyeli Dick Bell mahkeme salonunda dua featuring tesisine 80.000 feet kare ekledi 19 $ milyon doları inşaat ve yenileme projesi üzerinde kırıldı. Yeni kütüphane Louvre katlı anımsatan bir parke zemin ile Monnet Salonu'nda okuma odası sonra modellenmiştir Chapman Okuma odası, bulunmaktadır. Donald E. halka açık Hukuk Kütüphanesi, dua, devlet, kamu veya özel büyük hukuk koleksiyonu, övünür. Dick Bell Courtroom bölgenin en büyük ve en ileri teknolojiye duruşma salonlarının biri değilse, millet ve ana merkezi Oklahoma çeşitli mahkemelerden denemeler yaşıyor. Bell MAHKEMEDE (ölüm cezası temyizde dahil) Ceza Temyiz Oklahoma Mahkemesi ve Oklahoma Batı Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesi 10. Temyiz yanı sıra sivil çalışmaların ABD Mahkemesi hem temyiz davaları ev sahipliği yapmıştır.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

The University of Oklahoma - College of Law

ABD Hukuki Araştırmalar uzmanlaşma yabancı eğitimli avukatlar ABD hukuku ve hukuki konularda genel bir eğitim kazanmak için verir. Öğrenciler müfredat terzi teşvik edilme ... [+]

ABD Hukuki Araştırmalar uzmanlaşma yabancı eğitimli avukatlar ABD hukuku ve hukuki konularda genel bir eğitim kazanmak için verir. Öğrenciler bireysel ihtiyaçlarına uygun müfredat terzi için teşvik edilir, ve dersler öğrenci Amerika Birleşik Devletleri'nde bir bar sınava hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere seçilebilir.

ABD Hukuki Araştırmalar uzmanlaşma Ders dahilinde diğerleri arasında Sivil Prosedürü, Sözleşmeler, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Haksız Fiiller, içerebilir.

Yüksek Lisans ABD Hukuki Araştırmalar tam zamanlı çalışmanın bir yıl içinde tamamlanabilir.

Oklahoma Üniversitesi - Hukuk Fakültesi - Yüksek Lisans ... [-]
Amerika Birleşik Devletleri Normandiya
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The University of Oklahoma - College of Law

OU Hukuk enerji ve doğal kaynaklar üzerinde duruldu yasal derslerin kendi sunan ön planda yer almaktadır. Ile merkezi pek çok enerji ve doğal kaynakları şirketleri ... [+]

OU Hukuk enerji ve doğal kaynaklar üzerinde duruldu yasal derslerin kendi sunan ön planda yer almaktadır. Oklahoma merkezli birçok enerji ve doğal kaynaklar şirketler grubu, OU Hukuk her yıl enerji ile ilgili alanlarda ve uygulamaların içine mezunlarının çok sayıda gönderir. OU Hukuk çevreye sorumlu bir şekilde enerji ve doğal kaynaklar tüm biçimlerinin sürdürülebilir kalkınma yardımcı, enerji ve doğal kaynaklar hukuku ve politikası lider olmak için hazırlar.

Yüksek Lisans Enerji ve Tabii Kaynaklar tam zamanlı çalışma veya part-time çalışmanın iki yıl bir yıl içinde tamamlanabilir içinde.

Oklahoma Üniversitesi - Hukuk Fakültesi - Yüksek Lisans ... [-]
Amerika Birleşik Devletleri Normandiya
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The University of Oklahoma - College of Law

Orijinal Hint Bölgesi kalbinde yer alan, OU Hukuk yerli halkları ilgilendiren Kızılderili hukuk ve sorunları çalışma için ideal bir ortam sağlar ... [+]

Orijinal Hint Bölgesi kalbinde yer alan, OU Hukuk Kızılderili hukuk ve yerli halkları ilgilendiren konularda çalışma için ideal bir ortam sağlar. Oklahoma yaklaşık kırk kabile ulusları ve ABD'de ikinci büyük Kızılderili nüfus içerir. Onların varlığı ve bölgenin geçmişi göz önüne alındığında, Hint hukuk bunun canlı ve büyüyen bir alan yapım, yasal uygulama hemen hemen bütün alanlarını etkiler.

Yüksek Lisans Yerli Halkların kanun tam zamanlı çalışma veya part-time çalışmanın iki yıl bir yıl içinde tamamlanabilir.

Oklahoma Üniversitesi - Hukuk Fakültesi - Yüksek Lisans

John B. Turner Yüksek Lisans Programı sadece OU mevcut derslerin, benzersiz bir bileşimini sunar ve öğrencilerin üç uzmanlık arasından seçim yapmanızı sağlar: Enerji ve doğal kaynaklar, yerli halklar hukuk, ya da ABD Hukuki Araştırmalar (yabancı eğitimli avukatlar için).... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Normandiya
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Experience OU Law