SMU Dedman School of Law

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

hakkında

1925 yılında kurulan SMU Dedman School of Law , Teksas'ın Dallas şehrinde bulunan birinci sınıf bir birinci sınıf özel hukuk okuludur ve şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta, ağaçlarla çevrili bir mahallede yer almaktadır. 1949 yılında kurulan hukuk fakültesinin lisansüstü hukuk programları, dünyanın önde gelen liderlerinden bazılarının eğitiminde önemli bir rol oynamıştır. Küresel mezun ağımızla gurur duyuyoruz - 80 ülkeden 2000'den fazla mezun, hükümet, yasal uygulama, iş dünyası, yargı ve hukuk eğitiminde dünya çapında önde gelen pozisyonlara sahip. SMU Dedman Alumni Network fotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Olağanüstü Yüksek Lisans Programları

SMU Dedman School of Law , hem ABD hem de yabancı eğitimli avukatlar için yüksek lisans programları sunmaktadır. LL.M. ve SJD Programları, dünyamızın karmaşık taleplerini karşılamak için analiz ve problem çözme becerilerini öğreterek özel hukuk, öğretim ve kamu hizmeti uygulamasında kariyerleri geliştirir. Programlar, öğrencinin hukuk kuramı ve politikalarını anlama, öğrencinin yasal ufuklarını genişletme ve yasal araştırma ve yazma becerilerini geliştirmeyi teşvik eder.

Canlı Dallas, Teksas'ta Eğitim

SMU Dedman Law, uluslararası öğrencilere sadece uluslararası bir iş merkezi değil, aynı zamanda Amerika'nın doğu ve batı kıyıları arasında yer alan dinamik bir kültür merkezi olan Dallas'ta eğitim alma avantajı ile canlı, çeşitli ve akademik bir topluluğun parçası olma fırsatı sunmaktadır. Ilıman, güneşli iklimi ile bilinen bir bölgedeki devletler. Dallas dokuzuncu en büyük şehir ve Dallas / Ft. Worth metroplex, Amerika Birleşik Devletleri'nin dördüncü büyük metropol bölgesini oluşturuyor. Gelişen iş piyasası, yüksek yaşam kalitesi ve nispeten düşük yaşam maliyeti ile sofistike bir şehirdir. Yaşamak ve okumak için harika bir yer!

Küresel Tanınan Fakülte

Fakülte, anayasa hukuku, şirketler hukuku, ceza hukuku, çevre hukuku, sağlık hukuku, fikri mülkiyet, ulusal güvenlik hukuku, petrol ve gaz hukuku, kamu çıkarları hukuku ve vergi hukuku dahil olmak üzere çeşitli alanlardaki akademisyenleri ve yenilikçileri içermektedir. Bu akademisyenler düzenli olarak kongre komitelerinden önce görünerek, eyalet ve federal düzenleyici kurumlarla çalışarak, eyalet ve federal mahkemelerde tartışarak, şirket yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışarak ve medyada düzenli olarak araştırmalarını tercüme etmek veya önemli öyküler hakkında yorum yapmak için yer alırlar. Günün. SMU'da hukuk okumak, öğrencilere yılların tecrübesi ile sıklıkla bilgilendirilen, zamanında ve en ileri araştırmalarla ilgilenen olağanüstü bir fakülteye erişim sağlar. 21429_SMU_Law_LOW_RES_PROOFS_-_Students_around_campus-Lifestyle_-_Bret_Redman-187_1.jpg fotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Öğrenme tecrübesi

Çeşitli müfredatımıza ek olarak, öğrenciler sınıf dışındaki birçok aktiviteden faydalanmaya davet edilir. SMU Dedman Yasası'nda, öğrenim deneyiminiz yıl boyunca yapılacak uluslararası konferanslar ve konferanslar aracılığıyla zenginleştirilecek ve mevcut küresel yasal sorunları tartışmak için kampüste tanınmış uluslararası figürler getirecektir. Uluslararası LL.M. Öğrenciler, Amerikan JD öğrencileriyle dersler alırlar ve öğrencilerin kendi sınıflarında bir topluluk deneyimi için sınıf arkadaşlarıyla, fakülte, öğrenci liderleri, kariyer danışmanları ve mezunlarıyla küçük gruplarla bağlantı kurdukları oryantasyon sırasında tanıtılan bir program olan Inns of Inns of Inns Programımıza katılırlar. SMU Dedman School of Law . Bir öğretim üyesi kişisel akademik danışmanınız olarak görev yapacak. Dallas Barosu Uluslararası Hukuk bölümünden avukatlara başvurmak da öğrencilerimiz için mentorluk yapıyor.

Uluslararası Tanınmış Mezunlar

SMU Dedman School of Law uluslararası mezunları, tüm dünyada bir etki yarattı. Uluslararası mezunlar ağımız 80'den fazla ülkede 2000'den fazla mezun içermektedir. Bu profesyoneller en yüksek devlet, yasal uygulama ve iş seviyesinde bulunabilir. SMU'nun uluslararası mezunları, Orta ve Güney Amerika, Meksika, Kanada, Avrupa, Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya, Çin, Orta Doğu ve Pasifik Kıyıları gibi geniş bir yelpazedeki yasal sistemleri temsil etmektedir. Öğrenci kayıtlarımızda küresel coğrafi çeşitlilik için çalışıyoruz ve her uluslararası öğrenci için yüksek derecede bireysel ilgi ve destek sağlıyoruz.

 • Sobchok Sukharomna '81 Yüksek Mahkeme Başkanı, Tayland
 • Shen Shiaoming '81 Mackenzie & Albritton LLP Uluslararası Hukuk Danışmanı
 • Sayın SM Krishna '59 Hindistan Dışişleri Bakanı (2009-2012)
 • Siriporn Chaiyasuta '85 Genel Danışman, Chevron Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Arama ve Üretim Limited Şirketi
 • Moath Alhussain '11 Doç. Danışman, Saudi Basic Industries Corporation
 • Antonio M. Garza '83 ABD'nin Meksika Büyükelçisi
 • Helmut Sohmen '66 BW Grubu Başkanı ve Başkanı
 • Hassan Okour '07 Eski Hukuk Fakültesi, Katar Hukuk Fakültesi
 • Jinsung Lee '88 Başkan, Kore Anayasa Mahkemesi
 • Yukio Horigome '71 Japonya Yüksek Mahkemesi'nin Adaleti
 • Hans Heppe '97 Uluslararası Ortak, Locke Lord LLP Fahri Alman Konsolosu

Öğrenci hayatı

Hukuk fakültesi, SMU'nun ana kampüsünün kuzeybatı köşesinde - sınıf binaları, yönetim binası ve “Hukuk Dörtlüsü” olarak adlandırılan hukuk kütüphanesi ile yer almaktadır. Bu ideal konum, birçok SMU'nun harika öğrenci kaynaklarına kolay erişim sağlar. Yemek hizmetleri, önde gelen bir fitness merkezi ve sağlık hizmetleri merkezi.

Bar Sınavı Uygunluğu

Amerika Birleşik Devletleri'nde hukuk uygulamak isteyen ve eyaletlerden veya Columbia Bölgesi'ndeki bara kabul edilmek isteyen uluslararası öğrenciler, uygulama yapmayı planladıkları belirli yargı alanındaki bar kabul şartlarını öğrenmelidir. Çubuk kabul şartları eyaletten eyalete değişir. Bazı eyaletlerde başvuru sahiplerinin JD derecesi olması gerekirken, diğerleri bu ülkedeki bir hukuk fakültesinden sadece belirli sayıda ders kredisi talep edecektir. Teksas şimdi LLM'yi tamamlamış olan nitelikli yabancı eğitimli avukatlara izin vermektedir. Texas Bar sınavına girme derecesi. YERALTI YASASI KÜTÜPHANESİ, Güneybatı'nın en büyük özel hukuk koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Önde gelen ALUMNI SMU hukuk mezunları arasında Teksas Yüksek Mahkemesi adaletleri, ABD Kongresi üyeleri, bir büyükelçi, bir vali, dışişleri bakanları ve dünya çapındaki en yüksek mahkemelerin üyeleri ile önde gelen hukuk firmaları ve büyük kurumlardaki genel danışmanlar bulunmaktadır. DALLAS'taki ilk hukuk fakültesi olarak, gelişen bir ekonomiye, birçok şirket merkezine ve olağanüstü bir yasal topluluğa sahip bir şehirde olduğumuz için şanslıyız. SMU Dedman School of Law önümüzdeki yüzyıl liderlerini geliştirmek için çaba sarf etmeye devam ediyor. 21430_28439363.jpg fotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Konumlar

Dallas

Bobbye Heine, Assistant Director for Graduate Legal Programs, Email: bheine@smu.edu

Address
3315 Daniel Avenue
75205 Dallas, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 214-768-2658

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin