Europa-Institut

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Saarland Üniversitesi'nin Europa-Institut , Avrupa'da türünün en eski ikinci enstitüsüdür ve altı yıldan uzun süredir Avrupa ve uluslararası hukukta mükemmel eğitim ve araştırmalar yapmak için çaba göstermiştir. Halen 1951'in kuruluş yılında, Enstitü'nün ilk yöneticisi, Prof. Dr. Joseph-François Angelloz, Europa-Institut Gelecek Avrupa'sında “Geleceğin Avrupası” nda, farklı ülkelerde geleneksel öğretim yöntemlerine göre yetiştirilen bir gençliğin bu Avrupa'yı taşıyabilmesi vizyonu, tüm bu ülkeler için Avrupalı ​​düşünen eğitimciler ve belki de yakında Avrupa'nın önde gelen güçlerini eğitmek ". Bu vizyonun Avrupa Enstitüsü'nde gerçek olması değil; daha ziyade, son yıllarda küresel bir enstitüye dönüşmüştür.

Fransa , Lüksemburg ve Almanya'nın üç ülkesinde bulunan enstitü, otuz yılı aşkın süredir Avrupa ve Uluslararası Hukuk alanında uluslararası üne sahip bir yüksek lisans programı sunmaktadır. O zamandan beri, 5.000'den fazla öğrenci başarıyla mezun olmuş ve şu anda Avrupa ve uluslararası kurumlarda, uluslararası hukuk firmaları, şirketler ve ulusal hükümet ve idarelerde yönetici pozisyonlarında bulunmaktadır. Her yıl, dünyanın dört bir yanından tanınmış öğretim üyeleri, Avrupa ve uluslararası işgücü piyasasının zorluklarına en uygun şekilde hazırlamak için 30'dan fazla ülkeden öğrencilere ders veriyor.

Ayrıca, dünyanın dört bir yanından uluslararası alanda tanınmış bilim insanları ve misafir konuşmacıları, Avrupa Dokümantasyon Merkezi olan kendi kütüphanesiyle Europa-Institut mükemmel araştırma koşullarını kullanmaktadır. Yeni kurulan Güney Doğu Avrupa ağı, sayısız Avrupa yaz kursları ve kış okulları, enstitünün araştırma ve ileri eğitim alanındaki uluslararası önemini desteklemektedir. Enstitünün kendi yayınları enstitünün araştırma niteliğini vurgularken, uygulamaya yönelik odaklanma, ileri eğitim alanında ve geniş kapsamlı kariyer hizmetlerinde sürekli olarak genişletilmiş tekliflere yansımaktadır. Tüm çalışmalarında güvenilir bir ortak sahip Europa-Institut eV HİÇ eski zamanlardan beri, tüm dünyada geniş bir ağ ile Avrupa Çalışmaları Mezunlar Derneği,.

sertifikalı mükemmellik

Europa-Institut Dışişleri Bakanlığı, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Avrupa Komisyonu ve Alman Akademik Değişim Servisi tarafından desteklenmektedir. Yüksek eğitim standartlarına yakın temaslar ve Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi kurumları ile ve gelen Dışişleri Bakanlığı ile düzenli değişimlerle karakterizedir.

Saarland Üniversitesi'nin sistem akreditasyonu kapsamında, Europa-Institut uluslararası akreditasyon ajansı ACQUIN tarafından kapsamlı bir şekilde değerlendirilmiş ve onaylanmıştır. Program Europa-Institut yüksek kaliteli öğretimin yanı sıra seçkin araştırmaları temsil ettiğini resmi olarak onaylamıştır. Europa-Institut aynı zamanda master programında başarılı bir uluslararasılaşma stratejisi için "Uluslararasılaşma Kalitesi Sertifikası (CeQuInt)" belgesini de almıştır.

Konumlar

Saarbrücken

Address
Universität des Saarlandes
Campus, Building B2. 1

66123 Saarbrücken, Saarland, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin