Resmi açıklamayı okuyun

Hukuk ve Finans Enstitüsü (ILF) , öğretim ve araştırmada akademik mükemmellik için bir merkezdir. 2002 yılında Goethe Üniversitesi Frankfurt am Main tarafından kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak kurulmuştur ve birçok önde gelen kurumun desteğiyle kurulmuştur. Önde gelen ticari bankalar ve uluslararası hukuk firmaları, Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası, Frankfurt Kenti ve Hesse Eyaleti, Avrupa Merkez Bankası ve Deutsche Bundesbank, planlama aşamalardan bugün.

ILF akademik öğretim ve araştırma yapmaktadır ve kurulduğu günden bu yana bir özel-kamu-ortaklığı olarak politika merkezi olarak destekleyici bir rol oynamaktadır. Almanya'daki ve dünyadaki avukatlara, üst düzey yöneticilere ve yöneticilere disiplinler arası eğitim veriyor ve akademi ile uygulayıcılar arasındaki tartışmalara ve forumlara dair forumlar sunarak yasama sürecinde bir politika merkezi olarak hizmet ediyor.

öğretim

ILF, Almanya ve yurtdışından yüksek nitelikli hukuk veya işletme / ekonomi mezunlarına karşılaştırmalı bir hukuk ve disiplinlerarası temel üzerine Finans (LL.M. Finans) derecesi alanında lisansüstü eğitim sunmaktadır. Bu Yüksek Lisans programı, hukuk ve uluslararası finans uzmanlık alanlarında teorik bilgi ve pratik eğitim birleştiren ilgilenen öğrencileri hedefliyor. Bu yüksek düzeyde uzmanlaşmış programdaki dersler tamamen İngilizce dilinde yürütülmektedir.

Fakültemiz hem önde gelen akademisyenlerden hem de uygulayıcılardan oluşmaktadır. Goethe Üniversitesi Frankfurt'tan etkileyici uluslararası tecrübeye sahip, yurtdışından konuk profesörler ve büyük uluslararası hukuk firmalarının ortakları, merkezi ve ticari bankalardan uzmanlar, düzenleyici kurumlar ve denetleme şirketlerinden uzmanlar olan, son derece saygın hukuk ve ekonomi profesörleri burada bilgi ve uzmanlıklarını öğrencilerimize aktarmak.

70 ile 50 arasındaki fakülte öğrenci oranı mükemmel ve küçük sınıflarımız, fakülte ve öğrenciler arasında doğrudan temas sağlamaktadır. Buna ek olarak, tüm öğrencilerimiz sponsorlar ile 6 ila 8 haftalık stajlar yaparak program sırasında edindikleri bilgileri uygulamak ve profesyonel temaslar kurma fırsatına da sahiptir. Ayrıca ILF, Columbia Law School, Brezilya'daki FGV DIREITO RIO ve Amsterdam Business School ile öğrenci değişim programları için işbirliği anlaşmaları yapıyor.

ILF ayrıca her yıl 2 haftalık yaz ve ilkbahar okulları sunmaktadır. ILF sponsorlarının uzun listesindeki hukuk firmalarından ve bankalardan gelen uzmanlar, bankacılık ve sermaye piyasası kanunları ve şirket hukuku ile ilgili pratik konuları, önceden seçilmiş 40 yasal kursiyerlere yoğun bir içgörü sağlamaktadır.

Araştırma ve Politika Merkezi

ILF eğitim rolünün yanı sıra, hukuk ve uluslararası finans alanlarında araştırma ve politika yapma yetkinliğinin merkezi.

ILF, bu değişikliklerin akademik araştırmacılar ve forumlar aracılığıyla iyi değerlendirilmesi ve tartışılmasının sağlanarak şirket, bankacılık ve sermaye piyasası kanunlarında önemli yasal değişikliklerin yapıldığı süreçte yardımcı olur. Bu amaçla ILF bir dizi çalışma belgesine sahiptir ve güncel konularda konuk konferanslar, konferanslar ve tartışma podyumları düzenler. Konuşmacılar arasında Almanya ve yurtdışındaki üniversite öğretim üyeleri ile düzenleyici kurumların, şirketlerin, organizasyonların ve hukuk firmalarının temsilcileri yer alıyor.

Kamuoyu, Maliye Meclisinde düzenli olarak düzenlenen tüm ILF konuk konferanslarına candan davetlidir.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Institute for Law and Finance

Yüksek Lisans ILF Finans lisans programı değil sadece uğraşmak yetiştirecek hem de bu giderek daha önemli alanda excel nereye uluslararası hukuk ve küresel finans buluştu ... [+]

Yüksek Lisans maliye

Geçtiğimiz birkaç yılda küresel finans piyasalarında çok sayıda hızlı değişiklikler dramatik yasal çalışmanın gereklerini ve içeriğini değiştirmiştir. Böyle türevleri ve uluslararası hedge fonlar gibi mali düzenleme, merkez bankacılığı ve iflas hukuku için tamamen yeni gereksinimleri gibi yeni finansal araçların geliştirilmesi ile, profesyonellerin yasal niteliksel yeni ve hızla gelişen alanlarda yetiştirilmek üzere acil ihtiyaç vardır uygulama.

Yüksek Lisans Finans ILF de lisans programı değil sadece uğraşmak yetiştirecek hem de bu giderek daha önemli alanda excel nereye uluslararası hukuk ve küresel finans buluştuğu dünyalar. Yüksek Lisans Finans program düzenli bir yıllık LL.M. tamamlayarak yarı zamanlı olarak yapılabilir Iki yıllık bir süre boyunca Finans programı. Böyle bir düzenlemenin amacı, böylece ILF kendi çalışmalarını finanse öğrenciler çalışmaları sırasında part-time çalışmak için izin vermektir.... [-]

Almanya Frankfurt
Ekim 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Institute for Law and Finance

Asya’dan hukuk, işletme veya ekonomi dalında birinci dereceye sahip olanlar ve iyi bir akademik sicile sahip olan mezunları LL.M’imize katılmak için başvuruda bulunabilir ... [+]

Asya’dan hukuk, işletme veya ekonomi dalında birinci dereceye sahip olanlar ve iyi bir akademik sicile sahip olan mezunları LL.M’imize katılmak için başvuruda bulunabilirler. Uluslararası Finans programı.

Uluslararası Bankacılık, Menkul Kıymetler ve Finans (LL.M. International Finance) programında Master of Laws programı, uluslararası ve Avrupa bankacılık, menkul kıymetler ve finans hukuku alanlarında mükemmel bir disiplinlerarası ve uygulamaya yönelik eğitim sunmaktadır. ILF okuyarak, sadece başa çıkmak için değil, aynı zamanda uluslararası hukuk dünyasının ve küresel finans dünyalarının buluştuğu, gittikçe önem kazanan bu alanda mükemmelleşmek için eğitileceksiniz. Goethe Üniversitesi Frankfurt am Main'in önde gelen profesörleri ve aynı zamanda hukuk ve finans endüstrilerinden uzmanlar tarafından verilecek. Frankfurt, Avrupa ve küresel finansta merkezi bir rol oynamaktadır.... [-]

Almanya Frankfurt
Ekim 2020
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Location address
House of Finance
The Goethe-Universität

Campus Westend
Grüneburgplatz 1

Frankfurt, Hesse, 60323 DE