Resmi açıklamayı okuyunGelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerden, uygulamadan ve akademiden, yasal, teknik ve diğer eğitim geçmişlerinden gelen öğrenciler göz önünde bulundurulduğunda, takip eden programın mümkün olduğunca kapsamlı olması gerektiği açıktı. Böylelikle Dr. Bludau ve Profesör Straus, fikri mülkiyet hukuku, genel olarak hukuk, ekonomi ve ticaret konularında güçlü referanslara sahip uygun ortaklar belirlemeye karar vermişlerdir.

Augsburg Üniversitesi'ni buldular; Technische Universität München; ve George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Washington, DC).

MIPLC müzakerelerin ardından, Münih Fikri Mülkiyet Hukuku Merkezi ( MIPLC ) 17 Mart 2003 tarihinde bir Kurucu Töreninde açıldı. Bavyera Bilim, Araştırma ve Sanat Bakanlığı'nın cömert işbirliğiyle dört ortak resmi bir kazanım kazandı “Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku” Yüksek Lisans Programının rekor sürede onaylanması. Aynı zamanda, dünyanın her yerinden fakülte alımı yapmak, programın idari ayrıntılarını tamamlamak ve öğrenciler için reklam vermeye başlamakla meşguldük.

Ekim 2003’e kadar, beş kıtada bulunan sekiz ülkeden öğrencileri çekmeyi başardık. Ağustos 2004’te, birinci sınıfımızın bu 13 öğrencisi MIPLC mezun oldu ve Augsburg Üniversitesi’nde “Master of Laws” derecesini aldı. İlk akademik yılımız - bu iddialı yeni çabanın tüm diş çıkarma sorunlarına rağmen - başarıyla sona ermişti. İkinci akademik yılda, kayıt 13 ülkeden 18 öğrenciye yükseldi. Ek olarak, MIPLC LL.M. ECAP II programı çerçevesinde 2004/05 kış dönemi için programa katılan yedi ASEAN bilgininin daha ileri eğitimine katkıda bulunmak üzere seçildi.

2008 yılına kadar ilk defa 30 yeni öğrenci alabildik ve bu arada başarıyla sonuçlanan bir akreditasyon sürecinin ortasındaydık. Şu anki 2013/14 sınıfı Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Asya'daki 15 ülkeden 23 öğrenciyi barındırıyor.

Bu yeni girişime yaptığı kritik katkılardan dolayı birçok kişiye borçluyuz. En başından beri, dört MIPLC ortağının liderleri bu eşsiz işbirliğine olan bağlılıklarını gösterdiler ve karmaşık sorunları ustaca ve esnek bir şekilde ele aldılar.

İçten teşekkürlerimizi özellikle Profesör Wolfgang A. Herrmann ve Technische Universität München'in Kanzler'i ve daha sonra Başkan Dr. Augsburg Üniversitesi'nin son başkanı Profesör Wilfried Bottke; Profesör Michael K. Young, daha sonra George Washington Hukuk Fakültesi Dekanı (Washington, DC) ve GW Hukuk Profesörü Martin J. Adelman.

Bu bireylerin tümü, MIPLC güçlü bir çok ortaklı işbirliği olarak kurulmasına yardımcı olmada etkili oldu. Ayrıca, Augsburg Üniversitesi'nden Profesör Thomas MJ Möllers ve Gesellschaft der Freunde der Universität Augsburg eV'den önemli bir finansman desteği sağlayan eski Mütevelli Heyeti üyesi Dr. Manfred Scholz'a teşekkür ederim.

Son fakat en az değil, şimdi MIPLC Yönetim Kurulu Başkanı Profesör Josef Drexl, tüm MIPLC öğrencilerinin tabi olduğu Çalışma ve Sınav Yönetmeliğinin hazırlanmasında yardımcı oldu.

Destekleri olmadan ve Bavyera Bilim, Araştırma ve Sanat Bakanlığı'nın dostane ve yardımsever yaklaşımı olmadan LL.M'ye asla başlayamazdık. Program 2003 yılının sonbaharında, Merkez kurulduktan sadece altı ay sonra.

Ve elbette, 65'ten fazla fakülte üyemiz olmasaydı, çok çeşitli ve çok yönlü bir program yaratamazdık. MIPLC programına devam eden bağlılıkları nedeniyle, özel dersleri MIPLC sunduğu eğitim kalitesini garanti eder.

Ayrıca, öğrencileriyle birebir eğitim oturumları düzenleyerek LL.M.'nin kalitesine önemli bir katkı yapan akademik öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. programı.

Bu temelde, mevcut ve gelecekteki akademik yılların gelişmesini dört gözle bekliyoruz ve kursları öğrencilerin ihtiyaçlarına göre ayarlayarak kursların birbirine bağlılığını daha da artırarak programımızın kalitesini sürekli iyileştirmeye çalışıyoruz ve en azından değil, yeni kurslar sunarak.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

MIPLC , dört ortağı, uluslararası fakültesi ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sayesinde gerçekten uluslararası ve disiplinler arası bir deneyim sunuyor. ... [+]

Programımız

MIPLC , dört ortağı, uluslararası fakültesi ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sayesinde gerçekten uluslararası ve disiplinler arası bir deneyim sunuyor.

Yılda sadece 38 öğrenci (maksimum) ile, programımız diğerlerinden çok daha küçüktür. Bu, öğrenciler, profesörler ve personelin yanı sıra kişiselleştirilmiş destek arasındaki yoğun etkileşimi garanti eder. Kurslarımız özellikle programımız ve öğrencilerimiz için tasarlanmıştır.

Programımız:

Uzmanlaşmış ve tam akredite edilmiş ve yoğunHukuk fakültesi mezunları ve diğer arka plana sahip öğrenciler için uygundur.Tamamen İngilizce öğretildiÇok hukuklu, medeni hukuk ve ortak hukuk geleneklerini ve birden çok ülkeyi kapsayanAralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli modüller ileDisiplinlerarası, Fikri Mülkiyetin tüm yönlerini yasal ve ilgili ekonomik perspektiflerden tartışmakUygulanabilir, simülasyonların kapsadığı IP'nin pratik yönleri, vaka çalışmaları ve stajAvrupa Patent Ofisi ve diğer IP örgütlerine çalışma ziyaretleri, Washington, DC'ye isteğe bağlı bir çalışma ziyareti ve yıl boyunca konuk konuşmalar ve konuşmalar ile desteklenmiştir.EIPIN ağının bir üyesiAvrupa'nın IP Capital Münih’inde... [-]
Almanya Münih
Ekim 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Munich Intellectual Property Law Center MIPLC
Address
Max Planck Institute for Innovation and Competition MIPLC Marstallplatz 1
80539 Münih, Bavyera, Almanya
web sitesi
Telefon
+49 (89) 24246-5321