Resmi açıklamayı okuyun

kredi MIPLC tohum fikri Profesör SCHRICKER, Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku (Yenilik ve Rekabet üzere hemen MPI) Max Planck Enstitüsü'nün eski Direktörü kaynaklanmaktadır. Bu tohum fikrinden uluslararası en kaliteli LL.M. kurmak için planı büyüdü Program çeşitli öğrenci vücut IP yasasını öğretmek. Bu planın uygulanması Profesör Joseph Straus, Max Planck Enstitüsü Direktörü Profesör SCHRICKER ardıllarınca biri ve Max Planck Kurumu, özellikle onun ardından Genel Sekreter Dr. ele alındı Barbara Bludau.

akılda yasal, teknik ve diğer eğitim kökenden gelen uygulama ve akademi gelişen gelen öğrenciler ve gelişmiş ülkelerde, ile, takip eden programın mümkün olduğunca kapsamlı olurdu açıktı. Böylece Dr. Bludau ve Profesör Straus, genel olarak fikri mülkiyet hukuku, hukuk öğretim yanı sıra ekonomi ve iş güçlü kimlik bilgileri ile uygun ortakları belirlemek için yola çıktı.

Onlar Augsburg Üniversitesi buldum; Münih Teknik Üniversitesi; George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Washington, DC).

genişletilmiş görüşmelerin ardından, Münih Fikri Mülkiyet Hukuku Merkezi (MIPLC) 17 Mart 2003 tarihinde bir Kurucu Töreni'nde açıldı. Bilim, Araştırma ve Sanat Bavyera Bakanlığı cömert işbirliği ile dört ortak rekor sürede Lisans Programı "Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku" resmi rızasını kazanmak için başardık. Aynı zamanda, biz programın idari ayrıntılarını sonuçlandırılması ve öğrenciler için tanıtımı için başlayan tüm dünyadan yoğun işe fakülte vardı.

Ekim 2003, biz beş kıtada bulunan sekiz ülkeden öğrenci çekmek mümkün olmuştu. 2004 yılı Ağustos ayında, bizim birinci sınıf bu 13 öğrenci Augsburg Üniversitesi derecesi "Kanunlar Master" conferring ile MIPLC mezun oldu. Bizim ilk akademik yıl - bu iddialı yeni çabanın tüm diş çıkarma sorunlara rağmen - başarıyla sona ermişti. İkinci öğretim yılında, bizim kayıt 13 ülkeden 18 öğrenci yükseldi. Buna ek olarak, MIPLC LL.M. Program EKAP II programı çerçevesinde kış dönemi 2004/05 için programa katıldı yedi ASEAN alimlerinin, daha eğitimine katkıda bulunmak seçildi.

2008 yılına kadar, ilk kez 30 yeni öğrenci kayıt başardık ve bu arada başarıyla sonuçlandırılmıştır içinde olan bir akreditasyon sürecinin ortasında idi. 2013/14 mevcut sınıf Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Asya'da 15 ülkeden 23 öğrenci tutar.

Biz bu yeni girişim için kritik katkılarından dolayı çok sayıda kişiye borçluyuz. Başından itibaren, dört MIPLC ortaklarının liderleri bu eşsiz işbirliğine onların sıkı bir bağlılık gösterdi ve ustaca ve esnek karmaşık sorunları ele.

Teşekkürlerimi Profesör Wolfgang A. Herrmann ve Dr. özellikle nedeniyle Ludwig Kronthaler Başkanı ve Technische Universität München (daha sonra) Kanzler; Profesör Wilfried Bottke, Augsburg Üniversitesi merhum Cumhurbaşkanı; George Washington Hukuk Fakültesi (Washington, DC), sonra Dekanı Profesör Michael K. Genç, ve GW Hukuku Profesörü Martin J. Adelman.

Bu kişilerin hepsi güçlü çok ortaklı işbirliği gibi MIPLC kurulmasına yardım aracı vardı. Ayrıntılı teşekkürler Profesör Thomas MJ Augsburg Üniversitesi Möllers ve geç Dr. nedeniyle Manfred Scholz, birlikte Gesellschaft der Freunde der Universität Augsburg eV önemli finansman desteği güvence altına Mütevelli Kurulu eski üyesi,

Son ama en az, MIPLC Yönetim Kurulu şimdi Başkanı Profesör Josef Drexl, tüm MIPLC öğrencilerin tabi olduğu çalışma ve Sınav Yönetmeliği hazırlamak için yardımcı olmuştu.

onların desteği olmadan, ve Bilim, Araştırma ve Sanat Bavyera Bakanlığı samimi ve yararlı bir yaklaşım olmadan, biz LL.M. başladı asla 2003 yılı sonbaharında programı Merkezi'nde sonra sadece altı ayda hazırlandı olmuştu.

Ve tabii ki, bizim fazla 65 öğretim üyesi olmadan, biz böyle bir farklı ve çok yönlü bir program oluşturmak mümkün olmazdı. En az değil çünkü MIPLC programına onların sürekli bağlılık, onların özel dersler MIPLC sunduğu eğitimin kalitesini garanti eder.

Ayrıca, biz, öğrencileri ile bire-bir öğretici oturumları yaparak, bizim LL.M. kalitesine önemli bir katkı yapmak akademik öğretmenler, teşekkür programı.

Bu temelde biz, şimdiki ve gelecekteki akademik yıl gelişimi için ileriye ve sürekli daha öğrencilerin ihtiyaçlarına dersler adapte ederek, derslerin içe artırarak programımızın kalitesini artırmak için çalışıyoruz, ve vardır az değil, yeni kurslar sunarak.

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

MIPLC , dört ortağı, uluslararası fakültesi ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sayesinde gerçekten uluslararası ve disiplinler arası bir deneyim sunuyor. ... [+]

Programımız

MIPLC , dört ortağı, uluslararası fakültesi ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sayesinde gerçekten uluslararası ve disiplinler arası bir deneyim sunuyor.

Yılda sadece 38 öğrenci (maksimum) ile, programımız diğerlerinden çok daha küçüktür. Bu, öğrenciler, profesörler ve personelin yanı sıra kişiselleştirilmiş destek arasındaki yoğun etkileşimi garanti eder. Kurslarımız özellikle programımız ve öğrencilerimiz için tasarlanmıştır.

Programımız:

Uzmanlaşmış ve tam akredite edilmiş ve yoğunHukuk fakültesi mezunları ve diğer arka plana sahip öğrenciler için uygundur.Tamamen İngilizce öğretildiÇok hukuklu, medeni hukuk ve ortak hukuk geleneklerini ve birden çok ülkeyi kapsayanAralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli modüller ileDisiplinlerarası, Fikri Mülkiyetin tüm yönlerini yasal ve ilgili ekonomik perspektiflerden tartışmakUygulanabilir, simülasyonların kapsadığı IP'nin pratik yönleri, vaka çalışmaları ve stajAvrupa Patent Ofisi ve diğer IP örgütlerine çalışma ziyaretleri, Washington, DC'ye isteğe bağlı bir çalışma ziyareti ve yıl boyunca konuk konuşmalar ve konuşmalar ile desteklenmiştir.EIPIN ağının bir üyesiAvrupa'nın IP Capital Münih’indeFakülte... [-]
Almanya Munich
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 hukuk lisans derecesi bulun
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Munich Intellectual Property Law Center MIPLC
Address
Max Planck Institute for Innovation and Competition MIPLC Marstallplatz 1
80539 Munich, Bavaria, Almanya
web sitesi
Telefon
+49 (89) 24246-5321