Melbourne Law School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Melbourne Law School , hukuk eğitiminde lider ve yenilikçi ve fikirlere, mükemmelliğe ve entelektüel değişime değer veren canlı bir öğrenim yeridir. Zengin tarihi 150 yıldan fazladır. Melbourne Law School canlı ve aktif topluluğu, uzman ve ödüllü eğitim kadrosundan, güçlü bir mezunlardan oluşan bir ağdan, özel danışmanlardan, dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları, önde gelen araştırma merkezlerini ve kurumlarını ve ayrıca ortak uluslararası kuruluşlardan oluşmaktadır.

Melbourne Law School zengin tarihi, Avustralya ve uluslararası siyaset ve Federasyon'dan günümüze anayasal reform ile dokunmaktadır.

1857'den bu yana MLS başbakanları, genel valileri, yargıçları, avukatları ve akademisyenleri eğitmiştir ve mezunları Avustralya ve dünya çapında çeşitli mesleklerde bulunmaktadır. Önde gelen mezunlar arasında Başbakan Alfred Deakin, Robert Menzies, Harold Holt ve Julia Gillard ile Viktorya Başbakanı Rupert Hamer ve Valiler General Sir Ninian Stephen ve Sir Zelman Cowen yer alıyor. Avustralya'nın en büyük hukukçusu olan Sir Owen Dixon, ilk Yahudi Başsavcısı ve halihazırda Avustralya Yüksek Mahkemesi Adalet Divanı olarak kabul edilen Sir Owen Dixon da dahil olmak üzere dört mezun Avustralya'nın Baş Hakkı olarak görev yaptı. Geoffrey Nettle QC. Melbourne Law School herşeyin temelini oluşturmak ve sürdürmek, onun kalıcı geleneği ve yenilikçiliğe olan bağlılığıdır.

Bir Bakışta MLS

Melbourne Law School , Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversiteleri Sıralaması'nda (2016) Asya Pasifik'te 1. sıradadır. QS sıralaması, akademik saygınlık, işveren saygınlığı ve araştırma etkisine dayanan 36 bireysel konuda dünyanın en iyi üniversitelerini vurgulamaktadır. Uluslararası Bağlantılar Melbourne Law School canlı ve aktif topluluğu, uluslararası tanınmış öğretim kadrosu, güçlü bir global mezun ağı, özel danışmanlar, dünyanın dört bir yanından gelen akademisyenleri ziyaret etme, önde gelen araştırma merkezleri ve kurumlarının yanı sıra birçok ortak uluslararası kuruluştan oluşmaktadır. Melbourne Law School JD öğrencileri değişim programlarına katılabilir, yurtdışındaki ortak üniversitelerden birinde çift diploma alabilir ve dereceleri boyunca uluslararası staj başvurusunda bulunabilirler. Bir Melbourne Law School derecesi de küresel kariyer için mezunlar hazırlar. Mezunlarımızın üçte birinden fazlası uluslararası bölgelerde çalışıyor veya çalışıyor.

Ana unsurlar

Fakülte

 • Melbourne Law School 1857 yılında kuruldu
 • 2 Mayıs 2002'de açılmış olan mevcut Hukuk Okulu binası, University Square'in güneyinde 185 Pelham Street, Carlton'da yer almaktadır.
 • Akademik programlar Melbourne JD, Melbourne Hukuk Masters ve Lisansüstü Araştırma Dereceleri içerir. Okul ayrıca lisans öğrencilerinin yanı sıra tek konu çalışmaları için geniş konular sunar.
 • Melbourne Law School , 18 araştırma merkezimizin ve enstitümüzün çalışmaları ile çok çeşitli yasal konuların araştırılması ve öğretilmesinde aktif olan tek bölümlü bir profesyonel yüksek lisans okulu.

Akademisyenler

 • 90'dan fazla sürekli akademik personel
 • Her yıl Avustralya'dan ve dünyanın dört bir yanından gelen 170'den fazla misafir öğretim üyesi, ziyaretçi ve konuk araştırmacı
 • Melbourne Law School akademik personeli, Uluslararası burs, konferans ve akademisyen değişim programlarına aktif olarak katılıyor.

Mezunlar

 • Melbourne Law School 90'ın üzerinde ülkede 18.000'den fazla aktif mezun vardır.
 • Mezunlarımız hukuk firmaları, hükümet, kamu yararı, iş, akademi, kar amacı gütmeyen ve yargı alanında liderdir.

Hukuk Kütüphanesi

 • Hukuk Kütüphanesi, Avustralya'daki en iyi hukuk koleksiyonlarından birine sahiptir.
 • Hukuk Fakültesi binasında yer alan Hukuk Kütüphanesi, yaklaşık 180.000 basılı cilt, mikrofiz veya mikrofilmde 30.000 cilt dahil olmak üzere tarihsel olarak zengin bir yasal metin koleksiyonuna sahiptir.
 • Kütüphanede, öğrencilerin kapsamlı çevrimiçi yasal veritabanları ile çalışabilecekleri üç adet tam donanımlı bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.
 • Kütüphane, tam kütüphane koleksiyonunu barındırmak ve sunmak için tasarlanmıştır, bu sayede öğrenciler, araştırmacılar, akademisyenler, ziyaret eden akademisyenler ve genel halk için son derece erişilebilir hale gelir.
 • Hukuk Kütüphanesi, 1600'lü yılların başlarına kadar uzanan nadir yasal maddelerden oluşan nadir bir kitap koleksiyonunun daimi bir görüntüsüne sahiptir.
 • Hukuk Kütüphanesi ayrıca geniş çalışma alanları, grup tartışma odaları ve bireysel ve işbirlikçi çalışmalar için lisansüstü karelelerle de donatıldı.

nişan

 • Melbourne Law School , her yıl, yüzlerce öğrenci, mezun ve halk katılımı etkinliklerine ev sahipliği yapar. Bu konferanslar arasında, Genel Halk Konferansları, konferanslar, çalıştaylar ve ağ oluşturma işlevleri yer alır. Yaklaşan etkinlikler hakkında daha fazla bilgi için etkinlik takvimimizi görüntüleyin
 • Melbourne Law School iletişim ekibi, Hukuk Fakültesi, fakültesi, araştırması, öğrencileri, personeli ve programları hakkında bilgi isteyen medyaya bir dizi hizmet sunmaktadır. Tüm medya araştırmaları medya ve iletişim ofisine yönlendirilmelidir.

grEvet, şimdi ücretsiz bilgi gönderin!

Konumlar

Melbourne

Melbourne Law School

Address
185 Pelham Street, Carlton VIC 3053, Australia

3053 Melbourne, Victoria, Avustralya
Telefon
+61 3 8344 4475