Resmi açıklamayı okuyun

Université Libre de Bruxelles'e Hoş Geldiniz!

BRÜKSEL, İNSAN ÖLÇEĞİ ŞEHRİ

Avrupa'nın kalbinde, Paris'ten trenle sadece 1 saat, Amsterdam'dan 1 saat 30 ve Londra ve Köln'den 1 saat 50, Brüksel başkentin tüm avantajlarını ve büyük ve hareketli bir kentin yaşam kalitesini sunuyor. Brüksel, tüm büyük Avrupa kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. AB'nin ve diğer birçok siyasi ve ekonomik karar alma kurumunun resmi sandalyesidir ve gittikçe artan sayıda işletme, organizasyon ve uluslararası uzmana sahiptir.

Avrupa'nın en yeşil sermayesinde uzun misafirperverlik ve değişim geleneği, ziyaretçilerin ve sakinlerin, dünya müzesi ve müziğinin geniş bir karışımını yaşayabileceği anlamına gelirken, kültür akbabaları çok sayıda müze ve gösteri arasından seçim yapabilir. Şehrin kalbinde yer alan Université Libre de Bruxelles veya ULB ayrıca birçok kültürel, festival ve spor aktivitesi de sunmaktadır. Üniversite kampüsleri ve çevresindeki alanlar, eğitim ve eğlencenin tam karışımını sağlayan son derece çekicidir.

40128_ulb_2.jpgÇOK KÜLTÜREL VE ULUSLARARASI

Yurtdışından gelen öğrencilerin ve üçte birinin araştırmacılarının üçte birine sahip çok kültürlü bir üniversite olarak uluslararası ilişkiler, tıpkı Brüksel'in kendisi gibi dünyanın en kozmopolit şehirlerinden olan Université Libre de Bruxelles için günlük bir gerçekliktir. Çeşitli Avrupa hareketlilik programlarına büyük ölçüde teşekkürler, hem eğitimde hem de araştırmada dünyanın dört bir yanından üniversitelerle işbirliği hızlandırıldı. Öğrenci hareketliliği programlarına ek olarak, Üniversite ortak yüksek lisans ve doktora dereceleri de dahil olmak üzere yabancı ortaklarla çeşitli entegre programlar sunmaktadır . Bu programlardan bazıları prestijli Erasmus Mundus akreditasyonunu aldı.

Avrupa ve dünyayla ilgili dış görünüşü, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarıyla bir dizi anlaşma, işbirliği ve özel ortaklık kurulmasına neden olmuştur. Uluslararası alanda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Üniversite, bir milyondan fazla öğrenciyi kapsayan 45 önde gelen Avrupa üniversitesi ağı olan UNICA'yı başlattı. Aynı zamanda Uluslararası Kamu Üniversiteleri Forumu (IFPU) kurucu üyesidir.

Kurumun uluslararasılaşması aşağıdakiler tarafından desteklenir:

  • Fransa'nın Nord-Pas-de-Calais (Lille) bölgesi ile sınır ötesi işbirliği
  • Yaklaşık on kurumla ortak, uzun vadeli, ortak faaliyetler oluşturma politikası (özellikle Oxford, Paris VI, Berkeley, Montreal, Vancouver’da UBC, Şangay’da Fudan)
  • Institut d'études européennes (Jean Monnet araştırma direği), Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu, Halk Sağlığı Okulu, Kanada Araştırmaları Merkezi, Çek Çalışmaları, vb. Dahil olmak üzere birçok uzman kurum ve merkez
  • Transatlantik bir diyalog ve gelişmekte olan ülkelere açılma

Yıllar geçtikçe ve sınırlı kaynaklara rağmen, ULB mükemmellik seviyesini koruyabilmiş ve kamusal ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmiştir. Üniversite, küresel bir dünyada gerekli olan güven ilişkisine, kritik bir boyuta ve tarafsızlığa katkıda bulunarak daha adil ve demokratik bir dünya yaratılmasında yardımcı olabileceğine inanmaktadır.

40130_ulb_4.jpgZEMİN ARAŞTIRMA ARAŞTIRMASI

Dört bilimsel Nobel Ödülü, bir Alan Madalyası, üç Kurt Ödülü ve iki Marie Curie Ödülü, Üniversitenin uzun zamandır devam eden mükemmellik geleneğinin bir başka kanıtıdır.
Université Libre de Bruxelles, Araştırma Alanının aktif bir üyesidir ve 7. Avrupa Çerçeve Programları tarafından finanse edilen yaklaşık 130 projede yer almaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Tıp, Ekonomi, Matematik, Sosyoloji veya Siyaset Bilimi ile Yapay Zeka ve Fizikte 2 İleri Hibe araştırmasını finanse etmek için Avrupa Araştırma Alanından (ERC) 7 başlangıç Hibesi aldı. Ayrıca, Üniversitenin Avrupa Çalışmaları Enstitüsü, Avrupa entegrasyonu konusundaki çalışmaları için “ Jean Monnet Avrupa araştırma merkezi ” olarak tanınmaktadır.

YÜKSEK ÖĞRETİM STANDARTLARI

Université Libre de Bruxelles'te, akademik girdi ve araştırmaları yakından birleştiren tüm disiplinleri kapsayan 13 fakülte, okul ve uzmanlık enstitüsü bulunmaktadır. Neredeyse 40 lisans programı ve 235 yüksek lisans programı sunmaktadır . Ayrıca, devam etmekte olan yaklaşık 1.600 Doktora ile 20 Doktora okuluna ortaktır. Master programlarımızdan bazıları disiplinlerarasılık üzerine odaklanırken, diğerleri Avrupalı yüksek lisans dereceleri ile uluslararası ilişkilere veya çok dillilik üzerine daha fazla vurgu yapmaktadır. Ayrıca birkaç yıldır VUB (Vrije Universiteit Brussel - Brüksel Flamanca konuşulan üniversite) ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.

Hümanizm, bireysel sorumluluk ...

"Université Libre de Bruxelles, öğretimini ve araştırmasını ücretsiz araştırma ilkesine dayandırır. Bu, tüm alanlarda yargı bağımsızlığını ve otorite temelli bilgi anlayışını reddetmeyi öngörür." (ULB tüzüğünün 1. maddesi). ULB öğretiminin belirli bir özelliği, öğrencilere kişisel özgürlüklerini sunmaları ve aynı zamanda gerekli desteği sağlamalarıdır. Fırsatlardan ve kendileri için mevcut olan sayısız destek şeklinden yararlanmak kendilerine aittir: Üniversite bu nedenle bir sorumluluk okuludur.

... ve yenilik

En çarpıcı yenilikler lisansüstü düzeyde tanıtılmıştır. Bazıları akşamları ve hafta sonları öğretilen bu programlar, özellikle çalışan yetişkinlere yöneliktir ve ya yeni ortaya çıkan sosyal ve ekonomik ihtiyaçlara (euro pazarlama, kurumsal yönetim vb.) Veya ileri araştırmalara (estetik) dayanmaktadır. ve sanat felsefesi, bilim felsefesi, biyoinformatik, vb.) Bu nitelikteki yeni ve yenilikçi kurslar kendilerini ULB'nin uzun süredir devam eden ULB geleneği üzerine inşa ederken yeni yönlerde daha da geliştiriyorlar.

40129_ulb_3.jpgDİLBİLİM VE KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİK FOKUSU

Fransızca konuşulan bir üniversite olarak Université Libre de Bruxelles'deki kursların çoğu Fransızca olarak verilmektedir. Bununla birlikte, artan sayıda Master derecesi kısmen veya tamamen İngilizce olarak verilmektedir. Üniversite, uluslararası öğrencilerinin dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için akademik yıl öncesinde ve boyunca çok çeşitli Fransızca kursları sunmaktadır.

ANLAŞILAN BİR ÜNİVERSİTE

Université Libre de Bruxelles, herkese yüksek öğrenim çalışmalarına devam etme şansı vermeye kararlıdır ve bir dizi öğrenci destek girişimi geliştirmiştir : örneğin, finansal ve psikolojik destek, rehberlik, Fransızca dersleri, vb. destek. Dikkate değer bir örnek, UNESCO Comenius ödülü kazanan ortaokul öğrenmeyen öğrencilere (Schola) yönelik bir destek programıdır.

1834'teki kuruluşundan bu yana, Université Libre de Bruxelles, eleştirel düşünme ve özgürlük üzerine süregelen tartışmalara yakından katılmıştır. Bu, diktatörlüklere ve diğer milliyetçi suiistimallere açık sözlü muhalefet, eşit fırsatların teşvik edilmesi ve bir dizi sosyal meseleyi içeriyordu. İlk STK'lardan birini (CEMUBAC) kurduktan sonra, Üniversite kalkınma yardımı ve uluslararası işbirliğinde aktif rol oynamaya devam etti.

Avrupa'daki ve uluslararası, bağımsız, kararlı ve dinamik olan Université Libre de Bruxelles, üniversitenin en iyi elçileri olan geniş küresel mezunlar ağına da (BAE) güvenebilir. Üniversite, bağımsız muhakemeyi ve tüm dogmanın reddini öne süren ücretsiz sorgulama ilkesine dayanarak, orijinal fikirlerini, demokratik ve insani değerlerin savunulmasına sıkı sıkıya bağlı olan özgür bir kurum olarak muhafaza etmiştir.

Talep ve katılım özgürlüğü

Université Libre de Bruxelles, öğretimini ve araştırmasını ücretsiz araştırma ilkesine dayandırır ve öğrencilerine her zaman Üniversite yaşamında ve aldıkları öğretimin değerlendirilmesinde aktif ve katılımcı bir rol oynama imkanı verir. Nitekim, bağımsız yargıya dayanan ve otoriteğe dayalı bir bilgi görüşünün reddedilmesi üzerine kurulmuş olan ücretsiz araştırma ilkesi, Üniversite kanunlarında yer almaktadır.

Sonuç olarak, ULB, öğrencilerin tüm karar organlarında temsil edildiği birkaç Belçika ve hatta Avrupa üniversitelerinden biridir. Aynı şekilde, sistematik bir öğretmen değerlendirme prosedürü yirmi yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır ve öğrencilerin öğretmenlerinin pedagojik yeteneklerini kendi değerlendirmelerine dayandırmaktadır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Université libre de Bruxelles - ULB

LL.M. , uluslararası ticaret hukukunun hızla değişen alanlarında hukuk bilginizi ve uzmanlığınızı genişletmek için tasarlanmış gelişmiş bir lisansüstü programdır ... [+]

LL.M. Ekim-Haziran arası çalışan tam zamanlı bir programdır. Dersler, Ocak ve Haziran aylarında yapılan sınavlarla iki yarıyıl bölümüne ayrılır. Öğrenciler, Ağustos'un sonlarında - Eylül başında yapılacak ikinci bir sınav oturumuna katılma hakkına sahiptir. Yüksek Lisans Programı başarıyla tamamlayan adaylara LL.M. yetkili Belçikalı Akademik Makamlar (Communauté française) tarafından sürekli eğitim programı çerçevesinde tanınan Universidé Libre de Bruxelles'den (Brüksel Üniversitesi, ULB) Uluslararası Ticaret Hukuku alanında.

LL.M. Avrupa'nın başkenti Brüksel'de sunulan olağanüstü fırsatların tümünden yararlanmak isteyen öğrenciler için tasarlandı. Program, merkezi Brüksel'de bulunan Avrupa Birliği kurumlarına (Avrupa Komisyonu, Konsey ve Parlamento) yapılan ziyaretleri içermektedir. LL.M. , Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Brüksel Üniversitesi (Université libre de Bruxelles veya "ULB") programının bir parçasıdır ve bunların% 32'si Belçika dışından gelmektedir.... [-]

Belçika Brüksel
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
9 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Presentation of the LL.M. in International Business Law

Université Libre de Bruxelles
Address
Avenue Franklin Roosevelt 50 1050 Bruxelles
1050 Brüksel, Belçika
web sitesi
Telefon
+32 2 650 38 72