Resmi açıklamayı okuyun

build

Gent Üniversitesi, uluslararası çekiciliği olan girişimci bir üniversitedir. Sloganımız "Düşünmeye cesaret" dir: 37.000 öğrenci ve 8.000 çalışanın eleştirel düşünme yaklaşımını benimsemeleri için teşvik edilir. Çoğulculuk ve sosyal bağlılık, çeşitlilik, katılım ve bağımsız düşünce gibi felsefemizin temel taşlarıdır.

LLM ve Yüksek Lisans programlarına katılım yeterli mali destek gerektirse de, başvuru sahibinin kişisel finansal araçlarından bağımsız olarak kabul kararlarına ulaşılmaktadır. Mali yardım ile ilgili müteakip kararlar, uygulamalarının finansal uygulanabilirliğini ölçmek için dış mali desteğe ihtiyacı olan öğrencilere izin verecektir.

Gent Üniversitesi, Düşük Ülkelerdeki önde gelen yüksek öğretim ve araştırma kurumlarından biridir. Avrupa'nın kültürel ve ekonomik merkezinde tarihi, öğrenci dostu bir şehirde bulunan Ghent Üniversitesi, çok çeşitli ulusal ve uluslararası eğitim, bilimsel ve endüstriyel işbirliği ağlarında aktif bir ortaktır. Ghent Üniversitesi resmi olarak Hollandaca konuşulan bir üniversite olmasına rağmen, İngilizce hem öğrenciler hem de personel tarafından yaygın olarak konuşulmaktadır. Ayrıca, uluslararası öğrenciler LLM Programlarımız gibi çok çeşitli İngilizce kursları ve programları seçebilirler.

Ghent Üniversitesi'nin 11 fakültesi, çok çeşitli akademik disiplinlerde yüksek kaliteli, araştırma tabanlı programlar sunan 125 bölümden oluşmaktadır. Uluslararası öğrenci nüfusu (% 11,5), Ghent Üniversitesi'nin eğitim ve araştırmalarının kalitesini ve çeşitliliğini kanıtlamaktadır. Ghent Üniversitesi, 2018 yılında Şangay'daki en iyi 61'inci üniversitedir. Tüm bu faktörler, güçlü bir uluslararası odaklanma ile bir araya gelerek, Ghent Üniversitesi'ni Avrupa'da en üst düzey bir üniversite yapmaktadır.

Hukuk Fakültesi

peoppe

Hukuk Fakültesi, Gent şehrinin tarihi merkezinde yer almaktadır. On yedinci ve on dokuzuncu yüzyıllardan kalma tarihi binaları işgal ederken, mükemmel kütüphaneler ve iyi donanımlı bilgisayar olanakları dahil olmak üzere modern öğretim olanaklarına sahiptir.

Resmi eğitim dili, LLM gibi özel İngilizce lisansüstü programları dışında, Hollandacadır.

Fakülte, 80'den fazla profesör ve öğretmenin yanı sıra araştırma, yazma, ders verme ve kamu hizmeti konularında yoğun olarak çalışan yaklaşık 90 yardımcıdan oluşmaktadır. Üyelerinin birçoğu uzmanlık alanında uluslararası bir üne sahiptir, ulusal ve uluslararası projelere katılır ve kamu politikasının hazırlanmasında uzman olarak adlandırılır. LLM Programlarında, uluslararası üne sahip birkaç yabancı profesör fakülteyi belirli dersler için güçlendirmektedir.

Ghent Hukuk Fakültesi, uzmanlığı ve Avrupa Birliği Hukuku için mevcut kaynakları ile tanınan bir AB "Jean Monnet Mükemmeliyet Merkezi" dir. Çevresindeki AB kurumlarıyla, Ghent Hukuk Fakültesi, Avrupa Birliği hukuku ve uygulamasının ve uluslararası ticaret hukukunun derinlemesine incelenmesi için gerekli tüm olanakları sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, Avrupa Dokümantasyon Merkezi olarak iki katına çıkan mükemmel kütüphaneden de yararlanabilirler.

Yaklaşık 4.000 öğrenciden oluşan bir öğrenci nüfusuna sahip olan Ghent University Law School , şu anda hem Flanders hem de Belçika'daki en büyük hukuk okullarından biridir. Mezunlarının çoğu, devlet yetkilileri, hakimler, yerel ve uluslararası hukuk firmalarının üyeleri veya diğer Belçika ve yabancı üniversitelerde hukuk profesörleri olarak hukuk sistemi içerisinde önemli bir rol oynamaktadır.

Ghent University Law School , mezunları arasında eski bir Belçika Başbakanı ve ALDE partisi lideri Guy Verhofstadt ile Belçika federal hükümeti ve Flaman hükümetlerinin önde gelen bakanları, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay üyeleri arasında sayıyor Belçika'da.

Ghent University Law School hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.ugent.be/re adresini ziyaret edin.

LLM Programı

llm

LLM Programı, muhtemel lisansüstü öğrenciler arasından seçim yapabilecekleri üç ihtisas LLM'sinden oluşur:

 • Uluslararası ve Avrupa Hukukunda LLM; veya
 • Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans; veya
 • Avrupa Birliği Hukukunda LLM.

Programın uzmanlık niteliği, öğrencilerin AB hukukunun hızla gelişen alanlarında özel beceriler ve yeterlilikler geliştirmelerine olanak sağlar. Üç LLM programı, öğrencilere kariyer öncelikleri doğrultusunda kendi çalışmalarını tasarlama fırsatı sunar. Uluslararası hukukun konuyla ilgili ve güncel konularında uzmanlık kazanmalarını sağlar. Bununla birlikte, kurslar öğrencilerin ihtiyaçlarına göre özelleşmiş ve uyarlanmış olsa da, ortak paylaştıkları şey, üç LLM Programının AB dışından gelen ve AB düzenlemesi hakkında kapsamlı bir geçmişe ihtiyacı olan öğrenciler için ideal olarak uygun olmasıdır. il ulusal hukuk çalışmalarından kaçmak isteyen AB içinde.

Kısacası, Ghent University Law School LLM programı, kariyerleri için AB hukuku ve / veya AB kurumları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen avukatlar ve profesyoneller için önemli bir basamak taşı oluşturmaktadır. Her bir uzmanlık kursuyla ilgili daha fazla bilgi için, öğrencilere LLM Programının resmi web sitesini ziyaret etmeleri önerilir.

Http://www.law.ugent.be/alt="llm/application-form! Yoluyla 1 Ekim 2018’den 2019-2020 Akademik Yılı için başvurunuz!

LLM Programının Önemli Noktaları

12883_program_highlights.png

Ghent Law School LLM Programları, CV'nizi güçlendirmek için (Avrupa’daki veya uluslararası kurum ve kuruluşlardaki ilginç bir işi güvence altına almanız için, Ghent Üniversitesi’ndeki LLM çalışmalarına, kariyer odaklı yeni müfredat dışı faaliyetlerin yıllık olarak eklenmesini sağlar. önde gelen hukuk ve danışmanlık firmaları).

12880_3.png

Uygulamalı Ders “Avukat Yeterlilikleri”

Bu temel LLM kursu, başlangıçta hukuk öğrencilerinin becerilerini geliştirmek ve okuma, danışmanlık, kullanım ve hukuki İngilizce yazma, iletişim ve sunum becerilerini geliştirmede yazma becerilerini ve okuryazarlıklarını geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Günümüzde bu kurs gittikçe daha heyecan verici ve pratik hale geliyor!

İyileştirilmiş “Avukat Becerileri” kursu aşağıdaki bloklardan oluşmaktadır:

 • Hukuk İngilizcesi ve avukatlar için yasal araştırma ve sunum becerilerini geliştirmek
 • Uluslararası bir avukat olarak çalışmak ve bir hukuk firmasındaki yaşam hakkında bilgi sahibi olmak
 • Ticari Sözleşme Hazırlama Konusunda Çarpışma Kursu Semineri
 • Müzakere ve Arabuluculuk
 • Dünyanın her yerinden önde gelen avukatlar, politikacılar ve ekonomistler tarafından verilen dersler.

İşvereninizi işteki ilk günden itibaren etkilemek için size bilgi, beceri ve teknikler vermek; hedefimiz bu!

Karar Mahkemelerine Katılma

Son zamanlarda LLM öğrencilerimiz Moot Courts'a resmi müfredatlarının bir parçası olarak katılma konusunda olağanüstü bir fırsat edindiler.

Yalvarmada ilk elden tecrübe edinin ve aşağıdaki Moot Court Yarışmalarından birine katılarak motive ve özverili bir öğrenci olduğunuzu kanıtlayın:

 • Avrupa Hukuku Öğüt Mahkemesi
 • Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Mahkemesi Mahkemesi
 • Doktora Jessup Uluslararası Moot Mahkemesi Yarışması.

Seçmeli Ders Olarak "Hukuk Kliniği: İnsan Hakları"

Öğrenciler, küçük gruplar halinde, gerçek yaşam projelerinde “yasal klinik” olarak çalışırlar. Projeler, insan hakları alanında aktif bir kuruluşa teslim edilmek üzere araştırma, rapor veya öneride bulunabilir. Ayrıca, mahkemeye getirilecek bir dava dosyasının hazırlanmasından endişe duyabilirler. Yasal klinik, kayıtlı öğrencileri giderek daha çeşitli ve rekabetçi ulusal ve uluslararası profesyonel bir ortamda gelecekteki çalışmaları için hazırlar.

Yaz Stajı Programı

LLM Programlarımız, öğrencilerimizin kariyerlerinde bir adım ileriye yönelik bir platform olarak sürekli hizmet vermeye çalışmaktadır: LLM öğrencilerimize çeşitli uluslararası başvurulara yönelten çeşitli mülakat süreçleri ve mülakatlar için onları daha iyi hazırlamak için kariyer odaklı dersler ve koçluk hizmeti sunmak . Ayrıca LLM öğrencilerimize çeşitli misafir dersleri ve etkinlikleri sırasında ağ kurma fırsatları da sunuyoruz.

Kısa bir süre önce en üst LLM mezunlarına 1 aylık yaz (ücretsiz) staj programı başlattık. En iyi mezunların ve potansiyel işverenlerin çıkarlarını eşleştirmeyi ve yüksek puanları alan ve profesörlere Ghent Hukuk Fakültesinde staj yapma şansını kazanma motivasyonuyla etkileyici çalışkan öğrencilere sunmayı amaçlıyoruz. firmalar ve sivil toplum kuruluşları!

Mentorluk Programı

Bu programı başlattık, böylece kariyer planlarınızı tartışabiliyor, bilgi birikimi ve uygulamalı deneyimlerini çeşitli dersler ve koçluk oturumlarıyla sizlerle, formda olan avukatlarla sizinle paylaşacak, aydınlık ve tecrübeli mezunlarımızdan bazı tavsiyeler alabilirsiniz!

Giriş koşulları

Öğrenciler aşağıdaki kabul kriterlerini yerine getiriyorlarsa kabul edilebilirler:

 • Hukuk derecesine sahip olmak, yani menşei ülkesinde hukuk mesleğini kullanmaya uygun hale getirme derecesi. Lisans eğitiminin son yılında öğrenciler lisans derecelerinin başarıyla tamamlanmasına bağlı olarak başvurabilirler ve şartlı kabul edilebilirler.
 • İstisnai olarak, müfredatlarının incelenmesi ve edindikleri yeterliliklerin ışığında, hukuk diplomasına sahip olmayan adaylar da kabul edilebilir. Böyle bir durumda, kabul edilecek dersler ile ilgili kısıtlamalara tabi olarak kabul edilebilir.
 • Yeterli İngilizce yeterlilik kanıtı sunmak için (Tüm ana dili İngilizce olmayan İngilizce konuşanlar için geçerlidir. TOEFL ödevlerinde en az 560, Internet Tabanlı TOEFL sınavlarında 95 veya IELTS sınavında 7 puan almak gerekir. Ancak, İngilizce konuşulan bir yükseköğretim kurumunda (bu programın tamamlandığını ispatlayan bir belgenin sunulması üzerine) en az bir yıl (60 AKTS kredisine eşit) bir çalışma kursu tamamlamış aday adaylar.
 • Başvuru formunda belirtildiği gibi, kişisel finansal araçlarla veya finansal yardım yoluyla, yeterli maddi desteğe sahip olmak. LLM programının öğrenim ücretinin 5524,30 Euro olduğunu lütfen unutmayın.
 • Gerekli tüm belgelerle birlikte LLM programına kabul için başvuruda bulunmak.

2019-2020 Akademik Yılı için başvuru süreci 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren açıktır! Burada başvur: http://www.law.ugent.be/llm/application-form

Başvuru prosedürü

Seçim süreci, Hukuk Fakültesi Uluslararası İlişkiler Komitesi tarafından koordine edilmektedir. Öğrenci seçiminde, Komite akademik potansiyel, amaç ciddiyeti ve motivasyon dikkate alınır. Seçim, sadece başvuru sahibinin geçmiş performansına değil aynı zamanda zorlu bir LLM programında iyi performans gösterdiğine ve LLM grubuna katkıda bulunabileceğine inandığına bir övgüdür.

Ghent Hukuk Fakültesi, herhangi bir başvurana ırk, renk, milliyet veya etnik köken, din, yaş, cinsiyet, cinsel tercih, medeni veya ebeveyn statüsü, engel, gelir veya kişisel finansal yollarla ayrımcılık yapmamaktadır.

LLM programına katılım yeterli mali destek gerektirse de, başvuru sahibinin kişisel finansal araçlarından bağımsız olarak kabul kararlarına ulaşılmaktadır. Mali yardım ile ilgili müteakip kararlar, uygulamalarının finansal uygulanabilirliğini ölçmek için dış mali desteğe ihtiyacı olan öğrencilere izin verecektir.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Ghent Üniversitesi bir devlet üniversitesidir ve politikaları asgari düzeyde tutmaktır (LLM programı için 5524,30 Euro'dur). Bununla birlikte, Üniversite birkaçını Üniversiteye ait web sitesinde bulabileceğiniz Kontör Hibesi sağlar.

LLM programının kendisi, Ghent'te yaşam maliyetini destekleyecek burslar için uygun bir kaynağa sahip değildir. Öte yandan, LLM programı, bütçe sınırlarına ve başvuru sahiplerinin ihtiyacına bağlı olarak sınırlı sayıda burs veya kısmi / tam öğrenim feragatnamesi sunar.

Bununla birlikte, mali kısıtlamaların tipik olarak burs / feragat sayısını taleplerinin çok altında bir seviyeye düşürdüğünü anlamak önemlidir. Bu nedenle, başvuru sahiplerinden, kişisel yollardan ya da üçüncü taraf müdahaleleri yoluyla finansal olarak kendi kendilerini desteklemeleri istenmektedir.

Kabul kararları alındıktan sonra üniversitenin maddi yardımına ilişkin kararlar alınır.

Finansal yardım

LLM adaylarının LLM programının dışındaki finansal yardım yollarını keşfetmeleri teşvik edilir. Bununla birlikte, LLM programının bu harici başvuru süreçleri için, tavsiye mektubu ve / veya gerektiğinde uygulama veya seçim onayları hariç, hiçbir teknik veya lojistik destek sunamayacağı vurgulanmalıdır.

yer

grad

Gent'te okumak, Avrupa'nın kalbinde çalışmak için doğru! Brüksel ve birçok AB kurumu kısa, konforlu ve rahat bir tren yolculuğu mesafesindedir. Lahey, Lüksemburg ve Strazburg'un kendi başlarına bütün büyük kurumsal başkentleri buradan bir günlük bir yolculuktan daha azdır ve Brüksel ile birlikte konaklamanız süresince çoğunu ziyaret edeceğiz. Ve elbette, Avrupa'nın büyük metropollerini keşfetmek isteyenler için, Ghent fantastik bir geçit.

Avrupa'nın yüksek hızlı demiryolu ağına doğrudan erişim ve neredeyse parmaklarınızın ucunda büyük bir uluslararası havaalanı ile, Paris, Londra, Berlin ve daha birçok heyecan verici varış noktasını şapka damlalığından ziyaret edebileceksiniz. Sizi meşgul tutacağız, ancak aynı zamanda Avrupa'nın harika şehirlerinden bazılarını kendi uygunluğunuzda keşfetme zamanınız olacak ve minimum telaşa kapılacaksınız.

Gent Hukuk Fakültesi, 4-6, 9000 Gent, Belçika Universiteitstraat'ta bulunmaktadır. Gent Üniversitesi'nin ana idari binası olan Rektörlük, Sint-Pietersnieuwstraat 25, 9000 Gent, Belçika'da bulunmaktadır.

Konaklama

Üniversite ve diğer yüksek öğretim kurumlarıyla Ghent şehri, yaklaşık 50.000 öğrenci nüfusuna sahiptir. Bu nedenle konut piyasası anlaşılır bir şekilde genişletilir. Gelen yabancı öğrenciler için uygun bir yer bulmak mükemmel şekilde yapılabilir ancak biraz çaba ve esneklik gerektirebilir. Uygun konut bulmak için esas olarak iki yol vardır: özel pazardan veya Üniversite Konutundan.

LLM programına kabul edildikten sonra üniversite konutlarında konaklama talep edebilirsiniz.

Öğrenci hayatı

12884_student_life.png

Üniversitemiz ve hukuk fakültelerimiz dünyanın her yerinde sayısız üniversiteyle değişim programlarına sahiptir. Hukuk fakültesi her yıl yüzlerce yabancı öğrenciyi çekmektedir. LLM sınıfınız bu kültürel çeşitliliği yansıtacaktır. LLM profesörleriniz ve öğretim görevlileriniz uluslararası uzmanları ziyaret etmeyi içerecektir. Gent'teki LLM deneyiminiz, sonuç olarak, bir akademik eğitimden çok daha fazlası olacaktır. Aynı zamanda yaşamda bir kez kültürel bir deneyim olacaktır. Dünyanın her yerinden ilginç ve yetenekli insanlarla tanışacak, çalışacak ve yaşayacaksınız. Bu yeri, günümüz dünyasını daha iyi anlayan ve birçok sınırı geçen bağ ve bağlarla zenginleştirilmiş ve aydınlanmış bir insan bırakacaksınız. Daha fazla fotoğraf gösterimi için lütfen değerli sayfalarımız ve güncel aktivitelerle sık sık güncellediğimiz FB sayfamızı ziyaret edin - akademik ve ders dışı: www.facebook.com/llmugent.

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Ghent University Law School

Avrupa Birliği Hukukundaki LLM, Ghent Law School'un AB'deki ünlü uzmanlığının en iyisini sunar ... [+]

Avrupa Birliği Hukukunda LLM, Avrupa Birliği hukuku ve kurumlarında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için Ghent Law School'un AB hukuku alanındaki uzmanlığını en iyi şekilde sunar. Zorunlu zorunlu derslerin ve seçmeli uzmanlık derslerinin dikkatli bir şekilde birleştirilmesiyle, öğrenciler kişisel kariyer veya araştırma ihtiyaçlarına odaklanma özgürlüğünü korurken, her yönüyle üst düzey bir AB hukuk eğitimi alırlar. Ghent Hukuk Fakültesi, uzmanlığı ve Avrupa Birliği Hukuku için mevcut kaynakları ile tanınan bir AB 'Jean Monnet Mükemmeliyet Merkezi' dir. Çevresindeki AB kurumlarıyla, Ghent Hukuk Fakültesi, Avrupa Birliği hukuku ve uygulamasının derinlemesine incelenmesi için gerekli tüm olanakları sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, Avrupa Dokümantasyon Merkezi olarak iki katına çıkan mükemmel kütüphaneden de yararlanabilirler. Sürekli genişleyen ve daha fazla Avrupa Birliği ile bütünleşen ve daha küresel bir yasal ortamda LLM, uluslararası iş piyasasında etkili olan ek bir hukuk derecesi sunmaktadır. Programın uzmanlık niteliği, öğrencilerin AB hukukunun hızla gelişen alanlarında özel beceriler ve yeterlilikler geliştirmelerine olanak sağlar. Kısacası, Ghent University Law School LLM programı, kariyerleri için AB hukuku ve / veya AB kurumları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen avukatlar ve profesyoneller için önemli bir basamak taşı oluşturmaktadır. Müfredat: http://www.law.ugent.be/llm/llm-european-union-law... [-]

Belçika Ghent
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
10 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ghent University Law School

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisansı, küreselleşen dünyamızda iş uygulamalarının uluslararası yasal yönlerinde uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için bir amiral gemisi ... [+]

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisansı, küreselleşen dünyamızda iş uygulamalarının uluslararası yasal yönlerinde uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için bir amiral gemisi programıdır. Bir dereceye kadar kişisel seçime izin verirken, öğrencileri iş odaklı bir kariyerde gerçek katma değeri olan ileri bir derecesi garanti ederek uluslararası ticaret hukukunun temel yasal yapı taşlarına yönlendirir. Uluslararası Ticaret Hukuku'ndaki Ghent LLM, öğrencilerin tüm uygulama alanları hakkında derinlemesine bilgi edinmelerine olanak tanır ve ticari, şirketler, menkul kıymetler ve bankacılık hukuki sorunlarıyla ve uluslararası ekonomik konularla ilgilenen gelecekteki veya daha önce deneyimli avukatlara ve kurum içi danışmanlara yöneliktir kanun. Ünlü Finansal Hukuk Enstitüsü çevresinde inşa edilen program, profesörlerinin uzmanlığını M gibi alanlarda deneyimli uygulayıcıların uzmanlığıyla birleştiriyor... [-]

Belçika Ghent
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
10 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ghent University Law School

Avrupa Hukukundaki LLM programı, Avrupa Birliği'nin yasal ortamına adanmıştır. Bu ortam AB hukukundan olduğu gibi uluslararası hukuktan ve üye devletten de oluşuyor ... [+]

Uluslararası ve Avrupa Hukukundaki LLM, uluslararası kariyeri veya araştırma yönelimi olan öğrenciler için mevcut en geniş seçenek yelpazesini sunmaktadır. Öğrencilerin kişisel ilgi alanlarına ve kariyer ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir eğitim programı sağlayarak, Avrupa (AB) ya da uluslararası alaka düzeyindeki konulardan dersler almalarına olanak tanır. Ghent University Law School , çok çeşitli Avrupa ve uluslararası hukuk konularında çok çeşitli İngilizce dil kurslarına sahiptir. LLM programı, öğrencilere kariyer öncelikleri doğrultusunda kendi çalışma derslerini tasarlama fırsatı sunar. Uluslararası hukukun konuyla ilgili ve güncel konularında uzmanlık kazanmalarını sağlar. Uluslararası boyutta bir kariyere ilişkin becerilerini ve bilgilerini geniş bir şekilde geliştirmek isteyen öğrenciler için bu program mümkün olan en iyi kişisel hazırlığı sunar. Öğrencilerin belirli ilgi alanlarına odaklanmalarını sağlarken, aynı zamanda genel bir Avrupa ve uluslararası hukuk eğitimi arayan öğrencilerin ihtiyaçlarını da tam olarak karşılar. Akademik ve uygulamalı beceri modüllerinin birleşimi ile program, öğrencileri tüm dünyada hukuk uzmanlarının gerçeği olan uluslararası profesyonel yaşam için hazırlamaktadır.... [-]

Belçika Ghent
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
10 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Introducing Ghent University

Ghent University
Address
Ghent University Law School Universiteitstraat 4
BE-9000 Ghent, Flanders, Belçika
web sitesi
Telefon
+32 (0)9 264 97 00