The American College of the Mediterranean

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

The American College of the Mediterranean

Akdeniz Amerikan Koleji (ACM) , Avrupa ve Akdeniz tarihi, dilleri, kültürleri ve çağdaş meseleleri inceleyerek uluslararası eğitimde mükemmellik sağlamak, kültürler arası farkındalığa ilham vermek ve öğrencileri küresel bir toplulukta başarıya hazırlamak için çaba göstermektedir. Bunu, uluslararası ve kültürlerarası bir ortamda Amerikan tarzı lisans ve lisansüstü programları oluşturmak için birleştiren eşsiz bir kurs, staj, müfredat birleşimi yoluyla yapar.

ACM'nin Ayrımları:

 • ABD ve Fransız kar amacı gütmeyen statüsü ile Amerikan tarzı bir yüksek öğrenim kurumu
 • Aslen, 1957'ye kadar uzanan zengin bir geçmişi olan Amerikan Üniversiteleri Enstitüsü olarak, New York Eyalet Üniversitesi Rektörleri tarafından bir yüksek öğretim kurumu olarak zulmedildi.
 • Fransız Bakanlığı tarafından özel bir Yüksek Öğrenim kurumu (Fransızca ifadeler) ve Aix-Marseille Üniversitesi Rektörlüğü olarak yüksek öğrenim kurumu olarak tanındı .
 • Amerikan Uluslararası Kolejler ve Üniversiteler Birliği'nin (AAICU) kurucu üyesi , öğrencilere başta Avrupa ve Kuzey Afrika'da olmak üzere çeşitli yerlerde yurtdışında çalışma fırsatları sunma

yer

ACM'nin kampüsü, Fransa'nın güneyinde, büyüleyici ve hareketli Aix-en-Provence kentinde. Aix…

 • 40.000'den fazla üniversite öğrencisiyle bir üniversite şehri
 • Fransa'nın temyiz mahkemesinin güneyinde bulunan yasal ve akademik bir merkez
 • Konusu görkemli dağ Sainte-Victoire olan empresyonist ressam Paul Cézanne'in doğum yeri
 • Birçok çeşme ve kafe kaplı Cours Mirabeau ile ünlüdür.
 • Marsilya-Provence Havaalanı'na 25 dakika
 • Aix TGV hızlı tren istasyonuna 15 dakika

Programlar

ACM, sanat, işletme, beşeri bilimler ve sosyal bilimlere odaklanan, doğada alana özgü lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

NUMARALARI İLE ACM

 • 12: 1 öğrenci öğretmen oranı
 • 10 öğrenci ortalama sınıf mevcudu
 • Fakültelerin% 45'i tam zamanlı
 • ACM fakültesinin% 95'i doktora veya kendi alanında lisans derecesine sahiptir.

ACM ile aşağıdakilere katılma şansına sahipsiniz:

Fransa'da Amerikan tarzı bir derece

The American College of the Mediterranean (ACM), 40.000'den fazla kolej öğrencisi olan bir üniversite kasabası olan büyüleyici ve canlı Aix-en-Provence kentinde tanıdığınız Amerikan tarzı eğitimi vermektedir. Seçilecek çok sayıda ana dal ve küçük ile, bir çalışma alanını kendi kendine tasarlama seçeneği ve Akdeniz bölgesine özgü bir çekirdek müfredat dahil, öğrenciler kendilerini yeni bir kültüre sokma ve çok etkili bir şekilde öğrenme fırsatına sahipler. , deneyimsel yol.

İngilizce Dersi Öğretim

Tüm kurslar, her seviyede Fransızca, İspanyolca veya Arapça dil kursları dışında İngilizce olarak verilmektedir. Ev sahibi bir aileyle birlikte yaşama, ACM'nin dil ortakları programı ve kurs alanı çalışmaları dahil, özellikle sınıf dışındaki Fransızca becerilerinizi geliştirme fırsatları da mevcuttur.

Maliyet bilincine

Kâr amacı gütmeyen bir yüksek öğretim kurumu olan ACM, maliyetlerini uygun tutmaya odaklanır. Burslar ve hibeler uygun öğrenciler için mevcut olsa da, hedefimiz maliyetleri en baştan düşük tutmaktır.

Transfer Seçeneği

Lisans derecenize ACM ile başlayamazsanız, bunu bizimle tamamlama fırsatınız olur. ACM, en az bir sömestr kolejini tamamlamış ve minimum 2,5 not ortalamasına sahip olan Lisans Programımıza başvurmak için öğrencileri transfer eder.

Uluslararası İş Deneyimi

ACM'nin sağlam staj ağı, derecenizi tamamlarken uluslararası iş deneyimi kazanmanıza izin verecek ve sizi önemli uluslararası bağlantılarla tanıştıracak. Staj olanakları hakkında daha fazla bilgi edinin ve ACM'nin staj web sayfasını ziyaret ederek önceki öğrenci stajyerleri nereye yerleştirdiğini görün .

Pazarlanabilir Beceriler

ACM derecenizle birlikte, gelişmiş becerileriniz ve benzersiz deneyimleriniz, önemli uluslararası ve kültürlerarası yeterliliklerdeki gelişimi artıracaktır. ACM mezunları zaten mezun olduktan sonra bu faydaları görüyorlar, çünkü birçokları Columbia Üniversitesi ve Şikago Sanat Enstitüsü Okulu da dahil olmak üzere katı lisansüstü okullara devam ederken, diğerleri ise ACM derecelerini yükselttiler ve bu gibi yüksek seviyeli işler yaptılar Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve Washington Eyaleti Yasama Meclisi olarak kuruluşlar.

Konumlar

Aix-en-Provence

Address
27, place de l’Université
13604 Aix-en-Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa
Telefon
+1 (800) 221-2051