Resmi açıklamayı okuyun

University of Groningen

University of Groningen dünya görüşü olan ilk 100 araştırma üniversitesidir. Şu anda Times Higher Education sıralamasında 80. sıradayız ve 30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı ve 125'in üzerinde Master programı sunuyoruz. 1614 yılında kurulan üniversite, Hollanda'daki en eski araştırma üniversitelerinden biridir. 30.000'den fazla öğrencisi ve 120'den fazla farklı milletten 6.000 uluslararası öğrencisi ile gerçek anlamda uluslararası bir üniversiteyiz.

Academy Building

Neden Groningen'i seçmeliyim?

En kaliteli eğitim: University of Groningen , çok çeşitli ilginç, saygın derece programları sunmaktadır. Bir öğrenci olarak, yüksek kalitede denetim alacak ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olacak. University of Groningen Üniversitesi 'Hollanda'daki En İyi Geleneksel Üniversite' kalite etiketine layık görülmüştür.

Birinci sınıf araştırma: Avrupa'nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındayız. 2016 yılında profesörümüz Ben Feringa, Nobel Kimya Ödülü'nü kazandı. Üniversite çığır açan ve sosyal açıdan önemli bir araştırma yürütüyor ve araştırmamız disiplinler arasında köprüler kuruyor.

Canlı öğrenci hayatı: Groningen canlı bir öğrenci şehridir. Nüfusu, Hollanda'da en düşük ortalama yaşa sahiptir. 200.000 kişinin dörtte biri öğrencidir. Öğrenciler her yerde görülebilir: parkta çalışmak, gece hayatının tadını çıkarmak ve çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışmak. Groningen yaşamak için güvenli ve yeşil bir şehir ve Avrupa'nın en mutlu şehirlerinden biri seçildi.

400 yıllık itibar: University of Groningen zengin bir tarihe ve mükemmel bir üne sahiptir. Dört Nobel Ödülü sahibi, Hollanda'daki ilk kadın üniversite öğrencisi, ilk kadın öğretim üyesi, ilk Hollandalı astronot ve ilk Hollandalı öğrenci dahil olmak üzere, çeşitli disiplinlerde çalışan çok yetenekli insanlar, 400 yıl boyunca üniversitede okudu ya da çalıştı. Avrupa Bankası'nın ilk başkanı.

Gerçekten uluslararası: Büyük uluslararası toplumumuzla tanınırız. 120'den fazla ülkeden yılda yaklaşık 6,000 uluslararası öğrenci Groningen'de eğitim almaktadır. Hollandaca konuşmadan Groningen'de yaşamak sorun değil; yemek sipariş edebilecek, kıyafet satın alabilecek ve hatta İngilizce dersleri alabileceksiniz. University of Groningen güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir, bu da derecenizi yurtdışında okumak için kolayca harcayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca diğer büyük Avrupa üniversiteleri ile işbirliği içinde birçok benzersiz uluslararası Master programları sunuyoruz.

8349scr_62d6490ac42fc36.jpg?v=2017-04-21+16%3A38%3A44

Lisans programları

30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı sunuyoruz. Lisans programlarımızdan dokuzu " Üst Derece Programı " kalite etiketi ile ödüllendirildi.

Master programları

Şu anda University of Groningen , 18’inde Hollanda’da “En İyi Program” olarak değerlendirilen 125’ten fazla İngilizce öğretmeni yüksek lisans programı sunmaktadır.

Fakülteler

University of Groningen araştırma ve eğitim 11 farklı fakültede düzenlenmektedir. Bu fakülteler:

İktisadi ve İşletme Fakültesi
Davranış ve Sosyal Bilimler Fakültesi
İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi
Sanat Fakültesi
Tıp Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mekansal Bilimler Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Fen-Mühendislik Fakültesi
Groningen Üniversitesi
Kampüs Fryslân

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


University of Groningen

Uluslararası Ticaret Hukukunda LLM, özel hukuka ve özel (uluslararası) hukukun uluslararası yönlerine odaklanmaktadır. Program dahilinde yayınlanması için bir makale yazm ... [+]

Küreselleşme ve bölgesel entegrasyonun artması, uluslararası ticaret hukuku hakkında iyi bilgiye ihtiyaç duyulmasını sağlar.

Ve bu bilgi, özellikle uluslararası özel hukuk alanında kariyer yapmak istiyorsanız ve uluslararası alanda faaliyet gösteren özel firmalarda veya hukuk firmalarında çalışan bir avukat olmayı planlıyorsanız önemlidir.

Bu LLM programı şunları kapsar:

(Uluslararası) ticaret hukukunda uzmanlaşma, özellikle sözleşmeler ve sözleşmeler konusunda.Gerektiğinde (ticari) ihtilafların çözümü.Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Bu program özel hukuk ve özel (uluslararası) hukukun uluslararası yönlerine odaklanmaktadır. Program dahilinde yayınlanması için bir makale yazma olasılığı vardır (genellikle yüksek lisans tezi ile bağlantılıdır).... [-]

Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

Avrupa Ekonomik Hukukunda LLM, Avrupa Pazar Hukukunun tüm yönlerini kapsar. Sınıflardaki öğretim elemanlarının öğrencilere karşı çok kişisel bir yaklaşımı vardır. ... [+]

Tekellere AB içinde izin veriliyor mu? Bir Alman şirketi kendini Hollanda hükümetinden Philips'e kadar yardımlarına karşı nasıl koruyabilir? Bu soruları ilginç bulursanız, o zaman bu derece tam size göre!

Avrupa Ekonomik Hukuku programı, Avrupa Piyasası Kanunu'nun merkezi yönlerini kapsar; bu, öğrencilerin kurumsal hukuk, iş hukuku, vergi hukuku ve Avrupa insan haklarının korunması dahil olmak üzere birçok farklı hukuku öğrendiği anlamına gelir.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Bu program Avrupa Pazar Hukukunun tüm yönlerini kapsar. Sınıflardaki öğretim elemanlarının öğrencilere karşı çok kişisel bir yaklaşımı vardır.

programYıl 1... [-]
Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

Enerji ve İklim Yasası'nda LLM, hem Enerji ve İklim Yasası konusunda önde gelen uzmanlara hem sektörde çalışmak hem de Enerji ve İklim Yasası öğrencilerine ders vermek iç ... [+]

Serbestleşme enerji sektörü için ne yaptı? Ve devlet ile enerji endüstrisi arasındaki ilişkiyi değiştirdi mi? Enerji şirketleri iklim değişikliği ile ilgili olmalı mı?

Günümüzde, enerji sektörü piyasaların serbestleşmesi ve iklim değişikliği endişelerinin bir sonucu olarak değişmektedir. AB bu senaryonun tipik bir örneğini sunar, ancak benzer gelişmeler dünyanın diğer bölgelerinde de bulunabilir. Bu uzmanlık programı, enerji piyasası serbestleşmesinin temel prensiplerini ve iklim hukukunun enerji sektörünü nasıl etkilediğini, AB ile birlikte bir örnek vaka örneği olarak sunacaktır.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Program, Enerji ve İklim Yasası konusunda önde gelen uzmanlara hem sektördeki çalışmalara hem de Enerji ve İklim Yasası öğrencilerine eğitim verme imkânı veren Hollanda Enerji Vadisi'nin ortasında verilmektedir.... [-]

Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

Küresel Ceza Hukuku'ndaki LLM, küresel hukuki ve uluslararası bağlamda ceza hukuku uygulamasına güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Bu nedenle, karşılaştırmalı ceza hukuku ... [+]

Uluslararası ve ulus ötesi suçlar nasıl önlenir, soruşturulur ve kovuşturulur? Ceza hukuku, mevcut küreselleşme kimliği bağlamında etkili bir araç mıdır?

Bu sorular, ceza kanununun gelecek yıllar için en büyük zorluklarından birini teşkil edecektir ve küresel suçluluk bağlamında, hem maddi hem de usule ilişkin - ceza hukukunun uygulanmasını araştıran Global Ceza Hukuku LLM pistinin odağını oluşturmaktadır. örgütlü, ulusötesi ve uluslararası suçluluk.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Bu program küresel ve uluslararası bağlamda ceza hukukunun uygulanmasına güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Bu nedenle, karşılaştırmalı ceza hukuku ve uluslararası ceza hukuku ile birlikte, belirli küresel suçluluk türlerini araştırmak için ceza meselelerinde uluslararası işbirliğini düzenleyen kurallardan yararlanmaktadır: örgütlü ve mali suçlar, siber suçlar ve uluslararası suçlar.... [-]

Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

Uluslararası İnsan Hakları Hukuku programında LLM, insan haklarına geniş bir yaklaşım sunmaktadır. Bu nedenle, en geniş anlamda bir uzmanlıktır: insan haklarında ve etraf ... [+]

Silahlı bir çatışma sırasında bir keskin nişancı kuleye saklanırsa bir kilise saldırıya uğrayabilir mi? Polonya vatandaşlığına sahip olmak, bir Tayland hapishanesinde işkence görmek, hangi haklara sahipsin? Onları nasıl çağırırsın?

Bu programda, uluslararası düzeyde insan hakları alanında değil, aynı zamanda uluslararası insancıl hukuk ve diğer ilgili (uluslararası) hukuk alanlarında da eğitim alacaksınız. Farklı sistemler hakkında ve bu sistemlerde ve farklı ülkelerde insan haklarının nasıl yorumlandığını öğreneceksiniz.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Bu program insan haklarına geniş bir yaklaşım sunmaktadır. Bu nedenle, en geniş anlamda bir uzmanlıktır: insan haklarında ve etrafındaki tüm yönleri kapsar. Bu, öğrencilere insan haklarının işleyeceği bir bağlam sağlayacaktır.... [-]

Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

LLM'nin Uluslararası Kamu Hukuku'ndaki temel yaklaşımı, öğrencilerin uluslararası hukuk konularında çalışmakla aktif olarak meşgul olmalarını öğrenmesidir. Dersler yararl ... [+]

“Tüm insanları hayal edin, tüm dünyayı paylaşın… Hayalci olduğumu söyleyebilirsiniz, ama tek ben değilim…” (John Lennon). Uluslararası hukuk bir hayal değil, hayalperestler için de değildir.

Program, bilgi yayma ve akademik, yasal ve pratik becerilerin eğitimi alanındaki hedeflerimizin gerçekleşmesini sağlamak için en uygun karışımı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu parametreler içerisinde, program seçilebilecek dersler için bir miktar esneklik sunar. Yüksek lisans tezi, deneyimli bir personelin gözetimi altında seçtiğiniz bir konuyu incelemek için önemli miktarda zaman ayırmanıza izin verir.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?... [-]
Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz? Avrupa hukuku ve uluslararası kamu hukukuna odaklanma, ulusal yasal bağlamlara odaklanmadan çok daha büyüktür. Hiçbir ulusa ... [+]

Bütün eyaletlerde yasalar ve kendi hukuk sistemleri vardır ve çoğu ülkede yalnızca ulusal düzeyde üniversite düzeyinde eğitim görebilirsiniz.

Uluslararası ve Avrupa Hukukundaki LLB programımız, uluslararası bir yasal ortamda profesyonel bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır; öğrencilere, hukukun ne olduğu ve nasıl işlediğine dair genel bir anlayış sunarak, ulusal bir yasal sistemi başlangıç noktası olarak almadan, hukuk alanında akademik bir eğitim verir.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?Avrupa hukuku ve uluslararası kamu hukukuna odaklanma, ulusal yasal bağlamlara odaklanmadan çok daha büyüktür. Hiçbir ulusal hukuk sistemi genel bir kural olarak öğretilmez.Bu program, programın içeriği açısından Avrupa'da benzersizdir. Ayrıca yurtdışında zorunlu bir hukuk dersi dönemi düzenlenmektedir.programYıl 1... [-]
Hollanda Groningen
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Groningen

LLM Dijital Toplumdaki Yönetişim ve Hukuk alanında, kurumların karşılaştığı gerçek yaşam sorunlarına ilişkin bir fikir edinmek için hem özel hem de kamu sektöründeki üniv ... [+]

Dijital toplumda hükümetin rolü nedir? Ve bunun kamu sektörü üzerindeki etkisi nedir? Siber suç meselelerine yasal ve örgütsel bir bakış açısıyla nasıl yaklaşmalıyız?

Dijitalleşmedeki son gelişmeler, artan sayıda partinin güvenlik meselelerine karışmasına neden olmuştur. Sonuçta, “güvenlik ve sayısallaştırma”, siber suçlarla sınırlı değildir ve bu nedenle hem polisi hem de mahkemeleri etkiler. Ayrıca, çevrimiçi ve çevrimdışı kamu düzeni dahil olmak üzere, gözetim ve yasa ve düzenin korunması ile de ilgilidir. Devlet kurumları, dijitalleştirmenin getirdiği bu tür engel ve sorunların üstesinden gelmek için hangi stratejilerin benimseneceğine karar vermek zorundadır.... [-]

Hollanda Leeuwarden
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

University of Groningen short

Location address
University of Groningen
Broerstraat 5

Groningen, Groningen, 9712 CP NL
Location address
Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden
Netherlands

Leeuwarden, Friesland, 8911 NL