Resmi açıklamayı okuyun

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam (' VU Amsterdam '), 1880 yılında kurulan uluslararası bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, dünyanın dört bir yanından 24.000'den fazla öğrenciye Bachelor's, Master ve PhD seviyelerinde 170'den fazla İngilizce dersi vermektedir. 84 milletten öğrenci ve personel dinamik bir uluslararası akademik topluluk yaratır.

VU Amsterdam , dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olan Hollanda'nın en büyük öğrenci yoğunluğuyla Hollanda'da ve İngilizce'nin ikinci dilin konuşulduğu VU Amsterdam yer almaktadır. Kampüs, Hollanda'nın 700'den fazla şirkete ev sahipliği yapan en dinamik ve hızlı büyüyen iş bölgelerinden biri ile çevrilidir.

4.088'i uluslararası olmak üzere 24.000'den fazla öğrencisi olan VU Amsterdam , toplumsal ve bilimsel öneme sahip problemler üzerine son teknoloji araştırmalar yapmaktadır. Araştırma ve eğitim alanında dört disiplinlerarası tema ile ayrılıyoruz: İnsan Sağlığı ve Yaşam Bilimleri, Sürdürülebilirlik Bilimi, Bağlantılı Dünya ve Toplum Yönetişimi. Bir öğrenci olarak bu, bilimsel disiplinlerin sınırlarının ötesine bakmanıza ve daha iyi bir dünya için somut çözümler aramanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, VU Amsterdam , kültür, mahkumiyet, milliyet veya önceki eğitimde çeşitliliği, inovasyon kaynağı olarak görür. ve ilerleme ve dolayısıyla özel güç olarak.

Eğitim kalitesi

Vrije Universiteit Amsterdam (VU), öğretiminin iyi kalitesi için bir üne sahiptir. Etkileşim ve kişisel bir yaklaşım üzerinde önemli bir vurgu yapılan nispeten küçük gruplar halinde çalışıyorsunuz. Öğretim iyi organize edilmiş. Bu, örneğin, çalışma programlarının net yapısında yansıtılmaktadır.

Canlı Amsterdam

Üniversite, dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olan, Hollanda'daki en büyük öğrenci yoğunluğu ve ikinci dilin konuşulduğu, hareketli Amsterdam kentinde yer almaktadır. VU Amsterdam bir öğrencisi olarak, sermayenin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmaya hazırsınız. Çok fazla mağaza, eğlence yerleri, parklar ve kaldırım kafeleri bulunan Amsterdam'ın canlı merkezinde, on beş dakikadan fazla bir süredir. Amsterdam güvenli ve İngilizce konuşuluyor.

Kişisel denetim

VU Amsterdam , kişisel çalışma önerisine büyük önem veriyor. Çalışmanızın başlangıcında, programınızın çalışma danışmanı ile tanışacaksınız. Bu kişi, çalışma sürecinizle ilgili olabilecek problemleriniz hakkında size önerilerde bulunacak ve iş piyasası ile ilgili soruları cevaplayacaktır.

Benzersiz kimlik

VU Amsterdam , Hollanda'da, kiliseden veya devletten hiçbir müdahalesi olmayan, özel bir şahıs tarafından kurulan ilk üniversitedir. Bu miras hala kim olduğumuzun bir parçası: VU, Vrije Universiteit'i temsil ediyor ve tam anlamıyla 'Özgür Üniversite' anlamına geliyor. En başından beri, üniversite kendi araştırma alanlarını belirledi, kendi çalışma programlarını oluşturdu ve kendi didaktik yöntemlerini uyguladı.

Kolayca erişilebilir

Vrije Universiteit Amsterdam toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir. Schiphol Havaalanı trenle sadece 8 dakika uzaklıktadır. Amsterdam Zuid İstasyonu, VU University Amsterdam’a yürüme mesafesindedir. Ayrıca Amsterdam Merkez İstasyonu'na veya Amsterdam Sloterdijk İstasyonu'na hızlı bir tramvay bağlantısı vardır ve sadece on altı dakikalık bir yolculuk süresi vardır. VU Amsterdam yöresel otoyoluna yakın bir konumda bulunan VU Amsterdam da arabayla kolayca ulaşılabilir.

üniversite kampüsü

Hemen hemen tüm öğrencilerimiz, personelimiz ve programlarımız kampüste bulunmaktadır: Amsterdam'ın iş bölgesinde tek bir bina kompleksi. Buna göre, çalışmalarınız sırasında, diğer disiplinleri tanımak çok kolaydır.

Akreditasyon

Vrije Universiteit Amsterdam , Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından bir araştırma üniversitesi olarak kabul edilmektedir. VU University Amsterdam'daki tüm diploma programları ya NVAO, Hollanda Akreditasyon Organizasyonu ve Flanders tarafından akredite edilmekte veya akredite edilmektedir. Bu organ uluslararası anlaşma ile kurulmuş ve çalışma programlarının akreditasyonu yoluyla Hollanda ve Flamanca konuşan Belçika'da yüksek öğrenim kalitesini garanti etmektedir.

Program türleri

VU Amsterdam dört çeşit program sunmaktadır:

  • Lisans programları (BA / LLB / BSc'ye giden)
  • Yüksek lisans programları (MA / LLM / MSc / MPhil'e giden)
  • Doktora / Doktora programları (Doktora / Doktora)
  • Lisans dışı programlar (Yurtdışında Eğitim)

Burslar

Kendi bursumuz olan VU Burs Programı (VUFP) ile, mükemmel çalışma sonuçlarıyla yüksek motivasyona sahip öğrencilere üniversite tarafından sağlanan maddi destekle yüksek lisans derecesine ulaşmak için eşsiz bir fırsat sunuyoruz. VUFP bursu bir öğrenim ücreti feragatidir. Hollanda Burs Programı (HSP), Hollanda'daki bir Yüksek Lisans programını takip etmek isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) dışındaki öğrenciler içindir. VU Amsterdam çeşitliliğimizi eğitim, araştırma ve topluma katkımız için bir zenginleştirme olarak benimsiyor. Bu burs, özellikle kampüsteki çeşitliliğe katkıda bulunan mükemmel öğrenciler için tasarlanmıştır. VU Amsterdam öğrenim VU Amsterdam planlayan uluslararası bir öğrenci olarak, çeşitli hibeler ve burslar için başvurabilirsiniz. Burslar ve son tarihler hakkında ayrıntılı bilgi WWW.VU.NL/SCHOLARSHIPS VEYA WWW.GRANTFINDER.NL adresinde bulunabilir.

VU Burs Programı

VU Burs Programı (VUFP), yetenekli adaylara VU Üniversitesi'nde bir dizi yüksek lisans programına devam etmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

organizasyon

VU Amsterdam , bir Yönetim Kurulu (üç üye) tarafından başkanlık edilen ve Yönetim Kurulu'nun hemen altında 10 fakültesi bulunan geleneksel bir Hollanda üniversitesidir. Her fakülte bir veya daha fazla lisans derecesi ve Yüksek Lisans programları sağlar ve araştırmalar yürütür. Hepsi farklı düzenlenmiş, ancak çoğu bir yönetim kurulu, merkezi bir kadro ve çeşitli bölümler ve yüksek okullar var. Üniversitenin ayrıca, Uluslararası Büro'nun da içinde bulunduğu bir dizi hizmet departmanı vardır ve burada bir dizi disiplinlerarası araştırma enstitüsü bulunmaktadır.

Özel mi yoksa halka mı?

VU Amsterdam , Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ve bu nedenle kısmen devlet tarafından finanse edilen 14 devlet üniversitesinden biridir. Hollanda sistemine göre, devlet tanınan üniversiteleri öğrenci sayılarına dayanarak destekler ve ayrıca bu üniversitelerin ücretlendirilmesine izin verilen öğrenim ücretleri için sınırlar ve yönergeler belirler. Bu, zengin ya da yoksul tüm Hollanda vatandaşları için kaliteli yüksek öğrenime erişim sağlar. VU Amsterdam , tüm geçmişlerden gelen başvuruları memnuniyetle karşılamaktadır.

VU Uluslararası Ofis Hizmetleri

  • Vize / ikamet izni

Vize / ikamet iznine ihtiyacınız olup olmadığını ve bunun nasıl düzenleneceğini öğrenin.

  • Konaklama

VU Amsterdam konaklama hakkında bilgi.

  • Belediyeye kayıt

Hollanda'ya geldiğinizde belediyeye kayıt olmalısınız. Ne yapman gerektiğini öğren.

  • Giriş etkinlikleri

Varışınızdan sonra VU Amsterdam çok sayıda tanıtım etkinliği düzenlenecektir.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Vrije Universiteit Amsterdam

Çeşitli yabancı kökenden gelen programın öğretim görevlisi ve araştırmacı içinde birlikte çalışırlar. Hukuk Vrije ve Üniversite Amsterdam Fakültesi birleşik AB Hukuku, Ul ... [+]

Çeşitli yabancı kökenden gelen programın öğretim görevlisi ve araştırmacı içinde birlikte çalışırlar. VU Amsterdam Hukuk Fakültesi birleşik AB Hukuku, Uluslararası Kamu Hukuku, İnternet Yönetişimi ve Yasal teori tüm bir ortak araştırma programı olan ayırt edici olduğunu. Bu yaklaşım, geniş sağlar ve derinlik, ulusötesi hukuki konularda analizinde aynı anda. Öğrenciler kendi programlarını kişisel tercihlerine uygun olarak tasarlayabilirler: pratik, akademik, kamu hukuku, hukuk, ekonomik, teorik ve sosyal.

PROGRAMIN YAPISI

Ülkelerarası Hukuki Araştırmalar Kanunlar (LLM) VU Master bir uzmanlık olarak düzenlenen bir tam zamanlı, bir yıllık yüksek lisans programıdır. Onun müfredat hukuku, siyasal, ekonomik ve sosyal bağlamı keşfetmek konusunda kararlıyız Avrupa ve uluslararası konular ve ilgili kariyerlerine devam etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Sen takip edecek:... [-]

Hollanda Amsterdam
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Vrije Universiteit Amsterdam

ITL, Law LLM yüksek lisans programının tam zamanlı, bir yıllık uzmanlık alanıdır. ... [+]

hakkında

ITL, Law LLM yüksek lisans programının tam zamanlı, bir yıllık uzmanlık alanıdır. Uzmanlığın zorunlu unsurları şunlardır:

Uluslararası Teknoloji Hukuku (12 EC)Büyük Veri, İnsan Hakları ve İnsan Güvenliği (6 EC)Yasal Yöntemler (6 EC)Mezuniyet Tezi (12 EC)

Ek olarak bu kurslardan en az birini seçeceksiniz:

Biyoetik, Teknoloji ve HukukDijital Toplumda Avrupa Tüketici Yasası

Ayrıca, bu kurslardan en az birini seçeceksiniz:

Robotlar ve Yapay Zeka Üzerine Hukuk ve EtikUluslararası Silah HukukuBlockchain ve diğer yıkıcı iş teknoloji zorlukları yasaya

Yukarıda belirtilen diğer kurslar da dahil olmak üzere yüksek lisans programının bir parçası olarak sunulan birçok seçmeli arasından seçim yapmak için 12 EC değerindedir. Ayrıca staj yapabilir veya yurtdışında eğitim alabilirsiniz.... [-]

Hollanda Amsterdam
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Vrije Universiteit Amsterdam

Savaş suçları, insanlığa karşı suç ve soykırımdan toplumları bozan ve uluslararası barış ve güvenliğe karşı bir tehdit oluşturmaktadır. Teorilerini geliştirirken bu insan ... [+]

Savaş suçları, insanlığa karşı suç ve soykırımdan toplumları bozan ve uluslararası barış ve güvenliğe karşı bir tehdit oluşturmaktadır. Teorilerini geliştirirken bu insan davranışlarını anlamak ve bu vahşete tepki için etkili stratejiler tasarlanması son derece zordur. Uluslararası Suçlar ve Kriminoloji ölçmek ve bu suçları araştırmak için nasıl öğreneceksiniz hangi disiplinlerarası bir yüksek lisans programıdır. Sen eleştirel uluslararası ceza hukuku ve hakikat komisyonları ve af olarak geçiş dönemi adaleti alternatif modları, yansıtmak için zorlanmaktadır. Yüksek Lisans Programı benzersiz: dünya çapında başka bir üniversite tarafından sunulan değildir. Vrije Universiteit Amsterdam, Lahey, dünyanın yasal sermaye yakındır.... [-]

Hollanda Amsterdam
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Vrije Universiteit Amsterdam

Bu yasal yüksek lisans programının çok köklü multidisipliner perspektifleri vardır. Hukuk, düşüncemizin en önemli noktasıdır. Sözleşme Hukuku, Tort Hukuku, Kurumsal Form, ... [+]

Çalışma programı

Bu yasal yüksek lisans programının çok köklü multidisipliner perspektifleri vardır. Hukuk, düşüncemizin en önemli noktasıdır. Sözleşme Hukuku, Tort Hukuku, Kurumsal Form, İflas Kanunu ve Düzenleyici Kanun gibi klasik alanlar derinlemesine öğretilecektir. Uluslararası bir bağlamda çalışabilmeniz için ilkelere odaklanacağız; ulusal yasaların ayrıntıları ele alınmayacaktır.

Bu derslerde yasal olmayan perspektifler iç içe geçecektir. Örneğin, sözleşme hukukunun bir yarısı vardır, bunların yarısı sözleşme müzakerelerinin (psikolojik) dinamikleri hakkında olacaktır. Geleneksel hukuk konularının diğer disiplinlerden gelen bilgilerle birleştirildiği diğer konularda da benzer bir yaklaşım benimsenmiştir. Yüksek lisans programının hedefi, öğrencilerin daha iyi, daha yetenekli avukatlar yetiştirmenin nihai hedefi ile, pratikte iş gördüğü şekilde hukuk anlayışını geliştirmek. Öğrenci, akademik yıl boyunca birkaç makale yazacak ve sözlü sunumlar hazırlayacaktır.... [-]

Hollanda Amsterdam
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Vrije Universiteit Amsterdam

VU Amsterdam , Avrupa'da iş hayatında seçkin bir yüksek lisans derecesini, günümüzün en karmaşık yasal sorunlarından biri olan sürdürülebilirlik üzerine odaklanmış özel b ... [+]

Zamanımızın En Karmaşık Hukuksal Mücadelesini Hedeflemek

Yasalar sürdürülebilirliği nasıl kolaylaştırıyor? İşletmeler, hükümetler ve STK'lar iklim değişikliği meselelerini ele almada hangi hakları ve sorumlulukları üstlenir? Devletler politikalarını Paris 2015 Anlaşması ile uyumlu hale getirmek zorunda kalabilir mi?

VU Amsterdam , Avrupa'da iş hayatında seçkin bir yüksek lisans derecesini, günümüzün en karmaşık yasal sorunlarından biri olan sürdürülebilirlik üzerine odaklanmış özel bir Uluslararası İş Hukuku derecesi sunan ilk üniversitedir. İklim dünyasının iklim değişikliğinin yarattığı varoluşsal tehdidi kabul etmesi kurumsal dünya için biraz zaman aldı. Ancak şimdi, sürdürülebilirlik, iş başarısı ve iş yaşamı ile el ele gider. VU Amsterdam hem kamu hem de özel sektörde yüksek talep gören bir avukat olmanıza yardımcı olacaktır.... [-]

Hollanda Amsterdam
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
VU University Amsterdam
Address
Main building Vrije Universiteit Amsterdam De Boelelaan 1105
1081 HV Amsterdam, North Holland, Hollanda
web sitesi
Telefon
+31 20 598 9898