The Hebrew University of Jerusalem

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İbrani Üniversitesi'ne Hoş Geldiniz

1918'de kurulan ve 1925'te resmi olarak açılan Kudüs İbrani Üniversitesi, İsrail'in önde gelen araştırma kurumunun yanı sıra önde gelen üniversitesidir. İbranice Üniversitesi, dünyanın önde gelen 100 üniversitesi arasında ve İsrail üniversiteleri arasında ilk sırada yer almaktadır. İbranice Üniversitesinin elde ettiği takdir, mükemmellik konusundaki ününü ve bilimsel topluluktaki öncü rolünü teyit etmektedir. Mükemmeliyeti vurgulamakta ve beşeri bilimler, sosyal bilimler, kesin bilimler ve tıpta geniş bir yelpazede çalışma fırsatları sunmaktadır. Üniversite, İsrail'de ve yurtdışında çok disiplinli etkinlikleri teşvik etmekte ve akademik araştırmalarla sosyal ve endüstriyel uygulamalar arasında bir köprü görevi görmektedir. İbranic Üniversitesi hedefleri kamu, bilimsel, eğitim ve profesyonel liderlik eğitimi olarak belirlemiştir; Yahudi, kültürel, manevi ve entelektüel geleneklerin korunması ve araştırılması; ve tüm insanlığın yararına bilgi sınırlarının genişletilmesi./>

GERÇEKLER:

Kuruluş: 1918 Açıldı: 1925 6 kampüs 7 fakülte 14 okul 23.000 öğrenci 1.000 kıdemli öğretim üyesi kayıtlı 7 binden fazla patent 8 Nobel Ödülü kazananlar 1 Matematikte madalya kazananları Kurucuları arasında: Albert Einstein, Martin Buber, Chaim Nahman Bialik, Chaim Weizmann Mükemmellik Hebrew Üniversitesi, akademik hayatında ayrılmaz bir unsur olan mükemmellik için çabalamaktadır. Seçkin akademisyenleri çeşitli disiplinlerde etkileyici atılımlar gerçekleştirdiler ve bu, Avrupa Araştırma Konseyi'nin genç araştırmacılara yönelik rekabetçi hibelerinin en yüksek kazananları arasında yer alıyor. İsrail'de verilen tüm rekabetçi araştırma hibelerinin üçte biri İbranice Üniversitesi akademisyenleri tarafından kazanılır. Üniversite akademisyenleri saygın bilimsel dergilerde sıkça yayınlarlar ve araştırmaları İsrail'de ve dünya çapında Nobel Ödülü, Fields Madalyası ve İsrail Ödülü dahil olmak üzere olağanüstü ödüller kazanmıştır. İsrail'deki çoğu doktora öğrencisi, İbranice Üniversitesinde derecelerini aldı ve mezunlarımız, akademi, kamu hizmeti ve iş sektöründeki kilit pozisyonlara sahip oldular.

Kampüste Yaşam

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Kudüs'te, üniversite üç kampüste bulunuyor: İnsanlık ve sosyal bilimler için Mount Scopus kampüsü; kesin bilimler için Edmond J. Safra Kampüsü; ve tıp bilimleri için Ein Karem Kampüsü. Diğer kampüsleri ise Rehovot tarım, gıda, veterinerlik ve çevre bilimleri fakültesidir; Beit Dagan'daki veteriner hastanesi; ve Eilat'taki Deniz Bilimleri Enstitüsü. Üniversite, ülkenin en gelişmiş üç spor tesisi, 11 kütüphane, 5 bilgisayar merkezi, 6.000 yurt yatakları ve siyaset, toplum, çevre ve daha fazlasına odaklanan onlarca öğrenci etkinlik grubuna sahiptir.

Uluslararası katılım

İbranice Üniversitesi, dünyanın 100 lider üniversitesi arasında uluslararası olarak yer almaktadır. Öğrenci vücudu, İsrail'den ve diğer 65 ülkeden 23.000 öğrenciye sahiptir. Araştırma ve öğretim için uluslararası işbirliğine aktif olarak katılıyor. Diğer üniversitelerle ortak projeler için 150 anlaşma ve 14 ülke ile öğrenci değişimi için 25 anlaşma imzaladı. Fakülte üyeleri arasında, dünya çapında yükseköğretim kurumlarının önde gelen kuruluşlarında ileri düzey çalışmalardan İsrail'e dönen genç akademisyenler bulunmaktadır. İbranic Üniversitesi, dünya toplumunda tarım, çevre kalitesi ve halk sağlığı konularında değişiklikler yapma konusunda lider olmuştur. Gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrenciler, İbranice Üniversitesi'nde ileri düzey çalışmalar yapmış ve kazandıkları bilgileri uygulamak ve vatandaşlarına sağlanan hizmet düzeyini iyileştirmek için kendi ülkelerine geri döndüler. Üniversitenin Rothberg Uluslararası Okulu, yurtdışı öğrenciler için programlar sunuyor. Mezunları arasında oyuncu Natalie Portman, gazeteci Thomas Friedman ve eski ABD'li büyükelçiler, İsrail, Martin Indyk ve Daniel Kurtzer.

Patentler ve yenilikler İbranice Üniversitesinin Yissum Araştırma Geliştirme Şirketi, dünyada kayıtlı patent sayısıyla 15. sırada. Yissum, İbranic Üniversitesi araştırmacıları ve öğrencileri tarafından üretilen teknoloji ve bilimsel know-how'ı pazarlamaktan sorumludur. Bugüne kadar, 2.023 icat için 7000'in üzerinde patenti tescil ettirmiş, 600'den fazla patent ticarileştirilmiş ve patent bazında üretilen ürünler yılda 2 milyar doların üzerinde satılmıştır. Yissum'un portföyü, İbranic Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen icatların arka planında kurulan 72 şirkete sahiptir. Özellikle olağanüstü gelişmeler arasında, Alzheimer hastalarını ve yumurtalık kanserinde kullanılmak üzere Doxil'i tedavi etmek için kullanılan Exelon ilaçları; özellikle uzun ve mükemmel bir raf ömrüne sahip bir kiraz domates çeşidi; ve Mobileye, bir “bilgisayar-vizyon” araç çarpışma uyarısı ve sürücü güvenlik sistemi. Daniel Hanoch tarafından çekilen tüm fotoğraflar.

Konumlar

Kudüs

Faculty of Law

Address
The Hebrew University of Jerusalem
Kudüs, Kudüs Bölgesi, İsrail
web sitesi
Telefon
+972 2-658-5111

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar