Resmi açıklamayı okuyun

Biz Kimiz

Birleşmiş Milletler Bölgeler Arası Suç ve Adalet Araştırma Enstitüsü ( UNICRI ) , 1968 yılında Birleşmiş Milletlerin suç önleme ve ceza adaleti faaliyetlerinde genişleme çağrısı yapan 1965 tarihli Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) 1086 B (XXXIX) kararı uyarınca kurulmuştur. Enstitü, Birleşmiş Milletler'in özerk bir kuruluştur ve halen 24 Mayıs 1989 tarih ve 989/56 sayılı Kararıyla ECOSOC tarafından kabul edilen Tüzüğe tabidir. UNICRI , Birleşmiş Milletler Suç Önleme ve Ceza Adalet Programı Ağı çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

UNICRI hedefleri:

 • Suçla ilgili sorunların anlaşılmasını geliştirmek;
 • adil ve etkili ceza adalet sistemlerini teşvik etmek;
 • uluslararası araçlara ve diğer standartlara saygı duyulmasını desteklemek;
 • Uluslararası kanun uygulama işbirliğini ve adli yardımı kolaylaştırmak.

Enstitü, farklı ülkelerden seçkin uzmanlardan oluşan bir Mütevelli Heyeti tarafından yönetilmektedir.

UNICRI ne yapar?

UNICRI , diğer uluslararası örgütleri, ulusal ve yerel yönetimleri, sivil toplum örgütlerini, akademik ve eğitim kurumlarını ve toplulukları aşağıdakiler aracılığıyla desteklemektedir:

 • nicel ve nitel analiz;
 • güvenilir bir bilgi ve bilgi tabanı oluşturmak;
 • uygun stratejileri, politikaları ve araçları belirleme;
 • pratik modeller ve sistemler tasarlamak;
 • Bölgelerarası düzeyde ve ulusal düzeyde eğitim ve teknik işbirliği faaliyetlerinin tasarlanması ve uygulanması;
 • uluslararası toplumun ihtiyacına cevap vermek için dünya çapında bilgi / belgelerin takası ve dağıtımı;
 • danışmanlık hizmetlerinin sağlanması.

Birleşmiş Milletler’in bir parçası olarak, UNICRI faaliyetlerini Birleşmiş Milletler Suç Önleme ve Suçlu Adalet Komisyonu tarafından belirtilen önceliklere uygun olarak düzenlemektedir. Enstitü, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) ile BM organları ve kuruluşları ile yakın çalışma ilişkileri sürdürmektedir.

Faaliyetlerinde UNICRI , geniş bir yelpazede hükümetler arası ve devlet kurumlarının yanı sıra akademik kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklarına sahiptir.

Eylem Alanları

50 yıldan fazla deneyime sahip olan UNICRI , uluslararası toplumun ihtiyaçlarına her zaman cevap verebilmek için çalışma programlarını ve modus operandi'lerini yapılandırmıştır.

UNICRI uzmanlık alanlarında ve seçilmiş suç önleme, adalet, güvenlik yönetimi, teknolojilerdeki ilerlemelerin riskleri ve yararları, terörle mücadele ve sosyal uyum alanlarında çalışmaktadır. UNICRI 'nin programları, suçu önlemede ve adalet ve kalkınmanın teşvik edilmesinde yeni ve bütüncül yaklaşımlar oluşturmak ve test etmek amacıyla farklı alanlara odaklanmaktadır. UNICRI belirli nişler konusunda lider bir rol oynamaktadır ve uzman ve gelişmiş hizmetleriyle diğer uluslararası kuruluşların çalışmalarını desteklemektedir.

Enstitünün mevcut öncelikleri şunlardır:

 • Yapay zeka ve robotik
 • Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin azaltılması;
 • Siber suçlar;
 • Değerli metallerde ve değerli taşlarda yasadışı ticaret;
 • Çevre suçları;
 • Turizm ve büyük olayların güvenliği;
 • Şiddetli aşırılıkçılık (şiddetli aşırılık suçlularının rehabilitasyonu ve yeniden entegrasyonu dahil);
 • Aile içi şiddet;
 • Korunmasız nüfus ve mağdurların korunması;
 • Çocuk adaleti;
 • Uluslararası ceza hukuku.

Barış Üniversitesi

Kosta Rika merkezli, Barış Üniversitesi (UPEACE) , 1980 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 35/55 sayılı Kararda onaylanan bir Uluslararası Anlaşma ile 1980 yılında kurulan ve “uluslararası bir kurumla insanlığa hizmet verme” yetkisine sahip bir Antlaşma Örgütüdür. barış için yüksek öğrenim ve tüm insanlar arasında anlayış, hoşgörü ve barış içinde birlikte yaşama ruhunu teşvik etmek, halklar arasındaki işbirliğini teşvik etmek ve dünyadaki barış ve ilerlemenin önündeki engelleri ve tehditleri azaltmaya yardımcı olmak amacıyla, Birleşmiş Milletler Tüzüğü ".

Barış Üniversitesi Şartı'nın 15. Maddesi ile verilen ve Barış Üniversitesi'ni kuran Uluslararası Anlaşmaya ekli olarak verilen yetki sayesinde, UPEACE barış ve güvenliği teşvik eden alanlarda yüksek lisans ve doktora programları yürütmektedir .

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

UNICRI United Nations Interregional Crime and Justice Research Institute

Uluslararası Suçlar ve Adalet Hukukunun Yüksek Lisans (LL.M.) özellikle karşılaştırmalı ceza hukuku, insani hukuk, insan hakları hukuku, ulusötesi suçlar ve geçiş adaleti ... [+]

Uluslararası Suç ve Adalet Hukuk Yüksek Lisans (LL.M.) , insancıl hukuk, uluslararası ceza hukuku ve prosedürü, uluslararası insan hakları hukuku, uluslararası hukuk hukuku boyutları ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen genç profesyoneller ve üniversite mezunları için tasarlanmıştır. çatışmalar, uluslar arası suçlar ve geçiş dönemi adaleti.

Her öğrencinin geçmişine ve ilgisine bağlı olarak, bu program hem ulusal hem de uluslararası düzeyde hukuk ve siyasal sektörlerde kariyer için ve ayrıca akademik çalışmalar için idealdir.

Seçilen derslerin, seminerlerin ve uygulamalı alıştırmaların bir kombinasyonu sayesinde öğrenciler

Uluslararası suçların ve insan hakları ihlallerinin soruşturulması ve karara bağlanması ile ilgili teorik ve pratik yönleri hakkında derinlemesine bilgi;Uluslararası ceza mahkemelerinin, özel ve karma mahkemelerin işleyişinin ve miraslarının ulusal mahkemelere genel anlamda kavranması;hukukun üstünlüğü ilkesine aşina olmak ve çatışma sonrası durumlarda ve geçiş ülkelerinde geçiş dönemi adaleti ve adalet reformu ile ilgili disiplinler arası süreç ve mekanizmaların tam olarak anlaşılması;Birleşmiş Milletler, diğer uluslararası örgütlerin yanı sıra, uluslar arası organize suç ve yolsuzluk, insan kaçakçılığı, göçmen kaçakçılığı, çevre suçları gibi ulusötesi suçların önlenmesi, soruşturulması, kontrolü ve cezalandırılması için ulusal organların politikaları ve araçlarına ilişkin benzersiz bilgiler. terörizm ve siber suçlar.... [-]
İtalya Torino
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
8 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku