Resmi açıklamayı okuyun

Karoli Gaspar University , Orta-Avrupa, Budapeşte'nin kalbinde avukatlar için tam zamanlı günlük kurs teklifleriyle İngilizce bir yıllık master-level akredite LLM programı sunmaktadır.

  • Süre: Eylül 2019-Haziran 2020
  • Öğretim merkezi: Budapeşte, Macaristan (AB)
  • Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2019

Karoli Gaspar University

Üniversitemizin yasal selefi, 1855'te kurulan ve 1900'de Macar Parlamentosu tarafından Üniversite statüsü verilen Budapeşte'nin Reform Teoloji Akademisi idi. 1993'te Macar Reform Kilisesi Genel Kurulu, çok fakülte bir üniversite kurma kararını aldı ve Bu karar daha sonra 21 Eylül'de Macaristan Cumhuriyeti Parlamentosu tarafından onaylandı. Károli Gáspár Üniversitesi'nin kurulmasıyla Macar Reform Kilisesi, atalarının amaçlarını yerine getirdi. Üniversitemiz, universitas biliminin ruhuyla, sadece kilisenin değil, aynı zamanda milletin, eğitim, öğretim ve akademik çalışmalarıyla da statüsünü yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Károli Gáspár Üniversitesinin taahhüdü, Sárospatak Reformcu Kolejleri (1531 yılında kurulmuş), Pápa (1531'de kurulmuş), Debrecen (1538'de kurulmuş), Kolozsvár (1622'de kurulmuş) ve 1616'da kurulmuş olan Nagyenyed'in seçkin geleneklerini sürdürmektir. ). Din bakanlarının eğitimine ek olarak, akademik araştırmanın amaçları doğrultusunda, öğretim görevlisi ve Felsefe Doktoru derecesi ve derecelerinin verilmesi için eğitim, amaç ve hedefleri, BA ve MA düzeyinde temel sağlamaktır. çeşitli alanlarda ve burslu branşlarda eğitim vermek ve Reformasyon ruhu içinde ve yukarıda bahsedilen geleneklere uygun olarak akademik araştırmalar yürütme yeteneğine sahip olmak.

Macar Akreditasyon Komitesi, Károli Gáspár Üniversitesi'nde yürütülen eğitim ve akademik araştırma standartlarına ilişkin 6 Haziran 2000 tarihli Kararda, eğitim ve araştırma faaliyetlerimizin yasalarla uyumlu olması nedeniyle Üniversitemize akredite edilmiş statümüzü verdi. Halihazırda yürürlükte olan ve ayrıca, Macaristan Akreditasyon Komitesi görüşüne ve eğitim standartlarına ilişkin kılavuzlarına uygun olarak.

Birlikte, bilgi, ahlak veya iyi niyet yolunda ilham alabilir miyiz?

Her üçüncü seviye çalışma, önemli bir bileşen, uluslararası eğitime katılımı içerir. Üniversitemiz, değişim programları olarak yarı zamanlı çalışmalar için fırsatlara özel önem vermektedir.

Avrupa Birliği'nin birçok programı, öğrencilerin hareketlilik programlarına aktif katılımını mümkün kılmaktadır. Üniversitemizin kurulmasından sonra ilk olarak Hollanda bölgesiyle ilişkiler geliştirdik, ancak şu anda komşu ülkelerle, denizaşırı ülkelerle ve Avrupa Birliği'nin her tarafındaki dini ve devlet üniversiteleriyle olan bağlarımızı genişlettik.

Avrupa Komisyonu'nun Socrates ve Hayatboyu Öğrenme Programı / Erasmus, Leonardo da Vinci veya CEEPUS programlarından sürekli finansal ve profesyonel destek alıyoruz. Üniversitemizin bölümleri ağırlıklı olarak öğrenci ve öğretmen hareketlilik ilişkilerini sürdürür ancak ortak eğitim modülleri, müfredat geliştirme ve yeni eğitim programlarının gelişimi gibi yeni gelişmeleri dikkate alırız. Amacımız, yurtdışında edinilen kredilerin tam olarak tanınması, eğitim kalitesinin geliştirilmesi ve yabancı dil öğretimi, uluslararası ilişkilere dayalı projelerin genişletilmesi, farklı eğitim yapılarının ve politikalarının karşılaştırılması ve kullanımının Avrupa boyutunun güçlendirilmesidir. yaygın olarak kazanılan anlayışlar.

Budapeşte ve Macaristan hakkında

Macaristan'ın alanı, dünyada başka hiçbir yerde konuşulmayan 10 milyon nüfusu ile ancak 100.000 kilometre kare. Bu eşsizliğe rağmen ya da buna bağlı olarak Macar halkı, 1100 yıldan uzun bir süredir Avrupa'nın merkezinde yaşamaktadır. Macaristan'da yaşanacak doğal, kültürel ve tarihi zenginlikler, birçoğu başkentte bulunan UNESCO Dünya Mirası Siteleri'nin yoğunlaşmasına yansıyor.

Budapeşte, dünyanın en iyi opera evleri ve bir dizi müze ve galeriden oluşan, birinci sınıf müzik ve sanat kovanıdır. Her türlü festivali (güzel sanatlar, müzik veya gastronomi olabilir) tüm yıl boyunca gerçekleşiyor. Yelkenli ve güneşlenmek için ideal olan Balaton Gölü, Orta Avrupa'nın en büyük gölüdür. Yakınlarda, kış aylarında bile doğal termal gölde yüzmenin keyfini çıkarabileceğiniz ünlü kaplıca kenti Hévíz yer almaktadır. Macaristan'ın kaynakları, Roma dönemine uzanan bir yüzme kültürünü desteklemiştir. İster gevşeme, canlandırma, canlandırma ya da iyileşme sonrasında olun, Macaristan ihtiyaçlarınızı karşılayamaz.

Aktif olmayı ve doğaya geri dönmeyi seviyorsanız, çoğu zaman çarpıcı manzaralar eşliğinde yürüyüş, bisiklet ya da binicilik için sayısız işaretli yol vardır.

Bu ülke dünyaca ünlü mucitler, bilim adamları, kaşifler, besteciler ve spor yıldızlarının doğum yeridir.

Email: international@kre.hu ve llm@kre.hu.

Szechenyi outdoor thermal baths during the morning light without people in Budapest, HungaryChain bridge on Danube river in Budapest city. Hungary. Urban landscape panorama with old buildings and domes of operaBudapest, Hungary - Beautiful aerial skyline view of Buda Castle Royal Palace and South Rondella at sunset with Szechenyi Chain Bridge over River Danube, Matthias Church and Parliament of Hungary

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)

Karoli Gaspar University

Macaristan, Budapeşte'deki Reform Kilisesi Károli Gáspár Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Orta-Avrupa'nın kalbinde avukatlar için tam zamanlı günlük kurs teklifler ... [+]

Macaristan, Budapeşte'deki Reform Kilisesi'nin Károli Gáspár Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Merkez-Avrupanın merkezinde avukatlar için tam zamanlı günlük kurs teklifleri ile İngilizce bir yıllık master düzeyinde akredite programı.

Süre: Eylül 2018-Haziran 2019Öğretim merkezi: Budapeşte, Macaristan (AB)Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2018PROGRAM YAPISI

Bu tam zamanlı 60 ECTS kredisidir. Program, Avrupa ve uluslararası iş hukukunun çeşitli yönlerine odaklanan 24 farklı kurs sunmaktadır. Tüm kursların yaklaşık yarısı farklı uzmanlık çeşitleri ile isteğe bağlıdır. Öğretim elemanları, hem hukukçular hem de hukuk firmaları, yargı ve üst düzey uluslararası veya yerel hukuk örgütlerinden akademisyenler ve uygulayıcılar olarak kendi alanlarında ünlü profesyonellerdir. Programa başka ülkelerden gelen öğretim elemanları da dahil edilmiştir. Program, yüksek lisans tezi savunması ve final sınavının tamamlanması ile sonuçlandırılır.... [-]

Macaristan Budapeşte
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Károli Gáspár Református Egyetem
Address
H-1091 Budapest, Kálvin tér 9.
Budapeşte, Macaristan