National Research University (Moscow Power Engineering Institute)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Moskova Güç Mühendisliği Enstitüsü (MPEI), 1930 yılında kurulan Güç Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Radyo Mühendisliği ve Elektronik, Bilişim ve Bilgisayar Bilimi alanında Rusya'nın ana teknik üniversitelerinden biridir.

Modern enerji mühendisliği alanı aslında enerji mühendisliği (hidroelektrik, rüzgar enerjisi, termik, nükleer, güneş ve uzay gücü vb.), Elektrik ekipmanı, malzeme, elektronik, klasik ve uygulamalı fizik, radyo mühendisliği ve haberleşme, bilgisayar sistemleri hakkındaki bilimleri içerir , enerji mühendisliğinde yönetim ve ekonomi. Tüm bu alanlar ve özel eğitimin diğer yönleri, yabancı lisans ve lisansüstü öğrenciler için MPEI'de mevcuttur.

114515_MPEI_fasad_v2L.jpg

MPEI, 1946'dan beri yabancı ülkeler için mühendis ve bilim insanı yetiştirmektedir. Halen 60 ülkeden yaklaşık 900 yabancı öğrenci MPEI'de eğitim almaktadır.

1995'ten beri hem Lisans hem de Master yabancı öğrencilerinin “Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği” uzmanlığı eğitimi İngilizce ortamında düzenlenmektedir.

Neden MPEI'yi Seçmelisiniz?

MPEI öğrencileri sayısız sıralama ve ankete göre Rusya'nın en prestijli üniversitelerinden birinde okuma şansına sahipler. 85 yıllık bir geçmişi olan MPEI, özellikle lazer oluşturma konusundaki birçok teknik başarının kökeninde yer alan tanınmış bilim insanları, çok sayıda nitelikli mühendis yetiştirmiştir.

MPEI'de Nobel Ödülü sahibi AD Sakharov ve PA Cherenkov farklı dönemlerde çalıştı. 20. Yüzyılda, kendi Derin Alan Haberleşme Merkezi'ne sahip olan MPEI'nin Özel Tasarım Bürosunda, Venüs yüzeyinin radyo görüntüleri ve Ay'ın tersi ilk kez elde edildi.

MPEI'nin en ünlü mezunları arasında Çin Devlet Konseyi Eski Başkanı Li Peng ve eski Romanya Devlet Başkanı Ion Iliescu, Mühendislik Bakanları ve dünyanın birçok ülkesinin mühendislik şirketlerinin başkanları bulunuyor.

Bilim ve eğitim alanındaki MPEI ortakları arasında yaklaşık 140 yabancı üniversite ve ABB, Siemens, Schneider Electric, EPRI, Skoda, Samsung ve diğerleri gibi tanınmış şirketler yer alıyor.

Senin geleceğin

Seçilmiş herhangi bir alanda benzersiz bir eğitim alan MPEI mezunları, daha sonraki işlerde asla sorun yaşamazlar ve seçilen herhangi bir alanda kendilerini gerçekleştirirler.

kabul

  • sözleşmeye dayalı olarak;
  • Yabancı vatandaşların eğitimi için hibeler. Bu hibe almak için, yabancı vatandaşlar kendi Milli Eğitim Bakanlıklarına başvurmak zorundadır;
  • MPEI, Rusya Eğitim Bakanlığı'nın burslu öğrencilerini rekabet esasına göre alma olanağına sahiptir.

Öğrenim ücreti ve diğer masraflar

  • yılda yaklaşık 3500 USD.
  • MPEI hostelde konaklama - ayda yaklaşık 100 USD. - sağlık sigortası - yılda 220 USD.

Konumlar

Moskova

Address
Krasnokazarmennaya, 14,
111250 Moskova, Moskva, Rusya

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: