İşletme Hukuku Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Sanal Açık Gün

Bu program hakkında daha fazla bilgi edinmek, kampüsümüzü gezmek ve mevcut öğrenci ve personel ile kendi evinizin konforunda buluşmak ister misiniz? 6 Şubat 2020'de Sanal Açık Gün için bize katılın!

program

Avrupa ve karşılaştırmalı şirket hukukunun kurumsal yeniden yapılandırma, kurumsal hareketlilik, şirketlerin oluşumu ve finansmanı, Avrupa iş formları, çalışanların katılımı, kurumsal yönetişim ve devralma düzenlemeleri gibi yönlerini araştıracaksınız. Ayrıca, hem birincil hem de ikincil AB mevzuatının yanı sıra AB Adalet Divanının içtihadı ve ilgili yargı bölgelerinin mevzuatını analiz etmeyi de öğreneceksiniz. Programın sonunda, Avrupa ve ulusal hukukun işletmeler üzerindeki etkileşimini anlayacaksınız.

Hem Avrupa Birliği'nin iç ve dış pazarları hem de Avrupa'nın dünyadaki konumu hakkında geniş bilgi sahibi olmanın yanı sıra, İş Hukuku alanında uzmanlık bilgisine sahip olacaksınız. öğrenci memnuniyeti için Hollanda.

Nijmegen Hukuk Fakültesi, Hollanda'da bir Avrupa Hukuku programına başlayan ilk fakültedir. Avrupa hukuku, göçmenlik hukuku ve özel hukuk alanında uluslararası bir üne sahiptir ve Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avustralya'da elliden fazla üniversiteyi içeren geniş bir ağın bir parçasıdır. Prestijli İş ile birlikte çalışacaksınız

Uluslararası alanda tanınan hukuk profesörleri, belirli alanlarındaki tüm uzmanlar tarafından küçük gruplarla teşvik edici, kolej ortamında eğitim alacaksınız. Bu program sadece AB ülkelerinden gelen öğrencilere yönelik değildir. Dünyadaki tüm uluslar, uyulması gereken kural ve düzenlemelere sahip olan AB ile ticaret yapmaktadır. Bu nedenle, dünyanın her yerinden hukuk öğrencileri bu Yüksek Lisans'ın uzmanlığından faydalanacaktır.

Gerçekler ve rakamlar

 • Derecesi: Kanunların Ana (LL.M)
 • Fakülte: Hukuk
 • Croho kodu: 60224
 • Süre: 1 yıl (60 EC), tam zamanlı
 • Ay başlangıcı: Eylül veya Şubat
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Kayıtlı öğrenciler: yılda 60-70
 • Temas saatleri: haftada 15-18 saat

Neden Radboud University öğrenim Radboud University ?

 • Hem Avrupa Birliği'nin iç ve dış pazarları hem de Avrupa'nın dünyadaki konumu hakkında geniş bilgi sahibi olmanın yanı sıra İşletme Hukuku alanında uzmanlaşmış bilgi sahibi olacaksınız.
 • Öğrenci memnuniyeti için Hollanda'da bir numara olan Hollandalı Hukuk Fakültesi'nde okuyacaksınız.
 • Nijmegen Hukuk Fakültesi, Hollanda'da bir Avrupa Hukuku programına başlayan ilk fakültedir. Avrupa hukuku, göçmenlik hukuku ve özel hukuk alanında uluslararası bir üne sahiptir ve Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avustralya'da elliden fazla üniversiteyi içeren geniş bir ağın bir parçasıdır.
 • Prestijli İş ile birlikte çalışacaksınız
 • Uluslararası alanda tanınan hukuk profesörleri, belirli alanlarındaki tüm uzmanlar tarafından küçük gruplarla teşvik edici, kolej ortamında eğitim alacaksınız.
 • Uluslararası öğrenci karışımı, derslere ve proje çalışmasına çok kültürlü bir dokunuş kazandırır. Bu size, çok kültürlü iletişim becerilerinin yanı sıra bu alanda çok sayıda kültürel perspektif kazanmanın da faydasını sağlayacaktır. Yüksek Lisans diplomasını aldığınızda, Hollanda'da veya başka bir ülkede çalışmak için mükemmel beceriler elde etmiş olursunuz.
 • Bu program sadece AB ülkelerinden gelen öğrencilere yönelik değildir. Dünyadaki tüm uluslar, uyulması gereken kural ve düzenlemelere sahip olan AB ile ticaret yapmaktadır. Bu nedenle, dünyanın her yerinden hukuk öğrencileri bu Yüksek Lisans'ın uzmanlığından faydalanacaktır.

2,5 dakikada yüksek lisans İşletme Hukuku

Kabul şartları

Tüm öğrenciler için kabul şartları

 1. Hollanda eğitim seviyesine eşdeğer Hukukta tamamlanmış bir Lisans veya Yüksek Lisans derecesi *.
  • Avrupa Hukuku ve Küresel İlişkiler uzmanlığı için: Siyaset, Yönetişim, Uluslararası İlişkiler, Liberal Sanatlar veya dengi diploması olan ve hukukta önemli sayıda dersi olan öğrenciler de bu uzmanlığa kabul edilmek için uygundur. Bu öğrenciler Hukukun temel kavramları hakkındaki bilgilerinin kanıtını sunmalıdır.
 2. İngilizce Yeterlik
  • Bu programa katılabilmek için yeterli İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekir. Anadili İngilizce olmayan **, aşağıdaki testlerden birini sunarak yeterliliklerini kanıtlamak zorundadır:
   • Genelde en az 90 puan (internet tabanlı, yazılı olarak en az 23) veya 575 (kağıt bazlı) olan bir TOEFL sertifikası. Radboud University kurumsal TOEFL kodu 3387'dir; veya
   • Genel olarak en az 6.5 puan alan bir IELTS (bileşenler, dinleme, okuma ve konuşma için en az 6.0, en az 6.5 derecelik bir yazma ile); veya
   • C Sınıfı veya üstü bir Cambridge İleri İngilizce Sertifikası (CAE) veya C sınıfı veya üstü olan İngilizce Yeterlik Sertifikası (CPE).
    • IELTS ve TOEFL sertifikalarının geçerliliği 2 yıl ve CAE / CPE 5 yıl geçerliliği olduğunu lütfen unutmayın.
    • İngilizceden başka bir dilde edinmiş bir LL.B (hukuk lisans diploması) almış olan AB ülkelerinden gelen öğrenciler (Hollandalı öğrenciler dahil), 4 Haziran 2019 veya 9 Ağustos 2019 tarihlerinde dil enstitümüz Radboud In'to Languages'da RATE sınavına girebilirler. , konum: Erasmusbuilding, Erasmusplein 1, oda 00.28'de Nijmegen'de. Şubat 2020 girişi için, öğrenciler 7 Kasım 2019'da Wageningen In'to Languages, Droevendaalsesteeg 2, bina 102, oda 2.67, Wageningen'de 7 Kasım 2019'da veya Nijmegen'de 9 Ocak 2020'de Radboud In'to Languages sınavına girebilirler. Nijmegen Yasası Fakülte RATEr testi için ödeme yapacak. Ayrıca yukarıda belirtilen puanlarla TOEFL, IELTS, CAE ve CPE sertifikalarını kabul ediyoruz. Ancak, Hukuk Fakültesi bu sınavların masraflarını geri ödemez.
 3. İngilizce motivasyon mektubu ***
  • Motivasyon mektubunuzda, neden Yüksek Lisans'ın Uluslararası ve Avrupa Hukuku programında seçtiğiniz uzmanlaşmasına kaydolmak istediğinizi açıklayınız. Ayrıca, özgeçmişinizi bir fotoğraf ve not listenizle bu harfe ekleyin.
  • Lütfen aklınızda bulundurun:
  • Şartları karşılamayanlar için, Radboud University Uluslararası ve Avrupa Hukuku alanında bir yüksek lisans programı sunmaz. Uluslararası ve Avrupa Hukuku alanında yüksek lisans programına girmek istiyorsanız, gereksinimleri karşılayan bir lisans derecesine (bir araştırma üniversitesinden) ihtiyacınız olacaktır.
  • Çinli bir öğrenciyseniz ve bir Hollanda yükseköğretim kurumunda İngilizce öğretilen bir programa öğrenci olarak kaydolmak istiyorsanız, Nuffic Sertifikası için başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi Hollanda'da Eğitim web sitesinde bulunabilir.

* Hollanda'da derecesini alan öğrencilerin bir araştırma üniversitesinden (üniversite) lisans derecesi almış olmaları gerekir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden (hbo) lisans diploması alan öğrenciler kabul edilemez.

Endonezya'da diplomalarını alan öğrencilerin Hukuk alanında yüksek lisans derecesi almaları gerekmektedir (Sarjana Hukum II).

** Başvuru sahipleri, Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Singapur, İngiltere, ABD veya Güney Afrika vatandaşıysa veya bir LL almışlarsa, anadili İngilizce olarak kabul edilir. B (yukarıda belirtilen hukuk programlarından biri). Radboud University Avrupa Hukuk Fakültesi'nden lisans öğrencileri de dil sınavından muaftır.

*** Radboud University Avrupa Hukuk Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler, bir motivasyon mektubundan muaf tutulmaktadır.

Tarihler

Hollandalı derecesi olan öğrenciler için son tarihler

Yüksek Lisans programlarımızın tamamı Eylül ayının ilk haftasında Şubat ayında alım imkanı sunan birkaç programla başlar. Bu bilgi için lütfen belirli program sayfalarına bakın. Radboud University okumak istiyorsanız, her giriş için son başvuru tarihleri belirlediğimizi lütfen unutmayın.

Hollandalı bir üniversite mezunu olan öğrencilerin, başvurularını 1 Eylül'den önce (Eylül alımı için) ve 1 Şubat'tan önce (Şubat alımı için) tamamladıklarından emin olmaları gerekir.

Eğer bir kabul beyanı talep ediyorsanız, lütfen bunu en geç 1 Temmuz (Teftiş Kurulu için) Denetim Kurulu'ndan talep edin.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'lar kayıt için kendi ek sürelerini belirlemişlerdir. Bu son tarihleri öğrenmek için lütfen istediğiniz programa gidin.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler için son tarihler

Eylül alımı
AB üyesi olmayan / AÇA burslu başvuru sahipleri

AB / AEA üyesi olmayan öğrenciler, örneğin Radboud Burs Programı ve / veya Portakal Lale Bursu gibi bir burs için değerlendirilmek üzere 1 Mart'tan önce tam bir başvuru yapmalıdır. Lütfen diğer burslar için farklı sürelerin geçerli olabileceğini unutmayın. Siz veya seçtiğiniz programın burs almaya uygun olup olmadığını öğrenmek için lütfen burs web sitesine bakın.

Burslu olmayan AB / AÇA adayları

Diğer tüm AB üyesi olmayan / AÇA adayları 1 Nisan'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu son başvuru tarihi ve varış öncesi hizmetleri de içermektedir. Bu, konaklama konusunda yardım ve vize başvuru sürecindeki desteğinden oluşmaktadır.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AEA başvuruları, konaklama konusunda yardım alabilmek için 1 Mayıs'tan önce eksiksiz bir başvuru yapmalıdır. Radboud University hala 1 Temmuz'a kadar AB / AEA başvurularını değerlendirecek, ancak konaklama konusunda yardım sunamayabiliriz.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 3 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'lar kayıt için kendi ek sürelerini belirlemişlerdir. Bu son tarihleri öğrenmek için lütfen istediğiniz programa gidin.

Şubat alımı

AB üyesi olmayan / AÇA adayları

AB üyesi olmayan / AÇA adayları hizmet paketini almak için 1 Kasım'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu, konaklama yardımı ve vize ve oturma izni sürecinin desteklenmesidir.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AEA başvuruları, konaklama konusunda yardım alabilmek için 1 Aralık'tan önce eksiksiz bir başvuru yapmalıdır.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 4 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'lar kayıt için kendi ek sürelerini belirlemişlerdir. Bu son tarihleri öğrenmek için lütfen istediğiniz programa gidin.

Bu liste değişebilir.

Kayıt son tarihleri

(Koşullu) kabul edilen öğrenciler kayıtlarını aşağıdaki tarihlere kadar tamamlamalıdırlar:

Vize başvurularında yardıma ihtiyaç duyan AB / AÇA olmayan öğrenciler, kayıt belgelerinin yasal olarak onaylanmış basılı kopyalarını (başvuru mektubunda belirtildiği gibi) 1 Haziran (Eylül ayında alım için) veya 1 Aralık'ta (Şubat ayında alım için) göndermelidir. Diğer kayıt kriterleri 15 Ağustos'tan önce (Eylül alımı için) veya 15 Ocak'tan (Şubat alımı için) karşılanmalıdır.

Lütfen bu son tarihlerin çok katı olduğunu ve uyulması gerektiğini unutmayın. Öğrencilerin vize sürecini tamamlamaları için yeterli zamanı sağlamak üzere ayarlanmışlardır.

(1) AB / AEA ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda (Hollanda Karayipler dahil), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya Birleşik Krallık.

Kariyer olasılıkları

Bu yüksek lisans uzmanlık öncelikle şirketler hukuku alanında uluslararası bir yasal kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Şirketler hukukunda rekabet hukuku, ticaret hukuku, iş hukuku ve iflas hukukunu içeren kapsamlı ve geniş bir eğitim sunmaktadır. Radboud University Uluslararası ve Avrupa Hukuku programının bir parçası olduğu için, Avrupa Birliği'nin iç ve dış pazarlarını ve Avrupa'nın dünyadaki konumunu da iyi anlayacaksınız.

İş pozisyonları

İş Hukuku mezunları çok çeşitli istihdam beklentileri bekleyebilirler. AB işletmeleri hakkındaki geniş bilgi ve Avrupa karar süreci, bu uzmanlıktan mezun olanların dünyanın her yerindeki hukuk, lobi veya danışmanlık şirketlerine iyi bir şekilde donanımlı olmasını sağlar. Ayrıca mali kurumlar, çok uluslu şirketler ve borsa şirketleri ile devlet kurumları ve STK'lar için de çalışabilirsiniz. Mezunlar ayrıca Avrupa Komisyonu'ndaki birkaç hukuk pozisyonundan biri için çaba gösterebilir, çünkü bu Yüksek Lisans kesinlikle gerekli mesleki yeterlilikleri elde etmek için gerekli sağlam bir temel kazanacaktır.

Son Güncelleme Ara 2019

Okul Hakkında

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Devamını oku

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Daha Az