İşletme Hukuku Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Kurumsal yeniden yapılandırma, kurumsal hareketlilik, şirketlerin oluşumu ve finansmanı, Avrupa iş formları, çalışan katılımı, kurumsal yönetişim ve devralma düzenlemeleri gibi Avrupa ve karşılaştırmalı şirket hukukunun yönlerini inceleyeceksiniz. Ayrıca, hem birincil hem de ikincil AB mevzuatının yanı sıra AB Adalet Divanı'nın içtihat hukukunu ve ilgili yargı alanlarının mevzuatını analiz etmeyi de öğreneceksiniz. Programın sonunda, işletmelerle ilgili Avrupa ve ulusal yasaların etkileşimini anlayacaksınız.

Avrupa Birliği'nin iç ve dış pazarları ve Avrupa'nın dünyadaki konumu hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip olacağınız gibi, İş Hukuku alanında da uzmanlık bilgisine sahip olacaksınız ve bir numaralı Hollanda Hukuk Fakültesinde okuyacaksınız. Öğrenci memnuniyeti için Hollanda.

Nijmegen'deki Hukuk Fakültesi, Hollanda'da bir Avrupa Hukuku programı başlatan ilk kurumdur. Avrupa hukuku, göçmenlik hukuku ve özel hukuk alanında uluslararası bir üne sahiptir ve Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avustralya'daki elliden fazla üniversiteyi içeren geniş bir ağın parçasıdır. Prestijli İşletme ve Hukuk Araştırma Merkezi ile birlikte çalışacaksınız. Bu merkez, akademik mükemmelliği büyük şirketlerin ve hukuk firmalarının pratik uzmanlığıyla birleştirir. Merkez, Hollanda Kraliyet Sanat ve Bilim Akademisi (KNAW) tarafından akredite edilmiştir.

Belirli alanlarda uzman olan uluslararası hukuk profesörleri tarafından küçük gruplarla teşvik edici, kolejli bir ortamda öğretileceksiniz. Bu program sadece AB ülkelerinden gelen öğrencilere yönelik değildir. Dünyadaki bütün ülkeler, uyulması gereken kural ve düzenlemelere sahip AB ile ticaret yapıyor. Bu nedenle, dünyanın her yerinden hukuk öğrencileri bu yüksek lisansın uzmanlığından faydalanacaktır.

Gerçekler ve rakamlar

 • Derecesi: Kanunların Ana (LL.M)
 • Fakülte: Hukuk
 • Croho kodu: 60224
 • Süre: 1 yıl (60 EC), tam zamanlı
 • Ay başlangıcı: Eylül veya Şubat
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Kayıtlı öğrenciler: yılda 60-70
 • Temas saatleri: haftada 15-18 saat

Neden Radboud University öğrenim Radboud University ?

 • Avrupa Birliği'nin iç ve dış pazarları ve Avrupa'nın dünyadaki konumu hakkında geniş bir bilgi birikimi ve ayrıca İş Hukuku alanında uzmanlaşmış bir bilgi edineceksiniz.
 • Öğrenci memnuniyeti için Hollanda'da bir numara olan Hollandalı Hukuk Fakültesi'nde okuyacaksınız.
 • Nijmegen'deki Hukuk Fakültesi, Hollanda'da bir Avrupa Hukuku programı başlatan ilk kurumdur. Avrupa hukuku, göçmenlik hukuku ve özel hukuk alanında uluslararası bir üne sahiptir ve Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avustralya'daki elliden fazla üniversiteyi içeren geniş bir ağın parçasıdır.
 • Prestijli İşletme ve Hukuk Araştırma Merkezi ile birlikte çalışacaksınız. Bu merkez, akademik mükemmelliği büyük şirketlerin ve hukuk firmalarının pratik uzmanlığıyla birleştirir. Merkez, Hollanda Kraliyet Sanat ve Bilim Akademisi (KNAW) tarafından akredite edilmiştir.
 • Belirli alanlarda uzman olan uluslararası hukuk profesörleri tarafından küçük gruplarla teşvik edici, kolejli bir ortamda öğretileceksiniz.
 • Uluslararası öğrenci karışımı, derslere ve proje çalışmasına çok kültürlü bir dokunuş kazandırır. Bu size, çok kültürlü iletişim becerilerinin yanı sıra bu alanda çok sayıda kültürel perspektif kazanmanın da faydasını sağlayacaktır. Yüksek Lisans diplomasını aldığınızda, Hollanda'da veya başka bir ülkede çalışmak için mükemmel beceriler elde etmiş olursunuz.
 • Bu program sadece AB ülkelerinden gelen öğrencilere yönelik değildir. Dünyadaki bütün ülkeler, uyulması gereken kural ve düzenlemelere sahip AB ile ticaret yapıyor. Bu nedenle, dünyanın her yerinden hukuk öğrencileri bu yüksek lisansın uzmanlığından faydalanacaktır.

2,5 dakika içinde Yüksek Lisans programı İş Hukuku

Kabul şartları

Tüm öğrenciler için kabul şartları

 1. Hollanda eğitim seviyesine eşdeğer Hukukta tamamlanmış bir Lisans veya Yüksek Lisans derecesi *.
  • Avrupa Hukuku ve Küresel İlişkiler uzmanlığı için: Siyaset, Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Liberal Sanatlar veya eşdeğeri, Hukuk alanında önemli sayıda ders bulunan öğrenciler de bu uzmanlığa kabul edilebilir. Bu öğrenciler, Hukukun temel kavramları hakkındaki bilgilerinin kanıtını sağlamalıdır.
 2. İngilizce Yeterlik
  • Bu programa katılmak için, yeterli derecede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekir. Ana dili olmayan İngilizce konuşanlar ** aşağıdaki sınavlardan birini sunarak yeterliliklerinin kanıtını vermelidir:
   • Genelde en az 90 puan (internet tabanlı, yazılı olarak en az 23) veya 575 (kağıt bazlı) olan bir TOEFL sertifikası. Radboud University kurumsal TOEFL kodu 3387'dir; veya
   • Genel olarak en az 6.5 puan alan bir IELTS (bileşenler, dinleme, okuma ve konuşma için en az 6.0, en az 6.5 derecelik bir yazma ile); veya
   • C Sınıfı veya üstü bir Cambridge İleri İngilizce Sertifikası (CAE) veya C sınıfı veya üstü olan İngilizce Yeterlik Sertifikası (CPE).
    • IELTS ve TOEFL sertifikalarının geçerliliği 2 yıl ve CAE / CPE 5 yıl geçerliliği olduğunu lütfen unutmayın.
    • İngilizceden başka bir dilde edinmiş bir LL.B (hukuk lisans diploması) almış olan AB ülkelerinden gelen öğrenciler (Hollandalı öğrenciler dahil), 4 Haziran 2019 veya 9 Ağustos 2019 tarihlerinde dil enstitümüz Radboud In'to Languages'da RATE sınavına girebilirler. , konum: Erasmusbuilding, Erasmusplein 1, oda 00.28'de Nijmegen'de. Şubat 2020 girişi için, öğrenciler 7 Kasım 2019'da Wageningen In'to Languages, Droevendaalsesteeg 2, bina 102, oda 2.67, Wageningen'de 7 Kasım 2019'da veya Nijmegen'de 9 Ocak 2020'de Radboud In'to Languages sınavına girebilirler. Nijmegen Yasası Fakülte RATEr testi için ödeme yapacak. Ayrıca yukarıda belirtilen puanlarla TOEFL, IELTS, CAE ve CPE sertifikalarını kabul ediyoruz. Ancak, Hukuk Fakültesi bu sınavların masraflarını geri ödemez.
 3. İngilizce motivasyon mektubu ***
  • Lütfen motivasyon mektubunuzda, neden Yüksek Lisansın seçeceğiniz Uluslararası ve Avrupa Hukuku programında uzmanlaşmasına katılmak istediğinizi açıklayınız. Ayrıca özgeçmişinizi bir fotoğraf ve not listenizle birlikte bu mektuba ekleyin.
  • Lütfen aklınızda bulundurun:
  • Gereksinimleri karşılamayanlar için, Radboud University Uluslararası ve Avrupa Hukuku alanında yüksek lisans öncesi programı sunmamaktadır. Uluslararası ve Avrupa Hukuku alanında Yüksek Lisans programına girmek istiyorsanız, gereksinimleri karşılayan bir lisans derecesine (bir araştırma üniversitesinden) ihtiyacınız olacaktır.
  • Eğer Çinli bir öğrenciyseniz ve Hollandaca bir yükseköğretim kurumunda İngilizce öğretimli bir programda öğrenci olarak kaydolmak istiyorsanız, bir Nuffic Sertifikası için başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgiyi Hollanda'daki web sitesinde bulabilirsiniz.

* Hollanda'da derecesini alan öğrencilerin bir araştırma üniversitesinden (üniversite) lisans derecesi almış olmaları gerekir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden (hbo) lisans diploması alan öğrenciler kabul edilemez.

Endonezya'da diplomalarını alan öğrencilerin Hukuk alanında yüksek lisans derecesi almaları gerekmektedir (Sarjana Hukum II).

** Başvuru sahipleri, Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Singapur, İngiltere, ABD veya Güney Afrika vatandaşıysa veya bir LL almışsa, anadili İngilizce olarak kabul edilir. Yukarıda belirtilen ülkelerden birinde B (Hukukta lisans programı). Radboud University Avrupa Hukuk Fakültesi'nden lisans öğrencileri de bir dil sınavından muaf tutulmaktadır.

*** Radboud University Avrupa Hukuk Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler, bir motivasyon mektubundan muaf tutulmaktadır.

Tarihler

Hollandalı derecesi olan öğrenciler için son tarihler

Tüm yüksek lisans programlarımız eylül ayının ilk haftasında başlıyor, birkaç program da şubat alımını sağlıyor. Lütfen bu bilgi için belirli program sayfalarını kontrol edin. Radboud University okumak istiyorsanız, lütfen her bir giriş için son başvuru tarihi belirlediğimizi unutmayın.

Hollandalı bir üniversite mezunu olan öğrencilerin, başvurularını 1 Eylül'den önce (Eylül alımı için) ve 1 Şubat'tan önce (Şubat alımı için) tamamladıklarından emin olmaları gerekir.

Eğer bir kabul beyanı talep ediyorsanız, lütfen bunu en geç 1 Temmuz (Teftiş Kurulu için) Denetim Kurulu'ndan talep edin.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'sı kayıt için kendi ek teslim tarihlerini belirledi. Lütfen bu son tarihler hakkında bilgi edinmek için seçtiğiniz programa gidin.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler için son tarihler

Eylül alımı
AB üyesi olmayan / AÇA burslu başvuru sahipleri

AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri, bir burs için kabul edilmek istiyorlarsa, örneğin Radboud Burs Programı ve / veya Orange Tulip Bursu için 1 Mart'tan önce tam bir başvuruda bulunmalıdır. Diğer burslar için farklı tarihlerin geçerli olabileceğini lütfen unutmayın. Lütfen sizin veya seçtiğiniz programın burs almaya uygun olup olmadığını görmek için burs web sitesini kontrol ediniz.

Burslu olmayan AB / AÇA adayları

Diğer tüm AB üyesi olmayan / AÇA adayları 1 Nisan'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu son başvuru tarihi ve varış öncesi hizmetleri de içermektedir. Bu, konaklama konusunda yardım ve vize başvuru sürecindeki desteğinden oluşmaktadır.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AEA başvuru sahipleri, konaklama konusunda yardım almak için 1 Mayıs'tan önce eksiksiz bir başvuru sunmalıdır. Radboud University 1 Temmuz'a kadar AB / AEA başvurularını değerlendirmeye devam edecek, ancak bir konaklama konusunda yardım sunamayabiliriz.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 3 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'sı kayıt için kendi ek teslim tarihlerini belirledi. Lütfen bu son tarihler hakkında bilgi edinmek için seçtiğiniz programa gidin.

Şubat alımı

AB üyesi olmayan / AÇA adayları

AB üyesi olmayan / AÇA adayları hizmet paketini almak için 1 Kasım'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu, konaklama yardımı ve vize ve oturma izni sürecinin desteklenmesidir.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AÇA adayları, konaklama konusunda yardım almak için 1 Aralık'tan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 4 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'sı kayıt için kendi ek teslim tarihlerini belirledi. Lütfen bu son tarihler hakkında bilgi edinmek için seçtiğiniz programa gidin.

Bu liste değişebilir.

Kayıt son tarihleri

(Koşullu) kabul edilen öğrenciler kayıtlarını aşağıdaki tarihlere kadar tamamlamalıdırlar:

Vize başvurularında yardıma ihtiyaç duyan AB / AÇA olmayan öğrenciler, kayıt belgelerinin yasal olarak onaylanmış basılı kopyalarını (başvuru mektubunda belirtildiği gibi) 1 Haziran (Eylül ayında alım için) veya 1 Aralık'ta (Şubat ayında alım için) göndermelidir. Diğer kayıt kriterleri 15 Ağustos'tan önce (Eylül alımı için) veya 15 Ocak'tan (Şubat alımı için) karşılanmalıdır.

Lütfen bu son tarihlerin çok katı olduğunu ve uyulması gerektiğini unutmayın. Öğrencilerin vize sürecini tamamlamaları için yeterli zamanı sağlamak üzere ayarlanmışlardır.

(1) AB / AEA ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda (Hollanda Karayipler dahil), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya Birleşik Krallık.

Kariyer olasılıkları

Bu yüksek lisans uzmanlığı, öncelikle şirketler hukuku alanında uluslararası bir hukuk kariyerine devam etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Şirketler hukukunda rekabet hukuku, ticaret hukuku, iş hukuku ve iflas hukukunu içeren kapsamlı ve kapsamlı bir eğitim sunar. Radboud University Uluslararası ve Avrupa Hukuku programının bir parçası olduğu için, Avrupa Birliği'nin iç ve dış pazarlarını ve Avrupa'nın dünyadaki konumunu da iyi anlayacaksınız.

İş pozisyonları

İşletme Hukuku mezunları çok çeşitli istihdam olanakları bekleyebilirler. AB işletmelerine ve Avrupa karar sürecine ilişkin geniş bilgi birikimi, bu uzmanlık mezunlarının dünyanın herhangi bir yerindeki hukuk, lobi veya danışmanlık firmalarında bir iş için iyi donanımlı olmalarını sağlar. Ayrıca finansal kurumlar, çok uluslu şirketler ve borsaya kote şirketler ile devlet kurumları ve STK'lar için çalışabilirsiniz. Mezunlar, Avrupa Komisyonu'ndaki birkaç hukuk pozisyonundan biri için de çaba gösterebilirler, çünkü bu Yüksek Lisans kesinlikle gerekli mesleki yeterlilikleri elde etmek için gereken sağlam bir temeli kazanacaktır.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Devamını oku

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Daha Az