3 yıllık birinci sınıf lisans sonrası kanun (llb)

Genel

Program açıklaması

3 Yıllık Post Birinci Derecede Lisans Kanunları (LLB)

2017/2018 Akademik Yılı için Üniversitedeki Lisans Programlarına kabul başvurusu açık olduğunu umut eden adaylar ve genel halk için bilgi verilmektedir.

Lisans Derecesi Programları

 • Muhasebe Bachelor of Science
 • Bachelor of Science Bankacılık ve Finans
 • Bachelor of Science Pazarlama
 • Lisans İşletme
 • Bachelor of Science Bilgi Teknolojisi Yönetimi
 • Bachelor of Arts Halkla İlişkiler Yönetimi
 • Bachelor of Science Aktüerya Biliminde
 • 4 Yıllık Lisans Kanunları (LLB)
 • 3 Yıllık Post Birinci Derecede Lisans Kanunları (LLB)
 • Düzenli (Sabahlı) Oturum 100. Seviyeye giriş için kullanılabilir

Çeşitli Lisansüstü Programlara Kabul Koşulları

DÜZEY 100

 • Batı Afrika Üst Düzey Okul Sertifikası Sınavı (WASSCE)
 • Ortaöğretim Sertifika sınavı (SSSCE)
 • Genel İşletme Deneme Sertifikası (GBCE)
 • American High School Sınıf 12, en az Final Puan Puanı 3.0'dır.

WASSCE ve SSSCE / GBCE adaylarının, en az kredi geçerliliklerine sahip olmaları gerekir (örn. Sırasıyla A1-C6 ve AD dereceleri) Üç ana konu İngilizce Dil, Matematik ve Entegre Bilim / Sosyal Bilgiler dahil olmak üzere herhangi bir Üç seçmeli ders Toplam puan ile 24 ya da daha iyisi.

Not 1:

Aktüerya Bilimi programında başvuranların BSc'si, seçmeli bir matematiği üç seçmeli dersin birisi olarak almalıdır.

Hukuk Programlarına kabul için başvuranlar yukarıdakilere ilaveten hem yazılı hem de seçme görüşmelerini geçmek zorundadırlar.

DÜZEY 200

Kategori A

WAEC Genel Eğitim Sertifikası (GCE) İleri Seviyeli Sahipler:

GCE İleri Düzeyde herhangi bir üç (3 en azından geçer notlardan biri D ya da daha iyi olmalıdır) üç dersten artı Genel Kağıtta bir geçiş. Buna ek olarak, İngilizce Dil, Matematik ve GCE Ordinary ('O') Düzeyindeki herhangi bir Bilim Konusu dahil olmak üzere beş (5) konuda kredi geçer notları (6. sınıf) veya daha iyi olması gerekir.

Kategori B

İleri İşletme Sertifikası Sınavları (ABCE) Sahipleri:

Tam diploma sertifikası (ABCE seviyesindeki beş (5) dersten ve geçer notlardan en az ikisinin notu D veya daha iyi olmalıdır). Buna ek olarak, başvuranın, GBCE veya SSSCE veya WASSCE'de İngilizce Dil, Matematik, Entegre Bilim veya Sosyal Bilgiler dahil altı (6) konuda kredi geçerliliği olması gerekir.

Kategori C

NAB tarafından akredite edilmiş herhangi bir kurum tarafından verilen Ortaöğretim sonrası Öğretmen Sertifikası 'A' / Eğitim Diploması Sertifikası.

Kategori D

Tanınan Mesleki Nitelikler: En azından aşağıdaki Seviye Biri (1) 'ü tamamlayın Tanınmış mesleki nitelikler: Yalnızca ICSA, CIM, CIMA, ACCA, ICAG ve CIB.

Kategori E

Yüksek Ulusal Diploma (HND) Üniversitenin sunduğu programlarla (yani Muhasebe, Sekreterlik ve Yönetim Çalışmaları, Satın Alma ve Arz, Pazarlama, İstatistik vb.) Ilgili disiplinlerde NABPTEX tarafından verilen en çok İkinci Sınıf (Alt Bölüm) ile birlikte. Ayrıca, başvuru sahibinin Satın aldı HND sonrası 2 yıl Nitelikli çalışma deneyimi.

Kategori F

Üniversitenin sunduğu kurslarla ilgili programlarda Ulusal Akreditasyon Kurulu (NAB) tarafından akredite edilen herhangi bir üniversiteden / üniversitede Final Grade Point Average (FGPA) en fazla 2.99 olan üniversite / yüksek lisans diplomasına sahip olan adaylar.

Kategori G

Genel Orta Öğretim Sertifikası (GCSE) / Cambridge GCE 'O' ve 'A' Düzeyi

Başvuru sahipleri, GCSE / Baccalaureate / Cambridge 'O' Düzeyinde İngilizce ve Matematik olmak üzere en az beş (5) geçer ve 'A' Düzeylerinde üç ilgili konu olmalıdır.

Kategori H

Lisans veya eşdeğeri ile Başvuranlar Kiralanmış mesleki nitelikleri tanıdı Birinci Liderlik Lisans Sonrası LLB programını uygulamak için başvuran (ICSA, CIM, CIMA, ACCA, ICAG ve CIB), yazılı sınav ve seçme mülakatının tamamlanmasına ek olarak en az üçüncü sınıfın olması gerekir.

Not 2:

Kategoriler C, D, E ve F kapsamında hak kazanan adaylar, ayrıca üç (3) temel konularla WASSCE / SSSCE / GBCE kredi geçişlerine ve İngilizce dahil olmak üzere beş (5) konuda kredili iki (2) seçmeli ders almaya hak kazanırlar. Dil, Matematik ve GCE'O 'seviyesindeki herhangi bir Bilim dersi.

DÜZEY 300

Kategori A

Yüksek Ulusal Diploma (HND) (Muhasebe, Sekreterlik ve Yönetim Araştırmaları, Satınalma ve Tedarik, Pazarlama ve İstatistik) tarafından sunulan programla ilgili disiplinler içinde en azından İkinci Sınıf (Üst Birim) ile NABPTEX tarafından verilir. Buna ek olarak, başvuranın bir HND sonrası 2 yıl Nitelikli çalışma deneyimi.

Kategori B

NAB tarafından akredite edilen herhangi bir üniversiteden ilgili programlarda (Muhasebe, Kamu Yönetimi, Yönetim ve Pazarlama gibi) en az 3.0 FGPA olan üniversite / yüksek öğrenim diplomasına sahip adaylar.

Kategori C

Başvuru sahipleri en az iki (2) tamamlayan aşağıdaki Tanınmış mesleki nitelikler: Yalnızca ICSA, CIM, CIMA, ACCA, ICAG ve CIB.

Not 3:

Kategoriler A, B Grubu kapsamında geçerli olan adaylar, ayrıca üç (3) temel konularla WASSCE / SSSCE / GBCE kredi geçişlerine ve İngiliz Dili, Matematik (Doktora) programını da içeren beş (5) konudaki iki (2) seçmeli ders veya kredi geçerliliğine sahip olmalıdırlar. Ve GCE'O 'seviyesindeki herhangi bir Bilim konusunu.

olgun Adaylar

Başvurmak için Başvuran Olgun Başvuru Sahipleri aşağıdaki giriş koşullarını sağlamalıdır:

 • Salı, 31 Mayıs, 2017 tarihine kadar en az yirmi beş (25) yaş yaşındaydı.
 • Başvuru sırasında en az beş (5) yaşında doğum iznine sahip yaşın kanıtını gösterin.
 • En az üç (3) yıllık iş tecrübesine sahip olmalı ve işverenlerinden bir randevu mektubu ya da herhangi bir istihdam kanıtı göstermelidir.
 • İngiliz Dili ve Matematiği olmak üzere beş (5) GCE 'O' Düzeyinde veya WASSCE veya SSSCE / GBCE sahiplerinde sırasıyla en azından kredi geçer notuna sahip olmalısınız, en azından derecesi C6 veya D sınıfı sırasıyla İngilizce Dil ve Matematik.
 • Olgun Öğrencilerin Giriş Sınavı Genel Kağıdı ve seçme görüşmesine katılmak zorundadır.
 • WASSCE sınıfı D7 / E8 veya SSSCE / GBCE sınıf E veya GCE 'O' Seviye sınıfı7 / 8in İngilizce Dil ve Matematik alan adaylar başvurabilir ancak kabul belgesi, Üniversitenin Olgun Özel İngilizce Dilini ve Özel Matematik kağıtlarını ek olarak kabul ettirmelidir Genel Makale ve seçme mülakatı.
Son Güncelleme Mayıs 2017

Okul Hakkında

We strive to provide and promote higher professional education and training in business and other social sciences related discipline by leveraging a structured mix of scholarship with professionalism ... Devamını oku

We strive to provide and promote higher professional education and training in business and other social sciences related discipline by leveraging a structured mix of scholarship with professionalism in Ghana and beyond. Daha Az