Adli Bilim Doktoru

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

SJD Programı

Adli Bilim Doktoru (SJD; Latincede, Scientiae Adli Doktor) Programı Doktora Derecesi diğer disiplinlerdeki programlar, öğretmen ve hukuk alimleri olarak akademik kariyerini sürdürmek isteyenler için tasarlanmıştır. Bu yüksek düzeyde seçici olan program, sadece hukukta seçkin bir akademik geçmişe sahip olan, seçkin burs vaadinde bulunan ve istenen kalitenin bilimsel bir şekilde tezini tamamlama potansiyeli yüksek olan adaylara açıktır. SJD Program, uluslararası hukuk mezunları için KoGuan Hukuk Fakültesinde okumak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Üstün akademik belgeleri olan öğrenciler SJD programımıza başvurabilirler.

SJD adaylarının, Çin veya yabancı bir ülkede bir SJD programı veya eşdeğeri tamamlamış olması gerekir. Her bir SJD adayına, öğrencinin araştırma alanında uzmanlığa sahip bir birincil fakülte danışmanı ve öğrencinin doktora komitesini oluşturan iki ek öğretim üyesi atanacaktır.

SJD programı normalde en az üç yıl sürer. Elbette bir ila iki dönem kurs çalışması içerecektir. Öğrenci, adaylığa resmi olarak kabul edilmeden önce genel çalışma alanındaki sözlü sınavları başarıyla geçmelidir. Öğrenciden tez araştırması başlamadan önce kabul edilmesi gereken bir araştırma teklifi hazırlaması istenecektir. SJD öğrencisi fakülte komitesi, öğrencinin ilerlemesini değerlendirecek, tavsiyelerde bulunacak ve tezin son taslağı üzerinde sözlü sınav yapacak.

SJDProgram (Adli Bilim Doktoru), akademik kariyer peşinde koşmak isteyenlere öğretmenler ve akademisyenler hukuku olarak bakıyor. Programın süresi 3-4 yıldır. Hukukta seçkin bir akademik geçmişe sahip olanlara, seçkin burs vaadinde bulunan ve gerekli kalitenin bilimsel bir tezini tamamlama potansiyeli yüksek olan adaylara açılır.

SJD programının ders ücreti, Doktora programı için CNY45500 / Yıl'dır (Yaklaşık 7350 ABD Doları / Yıl).

Fakülte

KoGuan Hukuk Fakültesi, ülkedeki en iyi 10 hukuk fakültesi arasında yer aldı. Öğretim üyelerimiz akademik mükemmelliklerinin yanı sıra öğrencilere olan bağlılıklarıyla da tanınırlar. Değerli fakülte ve idari kadromuz, Şangay metropol bölgesi ve ötesindeki çeşitli devlet daireleri ve kurumları, mahkemeler, hukuk büroları, çok uluslu şirketler ve diğer önemli kurumlarla güçlü bağlar kurmuştur. Bu, öğrencilerimize çalışma ziyaretleri ve staj olanakları gibi, kredisiz olmayan çeşitli teklif dışı teklifleri güvence altına alır. Program size hem Çin hukuk sistemine dair benzersiz bilgiler hem de Şangay ve Çin'de heyecan verici pratik deneyimler sunacak.lady justice, legal, law jessica45 / Stardoll

Öğrencilerimiz

SJD programı, entelektüel açıdan meraklı ve düşünceli öğrencileri çeşitli hukuk sistemlerinden ve çeşitli kariyer planlarından etkilemekle ilgilenmektedir. Entelektüel ve kültürel açıdan farklı bir program olarak, dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlıyoruz. SJD programına katılanların çeşitliliği, KoGuan Hukuk Fakültesi'ndeki tüm öğrencilerimizin eğitim deneyimine önemli katkı sağlayacaktır. Uluslararası öğrenciler KoGuan hukuk öğrencileri, fakülte ve mezunları ile ömür boyu sürecek dostluklar kurabilir ve KoGuan Hukuk mezunlarının küresel bir ağının bir bölümünü oluşturabilir.

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Öğrencilerin en az 16 ders kredisini tamamlamaları (16 zorunlu ders kredisi) ve bir öğretim üyesinin denetiminde bir derece tezi doldurmaları gerekmektedir.

SJD program derecesine hak kazanmak için öğrenciler:

 1. En az 16 kurs kredisini başarıyla tamamlayın.
 2. Başarıyla tamamlandı: Birinci yıl dersleri, İkinci yıl tez teklifi, üçüncü ve dördüncü yıl bağımsız araştırmaları ve bir KoGuan Hukuk fakültesi üyesinin denetiminde bir SJD programı tezi.
 3. Rezidansta en az iki dönem geçirin.

Bağımsız araştırma yılı ve SJD programı tez yazımı için, öğrencilerin Şangay'da kalmaları şart değildir.

Müfredat

SJD programında en az 26 kredi saatlik lisansüstü ders çalışması gerekir. SJDprogram öğrencilerine sunulan derslerin bir listesi için lütfen İngilizce Müfredata bakın. Şu anda, öğretim elemanlarının uygunluğuna bağlı olarak her dönem en az yedi ders sunulmaktadır.

Ders Listesi

Çin İdare Hukuku JIANG Hongzhen
Çin Karşılaştırmalı Finansal Hukuku XU Donggen
Çin Rekabet Hukuku HOU Liyang
Çin Çevre Kanunu ZHAO Huiyu

123113_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpgMimi Thian / Unsplash

Uygunluk şartları

SJD programına kabul edilmek üzere değerlendirilmek için, başvuru sahibi bir lisans derecesine sahip olmalıdır. Özellikle aşağıdaki niteliklere sahip adaylar arıyoruz:

 1. Çin vatandaşı olmayan;
 2. Bir LL.M tamamla. Çin veya yabancı bir ülkede derece veya eşdeğeri;
 3. Bir yasa veya yasa ile ilgili programa kayıtlı olmak;
 4. Anakara Çin dışındaki bir yetki alanında hukuk uygulama yeterliliğine sahip olmak;
 5. Geçerli TOEFL (≥90) veya akademik IELTS (≥6) raporu.

(Anadili İngilizce olan veya anadili İngilizce olan ülkelerde lisans yüksek lisans derecesine sahip adaylardan bu şartlardan feragat edilebilir.)

Kabul Prosedürü

Kabul kararları Eylül ayında başlayan haddeleme temelinde (güz dönemi) yapılır. SJD programı Kabul Komitesi tüm başvuru paketini dikkatlice gözden geçirir ve SJD Programından en iyi şekilde faydalanabilecek ve katkıda bulunacak nitelikli adayları seçer. Komite, bireysel başvuru kararlarını mümkün olduğunca çabuk alır.

Başvuruları değerlendirirken, Komite aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan faktörleri dikkate alır:

 1. Notlar, sınıf sıralaması, bilimsel yayınlar gibi akademik çalışmalar;
 2. Tavsiye mektubu;
 3. Mesleki ve kişisel başarılar;
 4. Hukuk eğitimi ve araştırmalarında önceki yasal deneyim veya kariyer, devlet hizmeti, yargı, uluslararası devlet kuruluşları, STK'lar ve özel uygulama;
 5. İngilizce dilinde yeterlilik.

Önemli Tarihler ve Son Tarihler

 • 31 Mart: Burs başvurusu için son tarih *
 • 31 Mayıs - Öz-destek başvurusu için son tarih *
 • Haziran başı: Kabul bildirimi *
 • Eylül başlarında: Güz dönemi başlıyor *

Nasıl Başvurulur?

1. Adım: Çevrimiçi uygulamayı tamamlayın

 • http://isc.sjtu.edu.cn
 • Çevrimiçi başvuru sisteminden başvuru formuna 2 inç fotoğraf yazdırın, imzalayın ve ekleyin.

2. Adım: Başvuru Ücretini Ödeyin

Başvuru ücreti iade edilmeyen ve devredilemeyen 800 CNY veya 130 USD'dir. Ödeme CNY veya USD kullanılarak yapılmalıdır.

Adım 3: Başvuru Belgelerini Gönderin

 • Online başvuru sisteminden başvuru formu;
 • Derece sertifikaları. Orijinal veya noter tasdikli olmalı (Çince veya İngilizce noterler kabul edilebilir);
  (henüz mezun olmayan öğrenciler, üniversitenizden beklenen mezuniyet tarihini belirten resmi bir mektup vermelidir.);
 • Resmi transkript Orijinal veya noter tasdikli olmalı (Çince veya İngilizce noterler kabul edilebilir);
 • Dil sertifikası ve puan raporu;
 • Passport'un bir kopyası;
 • İki adet vesikalık fotoğraf;
 • Doçentlerden veya akademisyenlerden yüksek akademik unvanlara sahip iki öneri mektubu. Hakemlerin telefon numarası ve e-posta adresini içermelidir;
 • Havale bildirimi. Adınızı ve ödeme ayrıntılarınızı belirtin.

Burslar

tip Süre, müddet Destek Kapsama
A tipi doktora programları 4 yıl CNY 100,000 / Yıl Hakkında Tam kapalı eğitim, sağlık sigortası ve kampüs içi barınma ve aylık maaş (CNY 4.000 / Ay)
B tipi doktora programları 4 yıl CNY 80,000 / Yıl Hakkında Tam kapalı eğitim, sağlık sigortası ve kampüs içi barınma ve aylık maaş (CNY 2,500 / Ay)
Doktora programları C tipi 4 yıl Yaklaşık 55.000 CNY / Yıl Tam kapalı eğitim, sağlık sigortası ve kampüste konaklama

Öğrencilerin mükemmelliğine dayanan adaylar için çeşitli burslar sunmaktayız.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

On June 8, 2002, the Law School was established, and RMB 25 million yuan was earmarked to carry out the first phase of construction. The Law School thus entered into a period of rapid development. Whi ... Devamını oku

On June 8, 2002, the Law School was established, and RMB 25 million yuan was earmarked to carry out the first phase of construction. The Law School thus entered into a period of rapid development. While sticking to its core mission of educating law undergraduates, the School obtained the right to confer master's degrees in 8 grade-2 disciplines and grade-1 disciplines in law, the right to confer the Juris in law specialty, as well as the right to confer the doctoral degree in constitutional law and administrative law. Daha Az