Amerikan hukukunda

Genel

Program açıklaması

Uyanış Ormanı Hukuku Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. lisans programı , öncelikle kendi ülkelerinden hukuk alanında birinci dereceden mezun olan uluslararası avukatlar ve öğrenciler için tasarlanmıştır ve Amerika Birleşik Devletleri yasalarını inceleyerek hukuk kariyerlerini geliştirmek istemektedir. Programın özellikleri :

  • Güz yarıyılında başlayan bir yıllık tam zamanlı bir ders . Öğrenciler bir yıl boyunca onayı ile derslerini uzatmayı seçebilirler.
  • Öğrencileri araştırma ve kurs vasıtasıyla bireysel çıkarlarını takip etmeye teşvik eden bir ders.
  • JD'nin ve Wake'in özel fakültesinin yeteneklerini içeren destekleyici bir danışmanlık programı. Wake Forest School of Law, on yıldan uzun süredir güçlü uluslararası programlar önermiş ve birçok öğretim üyesi uluslararası hukuk konularında uzman kişilerdir.

LL.M. Wake Forest Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki program, mezunlarını önemli liderlik rolleri için hazırlamak için köklü bir geleneğe sahiptir. Mezunları arasında önde gelen özel avukatlar, hakimler, devlet görevlileri, kurum içi avukatlar, genel danışma ve SJD adayları yer alıyor. Mezunlar, şirket hukuku, kamu politikası, dava, kamu hizmeti, yatırım bankacılığı ve uluslararası hukuk ile ilgili diğer birçok spesiyalitede yasal mesleklerini sürdürmek veya devam ettirmek için genellikle kendi ülkelerine dönerler.

LLM Akademik

Wake Forest School of Law'da hukukun küreselleşmesi hukuk okulunun uluslararası yasal çalışmalara olan bağlılığını artırdı. Amirallik ve deniz hukuku, kamu iç hukuku ve kanunlar ihtilafı (özel uluslararası hukuk) gibi geleneksel derslerin yanı sıra, müfredatımız uluslararası ticari işlemler, karşılaştırmalı hukuk, karşılaştırmalı anayasa hukuku, Avrupa Birliği hukuku, göçmenlik yasası, uluslararası ticaret hukuku, uluslararası insan hakları ve uluslararası çevre hukuku. Yüksek Lisans öğrenciler kurs takibi yapabilir ve onları ilgilendiren bir hukuk alanında araştırma yapabilirler. Program süresince LL.M. öğrenciler, okulun geleneksel Amerikan hukuk müfredatının bir parçası olan kursları almaya uygundur ve öğrencilerimiz genellikle birinci, ikinci ve üçüncü sınıf JD öğrencileri ile aynı sınıfta bulunmaktadır. Amerikan hukuk sistemine ve mesleğe maruz kalmaya çalışan yüksek nitelikli yabancı uyruklu mezunların Wake Forest Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başvurmaları önerilir. Programımız, ABD kanunlarını inceleyerek hukuk kariyerlerini geliştirmek isteyen avukatların paha biçilmez kanıtlayacak çok geniş bir müfredat sunmaktadır.

Kariyer planlaması

Yüksek Lisans Wake Forest Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Kariyer ve Mesleki Gelişim Ofisi tarafından sunulan hizmetlerden faydalanabilirler. Uluslararası Lisansüstü Programlar Ofisi ile birlikte, LL.M. öğrenciler, yazı yazma, kapak mektupları, staj vb. atölye çalışmalarına katılma fırsatı buluyorlar. Buna ek olarak, Wake Forest Üniversitesi Hukuk Fakültesi, LL.M.'yi sağlayan Uluslararası Öğrenci Röportaj Programı (ISIP) üyesidir. öğrencilerin en büyük uluslararası hukuk firmaları ve şirketlerinden bazılarıyla röportaj yapma olanağı. Her sene Wake Forest Üniversitesi LL.M. öğrenciler New York'taki görüşme sürecine katılmak üzere seçilir. Programa girdikten sonra, LL.M. öğrenciler, her yıl yeni fırsatlar ile güncellenen staj listelerimize erişebilirler.

Kabul Ehliyeti

LL.M. Amerikan Hukuku diploması, öncelikle uluslararası avukatlar ve kendi ülkelerinden hukuk alanında birinci dereceden öğrenciler için tasarlanmış ve ABD'de Amerikan Hukuku alanındaki çalışmalarını artırmak isteyen bir yıllık bir programdır. Programa kabul için , Yüksek Lisans Başvuranlar şunları yapmalıdır:

  • Kendi memleketinde akredite edilmiş bir hukuk fakültesinden bir birinci dereceden hukuk kazanın.
  • Kağıt temelli testte 600, internet tabanlı testte 100 TOEFL puanı sağlayın. İngilizce konuşulan bir ülkeden geliyorsanız, İngilizce konuşulan bir ülkede hukuk lisansınızı edindiyseniz veya Birleşik Devletler'de daha önce akademik bir derece almışsanız TOEFL zorunluluğundan muafiyet kabul etmeyi düşünürüz. TOEFL puanı bu asgari değerin biraz altında olan adaylar koşullu kabul alabilirler. Başvuru sahipleri, İkinci Dil dersi olarak onaylanmış bir İngilizce dersini başarıyla tamamlamış ve güncellenmiş TOEFL puanı talep etmelidir.

Yüksek Lisans Kabul kararları, akademik ve mesleki deneyim, tavsiye mektupları, başvuru sahiplerinin İngilizce yeterlik düzeyini ve bir adayın sınıfın akademik ve coğrafi çeşitliliğini arttırma becerisini içerecek çeşitli faktörlere dayanmaktadır.

Şimdi Uygula!

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The formal study of law has been part of Wake Forest University since 1894. Over the years, Wake Forest University has evolved as a small Baptist college for men located just north of Raleigh, North C ... Devamını oku

The formal study of law has been part of Wake Forest University since 1894. Over the years, Wake Forest University has evolved as a small Baptist college for men located just north of Raleigh, North Carolina, to an independent, multi-dimensional, nationally recognized university located in Winston-Salem. Daha Az