Avrupa Özel Hukukunda Master (LL.M.)

Genel

Program açıklaması

hakkında

Avrupa Özel Hukukunda Yüksek Lisans, AB hukukunda en yenilikçi Yüksek Lisans programları arasında yer almaktadır. Özel hukuki sektörlerin Avrupalılaşmasına odaklanır, temel konuları kapsar ve öğrencilerin özel hukuka ilişkin ulusal mevzuatın gelecekte nasıl gelişeceğini anlamalarını sağlar.

İlk dönem, Avrupa entegrasyonunun ve AB hukuku ile ulusal hukuk sistemleri arasındaki etkileşimin anlaşılmasını derinleştirmeye, ardından da derinlemesine Avrupalılaştırılmış özel hukuk alanlarına (şirket, iş, fikri mülkiyet ve bankacılık ve finans hukuku) dersleri vermeyi amaçlamaktadır. ). İkinci dönem, Avrupa hukukunun etkisinin dolaylı ancak canlı olduğu yasal alanlara adanmıştır (sözleşme ve kural hukuku, aile ve kişilerin hukuku ve usul hukuku).

Öğrenciler, yasal sorunları benzersiz bir şekilde değerlendirmek, Avrupa yasal kaynaklarından yararlanmak ve daha yenilikçi çözümler önermek için ulusal yargı alanlarının ötesine geçen analizi teşvik etmek için eğitilirler. Özel hukuk, ilgili yasal hükümlerin sunumu ile birleştirilen dava yöntemleri ile araştırılmaktadır. Program, öğrencilere teorik ve pratik yaklaşımları bir araya getirip, yasal belgelerin ve bilimsel doktrinlerin nasıl yazılacağını ve eleştirel incelemelerinin yanı sıra çeşitli yasal olayların nasıl düzenleneceğini öğretti.

Öğrenciler pratik deneyimlerini daha fazla uygulayıcılarla yapılan aylık atölye çalışmaları, zorunlu stajlar ve gerçek müşterileri ile gerçek sorunlarla karşılaştıkları Tüketici Hukuku Kliniği - Hukuk Fakültesi, Ekonomi ve Finans Fakültesi - tarafından sunulan klinik programdan yararlanarak daha da derinleştirebilirler.

97926_CampusLimpertsberg.JPG

Lüksemburg Üniversitesi'ndeki Avrupa Özel Hukukunda uzmanlaşmak için 5 neden:

  1. Profesyonel uzmanlarda hala eksik olan, gelişmekte olan bir Avrupa hukukunun en uç noktasında olun.
  2. Lüksemburg Barosu tarafından tanınan klinik öğretim ve Tüketici Hukuku Kliniği (Fransızca olarak düzenlenmiştir) ile pratik deneyim kazanın. Öğrenciler ayrıca uluslararası bir kara mahkemesi yarışmasına katılmaya teşvik edilir.
  3. Zorunlu staj, öğrencilere akademik uzmanlıklarını kullanarak daha pratik deneyimler kazanma fırsatı verir.
  4. Avrupa özel hukuk alanında en son haberlerde uygulayıcılar, akademisyenler ve politika yapıcılar ile aylık çalıştaylar.
  5. Yargıçlar tarafından desteklenen ve Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın savunucuları tarafından desteklenen alanda önde gelen akademisyenler tarafından öğretildi.

97925_Students2.jpg

Kariyer fırsatları

Öğrenciler ulusal idarelerde, Avrupa kurumlarında, hukuk firmalarında, yargıda, bankalarda ve finansal kurumlarda veya noter olarak istihdam fırsatları için hazırlanacaktır. LL.M. Avrupa Özel Hukukunda ayrıca doktora düzeyinde daha fazla akademik çalışmalar için bir sıçrama tahtası sağlar.

Çalışmaların yapısı

Avrupa Özel Hukuku alanında Yüksek Lisans için başvuran öğrenciler, LL.M.'yi almak amacıyla doğrudan Yüksek Lisans programının (M2) ikinci yılına girebilirler. derecesi. Bu, 240 yıllık ECTS tutarındaki dört yıllık çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanmasını gerektirir; tipik olarak hukuk alanında Yüksek Lisans derecesi veya Avrupa hukukunda dersler dahil olmak üzere eşdeğer çalışmalar. Öğrenci kabul komitesi kararı üzerine kabul edilecektir.

Üç yıllık 180 AKTS tutarındaki çalışmaları başarıyla tamamlayan adaylar (tipik olarak Hukukta lisans veya eşdeğer çalışmalar) LL.M.'nin ortak ilk yılı için başvuruda bulunabilirler. Lüksemburg Üniversitesi'nde çalışmalar (M1). Öğrencilerin, ikinci yılın (M2) özel gereksinimlerine hazırlanmak için seçebilecekleri, Avrupa ve uluslararası hukukta çeşitli kurslar sunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Devamını oku

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Daha Az