Avrupa Ekonomik ve Mali Ceza Hukuku Yüksek Lisansı (LL.M.)

Genel

Program açıklaması

hakkında

Program öğrencilere, hızla büyüyen Avrupa ceza hukuku alanını, ekonomik ve mali ceza hukuku konularına özellikle vurgulamak için benzersiz bir fırsat sunuyor.

Program, öğrencilere, Avrupa Ceza Hukuku'nun aşağıdaki alanlarını kapsayan, Avrupa ceza hukukunun birkaç önemli yönünü derinlemesine bir bakış açısı ile veren, birbirini takip eden altı modülden oluşmaktadır:

  • AB içinde düzenleme ve yürütme,
  • Avrupa ceza hukuku ve ceza muhakemesi,
  • kurumsal ceza hukuku ve uyumu,
  • adli işbirliği ve Avrupa kolluk kuvvetleri.

İkinci yarıyılda, her öğrenci yüksek lisans tezi hazırlar ve edindiği bilgileri gerçek hayattaki durumlara uygulayarak becerilerini daha da genişletme fırsatı bulabileceği bir staja katılır.

Kurslar, AB Adalet Divanı, AB yetkilileri ve önde gelen hukuk firmalarının ortakları dahil olmak üzere önde gelen akademisyen ve uygulayıcılar tarafından verilmektedir.

97926_CampusLimpertsberg.JPG

Lüksemburg Üniversitesi’nde Avrupa Ekonomik ve Mali Ceza Hukuku’nda uzmanlaşmak için 5 neden:

  1. Hızla gelişen bir hukuk alanında yüksek düzeyde uzmanlaşmış ve benzersiz bir programdan mezun. İki dilli program, öğrencilere Avrupa ceza hukuku alanında çalışırken belirgin bir avantaj sağlar.
  2. Program, Lüksemburg'un önde gelen hukuk firmalarından birinde, ulusal, Avrupa veya uluslararası bir kuruluşta, bir banka veya başka bir finansal kuruluşta veya bu alanda bir başka paydaşta zorunlu staj yapmayı içerir.
  3. Bazı Avrupa kurumlarının, özellikle Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın yakın çevresinden ve alanın önde gelen uygulayıcıları ile yakın temas ve işbirliğinden yararlanın.
  4. Program, öğrencilere küçük gruplarda etkileşimli öğretim, sözlü sunumlar, savunuculuk eğitimi ve etkili yasal özel dikkat gibi alanlarda başarılı bir pozisyona geçmek için gerekli pratik becerileri geliştirme fırsatı vermek için çeşitli öğretim yöntem ve araçlarını birleştirir. hazırlanması.
  5. Avrupa Birliği Konseyi, Eurojust, Europol, Avrupa Birliği Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi Avrupa ve uluslararası kurumlara çalışma gezileri.

Kariyer fırsatları

Bu LL.M. Öğrencilere Lüksemburg'da veya yurtdışında hızlı bir şekilde genişleyen Avrupa ekonomik ve mali ceza hukuku alanına girmeleri için bir rekabet avantajı sağlar; örneğin bir uyum uzmanı, beyaz yakalı suç avukatı veya AB yetkilisi olarak. Ayrıca, program aynı zamanda doktora yapılan diğer akademik çalışmalar için bir sıçrama tahtası olabilir. seviyesi.

97924_Students1.jpg

Çalışmaların yapısı

Avrupa Ekonomik ve Mali Ceza Hukuku alanında Yüksek Lisans için başvuran öğrenciler, Yüksek Lisans almak için doğrudan Yüksek Lisans programının (M2) ikinci yılına girebilirler. derecesi. Bu, 240 yıllık ECTS tutarındaki dört yıllık çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanmasını gerektirir; tipik olarak hukuk alanında Yüksek Lisans derecesi veya Avrupa hukukunda dersler dahil olmak üzere eşdeğer çalışmalar. Öğrenci kabul komitesi kararı üzerine kabul edilecektir.

Üç yıllık 180 AKTS tutarındaki çalışmaları başarıyla tamamlayan adaylar (tipik olarak Hukukta lisans veya eşdeğer çalışmalar) LL.M.'nin ortak ilk yılı için başvuruda bulunabilirler. Lüksemburg Üniversitesi'nde çalışmalar (M1). Öğrencilerin, ikinci yılın (M2) özel gereksinimlerine hazırlanmak için seçebilecekleri, Avrupa ve uluslararası hukukta çeşitli kurslar sunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Devamını oku

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Daha Az