Avrupa hukuk ve ekonomi ustası (emle)

Genel

10 konum mevcut

Program açıklaması

hukuk ve ekonomi avrupa usta (emle)

Bu Avrupa Hukuk ve İktisat Yüksek Mühendisi (EMLE) programı iki veya üç Avrupa ve Avrupa dışı üniversitelerde hukuk ve ekonomi disiplinlerarası çalışmalar için benzersiz bir fırsat sunmaktadır. Her bir ortak üniversite Yüksek Lisans derecesini (LL.M. / MA / M.Sc.) alır. veya Ortak Bir Derece). Program farklı yasaların ekonomik etkileri ileri bir anlayış ile öğrencilere sağlar ve çokuluslu hukuk firmaları veya danışmanlık firmaları, kamu kuruluşları, örneğin, profesyonel bir kariyer için hazırlar. Mezunlar gibi Hukuk ve İktisat (Edle) Avrupa Doktora aynı zamanda bir doktora programı doktora araştırma için iyi hazırlanmış. EMLE "olağanüstü akademik kalite" Erasmus + Programı Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilmiştir. Erasmus + etiket yılda ( "Ortak Ülkeler" den öğrencilere çeşitli tam burs dahil) burs önemli sayıda vermek için EMLE program sağlar. Yasalar öğrenciler için, kendi ülkenize özgü düzenlemeler bilgisi, uluslararası ticarette aktif danışmanlık firmaları için çok dar bir temel oluşturmaktadır. Buna ek olarak, hukuk kurallarının ekonomik etkileri olan bir aşinalık, müvekkillerinin ticari ihtiyaçlarını anlamak için vazgeçilmez hale gelmiştir. Benzer şekilde, ekonomi öğrencileri piyasa ekonomilerinin kurumsal yasal çerçevenin doğru bir anlayış yararlanacaktır. Her iki avukat ve ekonomistlerin için diğer disiplin ve uluslararası temaslar bilgi, başarılı bir gelecek kariyer için çok önemlidir. EMLE programı bu zorluklara kurumsal yanıttır.

EMLE Programı Özellikleri

EMLE programı aşağıdaki eşsiz özellik kombinasyonunu sunar: Gerçekten disiplinlerarası bir yaklaşım: - Hem hukuk hem de ekonomi dersleri - Hukuk ve ekonomi fakülteleri mezunlarına açık bir program - Alanında önde gelen akademisyenlerden ve uygulayıcılardan oluşan büyük bir öğretim üyesi hukuk ve ekonomi Uluslararası bir müfredat, fakülte ve öğrenci vücudu - Yedi Avrupa ortağı ve birkaç Avrupa dışındaki ortak üniversiteden üç farklı üniversitede eğitim olanağı - 30'dan fazla ülkeden yüksek nitelikli öğrenci ağı Her birinde küçük bir öğrenci merkezi yoğun bir öğrenim deneyimi sağlamak için ortak üniversite

Program Yapısı

Program, başarılı bir öğrencinin 60 AKTS puan alacağı bir akademik yılı kapsamaktadır. kurslar Haziran ayında Ekim başında ve sonunda başlar. Akademik yıl üç terime bölünmüştür. EMLE Programının eşsiz uluslararası ve disiplinlerarası özelliği, sekiz Avrupa Üniversitesinden ve iki Avrupalı ​​olmayan ortada avukatlar ve ekonomistler arasında yoğun bir işbirliği sayesinde güvence altına alınmıştır.

Öğrenciler en fazla üç farklı üniversitede öğrenim ancak aynı konumdaki tüm terimleri harcamak olamaz. İlk iki dönem öğrenciler üç öğretim merkezleri arasında seçim yapabilirsiniz. Bu tüm programı 105 kabul edilen öğrencilerin en fazla verilen en fazla 35 öğrencinin ortalama sınıf büyüklüğü, yol açar. -

- İlk dönemde Rotterdam, Hamburg ve Haifa Üniversitelerinde dersler verilecek. Sınıflar genellikle Ekim ayının ilk haftasında başlar; sınavlar Aralık sonlarında sona eriyor.

- İkinci dönemde, öğrenciler Ghent, Hamburg veya Rotterdam Üniversitelerinde eğitim göreceklerdir. Sınıflar genellikle Ocak ayının ilk haftasında başlar; sınavlar Mart ayı sonlarında bitiyor.

- Üçüncü dönemde daha fazla eğitim merkezi ve daha düşük bir ortalama sınıf büyüklüğü var. Kurslar Aix-en-Provence, Barselona, ​​Roma, Hamburg, Mumbai, Varşova ve Viyana'da sunulmaktadır. Sınıflar genellikle Nisan ayının ilk haftasında başlayacak; Sınavlar Haziran ayı sonunda bitirmek.

Programın ana seviyesi, bu ekonomik analizin sürekli bir hukuki karşılaştırmaya dayandığı gerçeği ile birlikte belirli bir konuda (hukuk) kurucu bir yöntem (ekonomik analiz) kullanılarak belgelenir.

Birinci ve ikinci dönem , hukukun ekonomik analizindeki başlıca konularda giriş kurslarının yanı sıra temel derslerden oluşurken, üçüncü dönem öğrenciler uzmanlaşmış ders alıp yüksek lisans tezi yazarlar.

Program üç çeşit dersden oluşur. Hukuk öğrencilerini temel ekonomik mantıkla daha fazla tanıyan hale getirmek için bazı dersler yönlendirme açısından daha ekonomiktir. Bazı dersler, öğrencilerin hukuksal geçmişini uluslararasılaştırmak için karşılaştırmalı hukuk ile ilgilenmektedir. Çoğu ders, doğrudan özel, kamu, uluslararası ve Avrupa yasalarının en önemli kollarının ekonomik analizi ile ilgilidir. derslerde yasaya referanslar nedeniyle programın tüm Avrupa karakter ve seyirci uluslararası bileşimine, karşılaştırmalı türden olacaktır. Öğrenciler kendi örnekleri ve diğer hukuk sistemleri ile karşı karşıya olacak.

2018-2019 yıllarında gelecek öğrenci alımları için , EMLE programı üç bölümden uzmanlık imkânı sunacak :

1) Kamu ve Uluslararası Pist,

2) İnovasyon ve Fikri Mülkiyet Hakları (IP) ve

3) Piyasalar, Şirketler ve Düzenleyiciler (MCR) İz.

Başvuru Koşulları

EMLE lisansüstü bir derstir. Tercih zaten ilk yüksek lisans diplomasına başvuru sahiplerine verilecektir. Kabul için asgari şart, bu derece ilgili işgücü piyasasında istihdam edilebilirliği sağlaması koşuluyla, bir lisans derecesine sahiptir . lisans derecesi ile başvuracak yalnızca bu derece kendi ülkelerinde işgücü piyasasına uygun bir yeterlilik düzeyi olduğunu ispat etmek gerekir. Müfredat hukuk ve / veya ekonomi dersleri önemli sayıda içeriyorsa Kanun veya İktisat mezunu yanı sıra, İşletme ya da diğer sosyal bilimler alanında bir ilk derecesi ile öğrenciler de başvuruda bulunabilirler. iş piyasasında istihdam ile ilgili olarak yukarıda gereksinimi de geçerlidir.

Başvuru Prosedürü

Başvuru prosedürü bir başvuru Avrupa Birliği kriterlerine uygun olarak bir 'Program-Ülkeye öğrenci' ya da 'Ortak-Ülke-öğrenci kabul edilir olup olmadığını bağlı olarak değişir. 'Program Ülkesi Öğrencileri', ya bir AB Üye Devleti ya da Eski Yugoslavya, Makedonya Cumhuriyeti, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre ya da Türkiye ya da onun ana faaliyetlerine (çalışmalar, çalışma, vb.), yukarıdaki ülkelerden herhangi birinde son beş yıl içinde toplam 12 aydan fazla bir süre için. Yukarıdaki durumlardan hiçbiri ile karakterize edilir tüm adaylar 'Ortak-Ülke-öğrenci "olarak kabul edilir. Birden fazla vatandaşı olan ve tanımı listelenen ülkelerden birinde vatandaş olan ve 'Ortak Ülkesi' olarak vatandaş olan ve Avrupa'da 12 ay geçirmemiş olan öğrencilerin 'Programme- Ülke öğrencileri veya 'Ortak ülke öğrencileri'.

Süre ve Fiyat

'Program-Ülkeye öğrencileri' Fiyat € 5,500.-; 'Ortak-Ülke-öğrenciler için' € 9,500.-.

Son Güncelleme Oca 2018

Okul Hakkında

As North Germany's largest research and educational institution and Germany's third-largest University, Universität Hamburg combines diverse study opportunities with excellent research. It provides a ... Devamını oku

As North Germany's largest research and educational institution and Germany's third-largest University, Universität Hamburg combines diverse study opportunities with excellent research. It provides a broad disciplinary spectrum with numerous interdisciplinary opportunities and pursues cooperation with an extensive network of top regional, national and international institutions. Universität Hamburg is devoted to long-term scholarship and science and promotes sustainability research in all schools. Daha Az
Hamburg , Viyana , Ghent , Aix-en-Provence , Bombay , Haifa , Roma , Rotterdam , Varşova , Barselona + 9 Daha fazla Daha az