Avrupa Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bu program, AB içinde veya ötesinde hukuk, iş, politika veya politikada ödüllendirici bir kariyere ilgi duyan herkes için momentum sağlar. AB hukukunun derinlemesine bilgisi, Birleşik Krallık seçmenlerinin AB'den ayrılmalarını son seçimlerinden sonra daha da önemli hale geldi. AB hukuku, Birleşik Krallık, Avrupa ve uluslararası alanda politika oluşturma konusunda gittikçe daha ağır basan karmaşık ve etkileyici bir konudur. Bu nedenle, Avrupa hukuku ile ilgili derinlemesine bilgi, herhangi bir hukuki kariyer için hayati öneme sahiptir.

İngiltere'nin AB'den ayrılması konusundaki müzakereler, İskoçya için olası bir özel statü (ve hatta bağımsızlık için yenilenmiş çağrılar) ek bir katman ekleyerek karmaşık soruları gündeme getirecektir. Sözde Brexit'ten sonra bile, AB hukuku sadece Brex öncesi sorularla uğraşırken değil, aynı zamanda gelecekteki herhangi bir AB-İngiltere ilişkisinin de büyük ölçüde bundan etkileneceği için Birleşik Krallık'taki hukukçularla ilgili kalacaktır. Bu çerçevede, AB hukukunda kamu ve özel sektörde istihdama ilişkin ileri bilginin önemi artacaktır.

Edinburgh'da disiplinlerarası bir yaklaşım izliyoruz. AB'nin hukuk ve hukuk sistemlerinin incelenmesini hem politika sonuçları hem de uygulamalı ekonomi dersleri ile birleştireceksiniz. Programımıza yasal uygulayıcılar ve politika yapıcıların katılımı, ayrıca Avrupa Enstitüsü tarafından sunulan yüksek profilli konferanslar ve etkinlikler, size şu anda Avrupa'da neler olup bittiğine dair ilk elden bilgi verecektir.

Program yapısı

180 kredilik bir çalışmayı tamamlamanız gerekmektedir - zorunlu doktora 60 kredilik ders alınmış ve kalan 120 kredilik dersler alınmıştır. Bu kurslar Hukuk Fakültesi akademik topluluğunun üyeleri ve Avrupa Hukuku karar verme sürecinin ön saflarında çalışanlar tarafından yönetilecektir.

Gerekli materyalleri okuyarak ve tartışılacak konulara da yansıyarak önceden hazırlanmanız ve derslere katılımınız değerlendirilecektir. Tezi için rehberlik ve destek beklediğiniz bir danışmanınız olacak, ancak tezin amacı bağımsız olarak bir araştırma ve analiz parçası tasarlamanıza ve yürütmenize izin vermektir.

Öngörülemeyen durumlar veya belirli kurslar için talep yetersizliği nedeniyle, ilan edilen tüm derslerin akademik yılın başlangıcına gelemeyeceğini lütfen unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Bu programın sonunda, öğrenciler Avrupa Birliği'nin hukuk sistemi ve yasa yapma süreçleri ile seçtikleri politika / kurs dizileri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmaları gerektiğini kavramış olmalıdır.

Konuya farklı yaklaşımlar keşfetmiş olacak ve araştırma materyalleri ve yöntemleri ile daha iyi bir yakınlık geliştireceklerdir.

Kariyer fırsatları

Avrupa Hukuku alanındaki LLM, sadece AB hukuku alanında bir kariyer geliştirmeyi planlayan hukuk fakültesi öğrencileri için değil, aynı zamanda hukuk öğrencilerine veya iş hukuku, iş dünyası veya politika oluşturma gibi iş piyasasında rekabet avantajı elde etmek isteyen avukatlar için hukukçular için de geçerlidir. Birçok mezun Avrupa Komisyonu'nun ev sahipliğinde Brüksel'de çalışan dinamik kariyer geliştiriyor.

Giriş koşulları

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri, yasada.

Ayrıca bir sosyal bilimler alanında İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğerini de düşünebiliriz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Kariyer fırsatları

Avrupa Hukuku alanındaki LLM, yalnızca AB hukuku alanında bir kariyer geliştirmeyi planlayan hukuk mezunları için değil, aynı zamanda hukuk öğrencilerine veya iş hukuku alanında daha genel olarak iş piyasasında rekabet avantajı elde etmek isteyen hukukçular veya avukatlar için de geçerlidir. . Birçok mezun Avrupa Komisyonu'nun ev sahipliğinde Brüksel'de çalışan dinamik kariyer geliştiriyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az