Avrupa Hukukunda Usta

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

HAKKINDA

Utrecht University Avrupa Yasası hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bir izlenim elde etmek için filmimize bakın.
Herhangi bir sorunuz varsa veya Avrupa Hukuku ile ilgili bir konuyu görüşmek istiyorsanız, size yardımcı olmaya istekli ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Program koordinatörleri Dr. Ton van Den Brink veya Dr. Salvatore Nicolosi ile iletişim kurabilir ve programa kayıtlı olan öğrencimiz Vera ile sohbet edebilirsiniz.

Bugünün Avrupa'sı, Avrupa hukukunun tam bir ustalığına sahip olan avukatlara ihtiyaç duyuyor. Avrupa Birliği, tüm hukuk alanlarını giderek daha fazla etkilemekte ve üye devletlerin ulusal hukuk sistemleri, yüksek düzeyde bir bütünlüğe erişmiştir. AB hukuku, hukuk ve ekonomi, tarih, siyaset ve uluslararası ilişkiler arasındaki ilişki hakkında çok şey öğretmektedir. Bu, AB hukukunu yalnızca avukatlara değil, aynı zamanda farklı devletlerin birlikte çalışmasına yönelik en iddialı girişimlerden birini anlamaya çalışan herkese de yarar sağlar. LLM programımız sizi bu zorlu ve dinamik alana çekerken, program sırasında ve sonrasında sizlere birçok yeni fırsat sunuyor. İç hukuk, rekabet hukuku, sosyal hukuk, yargı koruma, mülteci hukuku, ceza hukuku ve kamu hukuku gibi alanları kapsayan Avrupa hukukunda kapsamlı bir temel oluşturur.

Örneğin, AB bankacılık birliği nedir? Neden AB'nin demokratik açıklara sahip olduğunu ve demokrasiyi ve AB'deki hukukun üstünlüğünü nasıl geliştirebileceğimizi söylüyorlar? Hem AB hem de ulusal icra makamları tarafından kararların verildiği durumlarda yasal koruma nasıl sağlanır? Eşsiz programımız, Avrupa hukukunun hem maddi hem de kurumsal bilgisini geliştirmenize yardımcı olacaktır.

KENDİ ÖZELLEŞTİRMENİZİ SEÇMEK İÇİN ÜCRETSİZ

Bu programın esnekliği, kişisel ilgi alanlarınıza odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Bir öğrenci Avrupa Yasası olarak, varsayılan uzmanlık Genel AB Yasası için seçim yapabilirsiniz. Veya uzmanlık Avrupa Ceza Hukuku ve İnsan Hakları. Başka bir yüksek lisans programında bir minör seçebilirsiniz. Üçüncü dönemde, farklı AB hukuk alanlarını kapsayan Capital Selecta Modüllerini seçebilirsiniz. Modüller güncel uzmanlık gerektiren yasal konularda bilginizi derinleştirir.

PROGRAM

Yaparak öğrenme, bu programın anahtarıdır ve bu nedenle, teorik modüller aracılığıyla elde edilen bilgi ve anlayış, yasal analiz, tartışma ve araştırma eğitimiyle tamamlanmaktadır.
Profesörleriniz bu kendi kendine yaratılmış, bireyselleştirilmiş yaklaşımınızda çalışmalarınıza destekleyici bir rol üstlenmektedir. Capita Selecta modüllerinde ve kendi uzmanlığınızda, güncel, uzman bir yasal konuda bilginizi hızla derinleştirmek gibi temel beceriler konusunda eğitileceksiniz. En başından itibaren, yüksek lisans tezini, LLM programınızın sonucunu yazmanızı hazırlayan Araştırma ve Tez Eğitimine katılacaksınız.

Eğer çalışmalarınızda ekstra mil gitmek için sürücü varsa, orada - LLM Şeref Programı - en iyi ve en çok motive öğrenciler için ek bir onur programı.

Utrecht University Hukuk Fakültesi bünyesindeki yüksek lisans programları, Hukuk, Ekonomi ve Yönetişim Fakültesi tarafından yürütülen çok disiplinli araştırmaya dayanmaktadır. Bu araştırma, sosyo-ekonomik ve sosyo-politik perspektiflerin yanı sıra, Avrupa hukukunun ulusal yasalar üzerindeki etkisini de dikkate almaktadır.

ÇALIŞMA ORTAMLARININ GENİŞ BİR ARALIĞI İÇİN HAZIRLIK

Avrupa Hukuku Yüksek Lisansı, akademik, pratik, yazılı ve sözlü becerilerinizi, vaka çalışmaları, mahkeme mahkemeleri, araştırma ve Avrupa hukuk ve meslek kuruluşlarına ziyaretlerin bir araya getirilmesi yoluyla geliştirmenizi sağlayacak, titiz ve özelleştirilebilir bir çalışma programıdır. Programın sonunda, yasal konularda eleştirel düşünebileceksin ve üye devletlerin yasaları ile daha geniş bir Avrupa Birliği arasındaki ilişkiyi tanıyacak, anlayacak ve analiz edebileceksiniz. İster bir hukuk firmasında ister büyük bir çok uluslu şirkette bir kariyer inşa etmeyi veya bir Avrupa kurumuna, uluslararası bir kuruluşa, bir yerel veya ulusal hükümete çalışmayı hedefliyorsanız, seçiminiz için mükemmel bir temel kazanacaksınız.

BİR PROFESYONEL KARİYERİNE DOĞRU

Mezun olmanızdan önce bile, Avrupa Hukuku Yüksek Lisans Programı, profesyonel mahkemelere, büyük Avrupa kuruluşlarına ziyaretler ve üst düzey profesyonel avukatlarla konuşma fırsatı sunarak profesyonel uygulamaya iyi bir giriş yapmanızı sağlar. Sonuç olarak, ülkenizde ya da uluslararası alanda yasal bir kariyere hazırlıklı olursunuz.
Önceki yıllarda, bu LLM mezunları da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda iyi yapmak için gitti:

  • kurumsal ve özel hukuk uygulamaları;
  • bir diplomat veya memur olarak ulusal kamu hizmeti;
  • hükümetler, uluslararası politik örgütler ve STK'lar ile yasal veya politika analizi; ve
  • akademik veya yasal araştırma.

Çalışmanızı bitirdikten sonra şunları yapabilirsiniz:

  • Avrupalı ​​meselelerle ilgilenen ve Avrupa yasalarına, Avrupa kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına uyumu yerine getirmeli veya izlemeli olan yerel yönetimler, yürütme organları ve denetleyici kurumlar dahil olmak üzere birçok farklı ulusal hükümet alanında yasal asistan olarak;
  • büyük, ulus ötesi hukuk büroları, şirketlerin yasal birimlerinde veya Avrupa hukukunun çalışmalarından etkilenen diğer kuruluşlarda bir avukat olarak; ve
  • Avrupa hukukunun ulusal hukuk sistemi üzerindeki etkisi göz önünde bulundurulduğunda, en geniş anlamda yerel ulusal veya AB üye devlet mahkemelerinde profesyonel hukuki uygulamalarda;

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Devamını oku

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Daha Az