Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku'nda LLM

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Macaristan, Budapeşte'deki Reform Kilisesi'nin Károli Gáspár Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Merkez-Avrupanın merkezinde avukatlar için tam zamanlı günlük kurs teklifleri ile İngilizce bir yıllık master düzeyinde akredite programı.

Süre: Eylül 2020 - Haziran 2021
Öğretim yeri: Budapeşte, Macaristan (AB)
Öğretim Dili: İngilizce

Program Yapısı

Bu, 60 AKTS kredilik tam zamanlı bir programdır.

Program, Avrupa ve uluslararası ticaret hukukunun çeşitli yönlerine odaklanan 24 farklı ders sunmaktadır. Tüm derslerin yaklaşık yarısı farklı uzmanlık çeşitleriyle isteğe bağlıdır. Öğretim görevlileri, hukuk firmaları, yargı ve üst düzey uluslararası veya yerel yasal kuruluşlardan hem akademisyenler hem de uygulayıcılar olarak alanlarının tanınmış profesyonelleri. Birçok başka ülkeden gelen öğretim görevlileri de programa dahil edilmiştir. Program yüksek lisans tezinin savunulması ve final sınavının tamamlanması ile sona erer.

Sınıf dersleri ve seminerlerinin yanı sıra, ilgili yasal uygulamalara ilişkin değerli görüşler için olanak, katılımcılar için diğer öğrenme faydalarını temsil etmektedir. Mesleki deneyim elde etmek ve bir iletişim ağı oluşturmak için, LLM programındaki katılımcılar ücretsiz stajlara katılma ve hukuk konularında Avrupalı ve uluslararası uygulamalara sahip hukuk firmalarının faaliyetlerine katılma fırsatına sahip olacaklardır.

Buna ek olarak, öğrenciler Viyana'daki Yıllık Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Moot yarışmasına katılma şansına da sahiptirler.

Kabul Kriterleri ve Başvuru Süreci

Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2020

Adayların, tanınmış bir üniversiteden ve İngilizce'nin iyi bir komutanlığından bir derece diploması olmalıdır.

Kendi kendini finanse eden adaylar aşağıdaki belgeleri elektronik olarak 30 Nisan'a kadar sunacaktır:

  • Başvuru Formu
  • Pasaport büyüklüğünde fotoğraf dahil olmak üzere İngilizce CV
  • Pasaportun fotokopisi
  • İngilizce motivasyon mektubu (başvuru sahibinin geçmişi, amaçları ve çalışma amaçları dahil en az 1 sayfa)
  • Yasa derecesinin onaylı İngilizce nüshası (başvuru sahibinin son başvuru tarihinden sonra hukuk derecesini alması beklenirse, ancak mezuniyet süreci mevcut akademik yılın sonunda tamamlanacaksa, hukuk diplomasının onaylı İngilizce kopyası Mezuniyet sonrası sunulacak) - asgari şart: dört yıllık BA hukuk derecesi.
  • İki tavsiye mektubu (başvuru sahibinin yasal çalışmalardan en az biri)
  • Dil sınavı sertifikasının fotokopisi - asgari şart: CEFR B2 (Cambridge English First'e (FCE) / BEC Vantage / IELTS 5.5-6.5 / TOEFL iBT 87-109 / Michigan ECCE / PTE Genel Seviye 3 / PTE Academic 59-75 / Trinity ISE II)
  • Başvuru ücretinin makbuzu veya banka onayı: Başvuru sahiplerinin ayrıca, başvuru sırasında öğrenim ücretinden düşülecek olan başvuru süreci için iadesi mümkün olmayan bir idari ücret olarak üniversiteye 100 EUR ödemesi beklenmektedir.

Ücretler ve Burs Olanakları

I. Kendi kendini finanse eden adaylar için son başvuru tarihi: 30 Nisan 2020

Öğrenim ücreti: AB üyesi olmayan ve AB öğrencileri için 3.000 EUR / Dönem

İlk taksit (2900 Euro), kabul onayından sonra, başvuranın vize işlemine başlamadan önce ödenecektir.

Öğrenim ücreti, programa katılım, diploma, elektronik ders materyalleri, kütüphane kullanımı ve bir dizi yasal veri tabanına erişim, müfredat dışı faaliyetler (örneğin mahkeme mahkemesi katılımı), programla ilgili bazı sosyal etkinlikler (alıştırmalar) ve öğrenci katılımını kapsar. refah hizmetleri.

Öğrenim ücreti, yaşam giderleri, seyahat masrafları, sosyal güvenlik ve sağlık sigortası, kamu idaresi harçları, barınma, LL.M. program vb

Öğrenci refahı hizmetleri vize başvurusu ve yabancıların kaydı, sosyal güvenlik, sağlık hizmetleri, yerel öğrenci-dost programına katılım vb. Konularında yardım sağlar. konaklama düzenlemesi.

II. Stipendium Hungaricum Programı

2020/2021 akademik yılı için yeni Başvuru Çağrısı'nı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Son başvuru tarihi: 15 Ocak 2020

Lisans ve yüksek lisans programları için Başvuru Çağrısı 2020/2021

Bazı ülkelerin başvuru sahipleri, Macaristan devleti tarafından finanse edilen Stipendium Hungaricum Burs Programına başvurabilirler. Burs, tüm eğitim ücretini, konaklama bütçesini (veya konaklama masraflarına katkı) ve Macaristan'daki sağlık sigortasını kapsar.

Bu çalışma programı, aşağıdaki ülkelerin vatandaşları için Stipendium Hungaricum bursu ile kullanılabilir:
Cezayir, Arjantin, Kamboçya, Cape Verde, Gürcistan, Hindistan, İran, Irak, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kosova, Kürdistan Bölgesel Yönetimi / Irak, Kırgızistan, Lübnan, Moldova, Moğolistan, Karadağ, Fas, Myanmar, Namibya, Kuzey Makedonya, Pakistan, Filistin, Rusya, Singapur, Güney Kore, Sudan, Suriye, Türkiye, Vietnam, Yemen

III. Hıristiyan Gençler için Burs Programı

2020/2021 akademik yılı için yeni Başvuru Çağrısı'nı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2020

Başvuru Çağrısı 2020/2021

Hıristiyan Gençler için Burs Programının temel misyonu, dünyanın kriz bölgelerinde yaşayan ve / veya inançlarından dolayı ülkelerinde tehdit altında olan genç Hıristiyan öğrenciler için Macaristan'da eğitim görme imkânı sağlamaktır.

2020/21 akademik yılı için burs şu ülkelerin vatandaşlarına duyurulur: Mısır, Lübnan Cumhuriyeti, Irak Cumhuriyeti, İsrail Devleti, Filistin, Pakistan İslam Cumhuriyeti, Suriye Arap Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti, Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti, Ermenistan Cumhuriyeti ve Nijerya.

İletişim bilgileri

Tüm yazışmalar e-posta ile gönderilecektir: llm@kre.hu

Posta adresi: Károli Gáspár Macaristan Reform Kilisesi, Hukuk Fakültesi, 1042 Budapeşte, Viola utca 2-4., Macaristan

Telefon numarası: + -36-1-370-86-01

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The legal predecessor of our University was the Reformed Theological Academy of Budapest, founded in 1855 and granted University status by the Hungarian Parliament in 1900. In 1993 the General Assembl ... Devamını oku

The legal predecessor of our University was the Reformed Theological Academy of Budapest, founded in 1855 and granted University status by the Hungarian Parliament in 1900. In 1993 the General Assembly of the Hungarian Reformed Church took the decision to establish a multifaculty University, and this decision was approved later on in the year on 21st September by the Parliament of the Republic of Hungary. Through the creation of Károli Gáspár University, the Hungarian Reformed Church has fulfilled the aims of its forefathers. Our University, in the spirit of the universitas scientiarium, aims to raise the status of not solely the Church, but also the nation, through its educational, teaching and academic work. Daha Az