Avrupa ve Uluslararası İnsan Hakları Hukukunda LLM İleri Çalışmalar

Genel

10 konum mevcut

Program açıklaması

İnsan hakları belirli bir devlet tarafından ihlal edildiğinde, sorunu çözmek için ulusal, bölgesel veya uluslararası insan hakları koruma mekanizmalarının kullanılması daha etkili midir? Ve hangi mekanizmaların belirli insan hakları ihlallerini ele almada muhtemelen en etkili olacağı?

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Çağdaş dünyada yasal rejimlerin bir arada bulunması ve etkileşimi karakteristik bir özellik haline gelmiştir. Aynı durum, ulusal, bölgesel ve küresel olarak gelişmiş insan hakları sistemleri için de geçerlidir.

Bu program odaklı ve talepkar bir lisansüstü programıdır.

Küçük ölçekli öğretim, öğrenciler ve öğretim görevlileri arasında yoğun bir etkileşime olanak sağlar, böylece derinlemesine analiz, öğretim ve araştırma sağlar. Program hem uluslararası hem de bölgesel insan hakları sistemlerini kapsarken karşılaştırmalı bir bakış açısıyla insan hakları hukukunu incelemeye odaklanmaktadır.

Alanında çalışan en tanınmış insan hakları uzmanlarından programa, gerçek zamanlı tartışmalar için en güncel gelişmeleri ve konuları bir araya getirerek katkıda bulunabilme konusunda kendimizle gurur duyuyoruz.

Elbette, Strazburg ve Cenevre'deki insan hakları örgütlerine yapılacak bir çalışma gezisi elbette bu program için şarttır ve teoriyi uygulamaya koymak için insan hakları hukukunun gerçek bir anlayışına katkıda bulunacaktır.

Leiden University Avrupa ve Uluslararası İnsan Hakları Hukuku'nu seçme nedenleri var mı?

Avrupa ve Uluslararası İnsan Hakları Hukuku İleri Araştırmalar programının bir öğrencisi olarak, aşağıdakilerden yararlanacaksınız:

  1. Uzman eğitmenler: Akademik kadromuzun uzmanlığından öğrenmeye ek olarak, BM, AB, STK'lar veya diğer kuruluşlar için çalışan tanınmış insan hakları uzmanları tarafından verilen derslere, master sınıflara ve atölyelere katılabilirsiniz.
  2. Yaşamı değiştiren iş: Dünyada başka türlü susturulmuş olabilecek insanlar için konuşmak için kendi sesinizi nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz. Tüm insanlara özgü temel hak ve temel özgürlükleri geri kazanmak için etkili bir savunucu olacaksınız.
  3. Mükemmel itibar: Leiden Hukuk Fakültesi insan hakları araştırma ve eğitiminde mükemmel bir üne sahiptir.

Avrupa ve Uluslararası İnsan Hakları Hukuku sizin için doğru program mı?

Dünya genelinde insanların haklarını korumak için aktif olarak çalışmak ister misiniz? İnsan hakları hukuku bilginizi gerçek dünyadaki politik, sosyal ve yasal ortamlara uygulamakla ilgileniyor musunuz? O zaman bu sizin için program. Ayrıca yasada yeterli bir geçmişe sahip olmalısınız.

Kabul ve başvuru

Leiden University bu yüksek lisans programına başvuru yapmak ister misiniz? Başvuru ve başvuru bölümündeki adım adım kılavuzu izleyerek programınıza nasıl başvuracağınızı öğrenin:

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/european-and-international-human-rights-law/admission-and-application

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Devamını oku

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Daha Az
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Lahey , Lahey , Lahey , Lahey + 9 Daha fazla Daha az