Avrupa ve Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu programın amacı, küresel ölçekte zorluk çekmeye hazır olan ve uluslararası düzenleyici ortamdaki karmaşık sorunları üst düzeyde güven ile ele almaya kendinden emin, uluslararası alanda tanınmış hukuk uzmanlarını şekillendirmektir.

Bu, Macaristan'daki Avrupa ve Uluslararası Ticaret Hukuku'ndaki ilk LL.M'dir ve Avrupa ve Uluslararası ekonomilerin karmaşık yasal ortamını kapsayan kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku Yüksek Lisans, 21. yüzyılın küresel sorunları için uluslararası bir hukukçular grubu hazırlamak için tasarlanmıştır. Program, en son bilgi ve becerileri uluslararası bir yönelimle birleştirir. Mantıksal akıl yürütme, tartışma ve anlaşmazlık çözümü gibi alanlarda katılımcıların analitik ve kişilerarası becerilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Fakülte araştırma ve eğitimini Avrupa Yüksek Öğretim Alanı'na entegre etmek ve uluslararası eğitim ve bilimsel bağları desteklemek vizyonumuzun temel bileşenleridir.

Küreselleşmenin ve Avrupa entegrasyonunun gündemde olduğu bir dönemde, yasalara ve onun uygulamasına karşı kültürler arası bir yaklaşım, diğer bir deyişle, hukuksal sorunların sağlam bir analizi ve hukuki ihtilafların çözümü için karşılaştırmalı yasal çalışmalar vazgeçilmezdir.

Ders kavramı, teoriyi gerçek dünyadaki işlere bağlar. Üst düzey müfredat, Avrupa ekonomik entegrasyonunun kurumsal temelleri ve uluslararası iş hukukuna giriş konusunda sağlam bir temel sunmaktadır.

Programın gücü

Saygın bir öğretim üyesi, hukuk alanındaki uzmanlar, Hukuk Fakültesinin liderliğindeki ELTE, öğrencilerin sadece sınıfta değil, daha da önemlisi seçtikleri kariyer yollarında da üstünlük sağlamaları için gereken desteği ve kaynakları sağlar. Program, öğrencilerin iş hukuku için çoklu yaklaşımlardan yararlanmasını sağlayan kapsamlı bir kurs kapsamı sunmaktadır.

Esneklik, programın diğer özelliğidir. Kurslar, her iki haftada bir (Cuma ve Cumartesi) gerçekleşerek, uzmanların programlarını müfredata uyarlamalarını sağlar.

yapı

Programın çalışma takvimi yarı-zamanlıdır: yazışma programı. (Dersler her Cuma ve Cumartesi günleri yapılır)

Dönem I
 • Avrupa ekonomisinin kurumsal temelleri
 • entegrasyon, yasal yaklaşımın temelleri, uluslararası iş hukukuna giriş
 • Malların ve kişilerin serbest dolaşımı
 • Hizmetlerin ve sermayenin serbest dolaşımı
 • AB rekabet hukuku
 • Avrupa Adalet Divanı Davası
 • Avrupa Tüketici Koruma Yasası
 • AB hukukunda güncel zorluklar
Dönem II
 • Genel sözleşme hukukunun uluslararası ve Avrupa uyumu, malların uluslararası satışı için sözleşmelerin düzenlenmesi
 • Uluslararası ticari tahkim, çok uluslu işletmelerin yasası
 • Uluslararası, Avrupa ve Amerika telif hakkı ve sınai mülkiyet koruması
 • AB şirket hukuku
 • Ticari işlemlerde özel uluslararası hukuk
 • AB'de birleşme kontrol kuralları ve pratiği, AB'de devlet yardımı izleme
 • Cape town sözleşmesi / Kurumsal finansman
 • Tez derecesi

Kariyer fırsatları

Avrupa ve Uluslararası Ticaret Hukuku LL.M, hukuk alanında yüksek lisans derecesine sahip olan ve tüketicinin korunması, sosyal politika, e-ticaret, malların uluslararası nakliyesi, menkul kıymetler, ticaret gibi alanlarda uzmanlaşmak isteyen hukukçular için tasarlanmıştır. ilgili suçlar veya M

Programdan başarıyla mezun olan öğrenciler LL.M. Macaristan Ulusal Tersiyer Eğitim Yasası uyarınca başlık. (2011'in CCIV Yasası).

İş örnekleri

Programın amacı, uluslararası bir düzenleyici ortamda karmaşık sorunları ele almaktan emin olan uluslararası hukuk alanında hukukçulardan iyi eğitimli hukuk uzmanlarını şekillendirmektir.

Kabul şartları

Giriş koşulları

Başvuru, bu ikinci bir yüksek lisans programı olduğu için, yüksek lisans düzeyinde hukuk diplomasına sahip olmak zorundadır.

dil gereksinimleri
 • Asgari dil yeterlilik düzeyi (sözlü) (A1-C2): B2
 • Minimum düzeyde bir dil yeterliliği (yazılı) (A1-C2): B2

Diğer yorumlar:

Avrupa Dilleri Ortak Başvuru Çerçevesine göre, İngilizce dil bilgisi için gereken asgari B2 seviyesidir.

Başvuru ile birlikte sunulacak belgeler
 • Online başvuru formu
 • Yüksek lisans derecesi (Hukuk diplomasının resmi bir İngilizce versiyonu / çevirisi (Kabul için kabul edilen derece: yasal yüksek lisans veya yasal yüksek lisans derecesine eşit bir yasal lisans)
 • Motivasyon mektubu (İngilizce)
 • Dil sertifikası (Minimum B2 seviyeli İngilizce dil sertifikası)
Başvuru prosedürü

Uygulama çevrimiçi başvuru sisteminde başlar. Öğrencilerin sisteme kaydolmaları, çevrimiçi başvuru formunu doldurmaları, gerekli belgeleri yüklemeleri ve başvuru sürecinde talimatları izlemeleri gerekir.

Giriş sınavı yoktur, verilen belgeler üzerinde karar verilir.

Posta, elektronik posta veya faks ile gönderilen materyaller dikkate alınmaz. Hukuk Fakültesi, hiçbir durumda başvuru belgelerini iade etmemekte veya kopyalarını sunmamaktadır.

Kararlar, son başvuru tarihinden sonra bir ay içinde Fakülte Kabul Komitesi tarafından verilir.

Tüm başvuru sahiplerine başvurularının sonucu hakkında yazılı olarak bildirilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... Devamını oku

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. Daha Az
Bölge V. , Szombathely , Budapeşte + 2 Daha fazla Daha az