Avrupa ve Uluslararası Vergi Hukukunda Yüksek Lisans (LL.M.)

Genel

Program açıklaması

hakkında

Bu son derece uzmanlaşmış LL.M. mezunlarını kendi vergi uzmanlığı alanlarında lider olmaya hazırlar - özel bir hukuk uygulamasında veya muhasebe firmasında, devlet idaresinde, yargıda veya akademide olabilir.

Öğrenciler, sürekli değişen bu alanda yeni veya bilinmeyen yasal kurallarla çalışabilmek ve yeni vergi dairelerinde ortaya çıkan sorunları başarılı bir şekilde tanıyabilmek için vergi hukukunun genel ilkelerine hakim olmaya hazır olacaklar.

Ek olarak, öğrenciler geniş Lüksemburg vergi anlaşması ağını kullanmayı ve gerçek vergi sorunlarına ve Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın içtihatlarına ilk elden maruz kalmayı öğreneceklerdir. Bu program, vergi antlaşması yasalarının yerel vergi hukuku ile etkileşiminin yanı sıra, birincil ve ikincil AB hukukunun yerel vergi kuralları üzerindeki etkilerine özel bir vurgu yapmaktadır.

Kurs sırasında, öğrenciler önde gelen vergi hukuku firmalarının gözetimi altında birkaç örnek olay üzerinde çalışmakta ve ATOZ Avrupa ve Uluslararası Vergilendirme Başkanlığı tarafından düzenlenen araştırma projelerine katılmaktadırlar.

97926_CampusLimpertsberg.JPG

Lüksemburg Üniversitesi'ndeki Avrupa ve Uluslararası Vergi Hukukunda uzmanlaşmak için 5 neden:

  1. Program, Lüksemburg'un uluslararası finans alanındaki kilit konumundan ve ülkemizde bulunan ve staj ve gelecekteki istihdam olanakları için öğrencilerimizle tanışmak isteyen uluslararası vergi hukuku firmalarının desteğinden faydalanmaktadır.
  2. Kurslar, Lüksemburg ve Avrupa'nın önde gelen akademisyenleri ve uygulayıcıları tarafından verilmektedir.
  3. Öğrenciler, profesyonel uzmanlardan koçluk yaparak vergi uygulama atölyesinde pratik beceriler edinirler.
  4. Program, ATOZ Avrupa ve Uluslararası Vergilendirme Başkanının araştırma faaliyetleriyle yakın etkileşiminden faydalanmaktadır. En iyi başvuru sahibi (ler) için ATOZ Vakfı, Lüksemburg'da yaşama ve eğitim masraflarını karşılamak için 10.000 Euro'ya kadar prestijli bir burs sunmaktadır.
  5. Öğrenciler, Lüksemburg vergi uygulamasının şartlarına uygun bir şekilde mezun olup, mükemmel istihdam olanakları sağlar. Uluslararası perspektiften dolayı, elde edilen beceriler yurt dışında çalışmak isteyen öğrenciler için de aynı derecede önemlidir.

Kariyer fırsatları

Öğrenciler yasal vergi ve danışmanlık sektörü, mali veya hukuk firmaları, ulusal idareler ve Avrupa ve uluslararası kurumlarda istihdam fırsatları için hazırlanacaktır. LL.M. Avrupa ve Uluslararası Vergi Hukukunda ayrıca doktora düzeyinde daha ileri akademik çalışmalar için bir sıçrama tahtası sağlar.

97922_Library.jpg

Çalışmaların yapısı:

Avrupa ve Uluslararası Vergi Hukukunda Yüksek Lisans için başvuran öğrenciler, Yüksek Lisans almak için doğrudan Yüksek Lisans programının (M2) ikinci yılına girebilirler. derecesi. Bu, 240 ECTS tutarındaki dört yıllık çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanmasını gerektirir; tipik olarak Avrupa hukuku veya vergi hukuku derslerini içeren hukuk alanında bir yüksek lisans derecesi veya eşdeğer bir çalışma almış olmak. Öğrenci kabul komitesi kararı üzerine kabul edilecektir.

Üç yıllık 180 AKTS tutarındaki çalışmaları başarıyla tamamlayan adaylar (tipik olarak Hukukta lisans veya eşdeğer çalışmalar) LL.M.'nin ortak ilk yılı için başvuruda bulunabilirler. Lüksemburg Üniversitesi'nde çalışmalar (M1). Öğrencilerin, ikinci yılın (M2) özel gereksinimlerine hazırlanmak için seçebilecekleri, Avrupa ve uluslararası hukukta çeşitli kurslar sunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Devamını oku

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Daha Az