Bachelor of Laws LLB (Hons)

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Kıbrıs'a özgü olan kurs, İngiliz hukuk mirasını mevcut Kıbrıs yasalarıyla harmanlamaktadır. Yerel öğrencilerimizin yararına, iki sistemde eğitim bazı modüller içinde birleştirilir ve yasanın çok farklı olduğu durumlarda ayrı Kıbrıs hukuk modülleri sağlanır. Bu nedenle, yerel öğrencilerimiz hem İngiliz hem de Kıbrıs hukukuna ilişkin olağanüstü bir bilgi birikimi ile mezun olmayacak, aynı zamanda hem İngilizce hem de Yunanca'da yasal terminoloji bilgisine sahip olacaklar, her iki dilde akıcılık - daha küreselleşmiş bir dünyada gerekli Kursun, öğrenciler isterlerse, Kıbrıs yasalarındaki tüm talimatların tamamen İngilizce dilinde öğretildiğinden ve düzenli bir UK LLB müfredatının uygulanmasından kaçınabilecekleri şekilde tasarlandığını not etmek önemlidir.

UCLan Cyprus'taki LLB, Adalet Yönetmeliği ve İngiltere ve Galler Bar Standartları Kurulu tarafından onaylanan tek Hukuk derecesidir. Kıbrıs'ta münhasır, UCLan Kıbrıs'tan LLB mezunları, aynı hak kazanma haklarını, imtiyazları ve haklarını, aynı İngilizce veya Galce üniversitesinden LLB mezunu olarak alacaklardır.

Sonuç olarak, mezunlarımız, örneğin bir ön eleme derecesini almak için üniversiteye dönmek zorunda kalmadan mesleki hukuk sınavlarına Londra'da girme şansına sahip olacaklar. Bu zorlu ekonomik zamanlar boyunca, küresel olarak, bir Kıbrıs Türk haklar derecesinin, Kıbrıs da dahil olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerinde (hukuk) meslek kuruluşları tarafından kabul edildiğini bilmek önemlidir.

Ek olarak, LLB ayrıca Kıbrıs Barosu tarafından bir yeterlilik kanunu derecesi olarak kabul edilmiştir.

Profesyonel Kuruluşlarla Akreditasyon / Bağlantı

UCLan Kıbrıs'taki LLB (Hons) kursu, Avukatlar Düzenleme Kurumu ve Bar Standartlar Kurulu (sırasıyla İngiltere ve Galler'deki avukatlar ve avukatlar için düzenleyici kurumlar) tarafından akredite edilmiştir. Bu önemli akreditasyon ile UCLan Kıbrıs'taki LLB, avukat veya avukat olmak isteyenler için mesleki hukuk eğitiminin akademik aşamasından muafiyet sağlayan bir yeterlilik kanunu derecesi olarak kabul edilir. Ek olarak, UCLan Cyprus'un LLB'si, Kıbrıs Barosu Konseyi tarafından bir yeterlilik kanunu derecesi olarak kabul edilmiştir.

Kariyer seçenekleri

Mezunlar, işverenler tarafından çok değerli olan önemli yasal bilgileri ve anahtar devredilebilir becerileri taşıyacaklardır. Hukuk mezunları çok çeşitli kariyerlerde istihdam edilebilir: hukuk mesleği; kamu ve özel sektör yönetimi ve yönetimi; danışmanlık hizmetleri; yardımcı yasal meslekler; yasal yaptırım ve düzenleme hizmetleri; işletme, bankacılık, sigorta ve finansal hizmetler; ilk, orta ve yüksek öğrenim.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Central Lancashire, Cyprus (UCLan Cyprus), has been established since 2012, in Larnaka. It is located in Pyla, Larnaka, and it is now in its seventh year of operation.

The University of Central Lancashire, Cyprus (UCLan Cyprus), has been established since 2012, in Larnaka. It is located in Pyla, Larnaka, and it is now in its seventh year of operation. Daha Az