Ceza Adalet Sisteminde Usta

Genel

Program açıklaması

Ceza adalet sistemi, suçluluğun yol açtığı çatışmaların çözümünün hem ulusal hem de uluslararası olarak yayınlandığı alanı oluşturmaktadır . Geleneksel resmi derece haritalarında kapsamlı bir eğitim teklifi bulamayan farklı bilim dallarında eğitim almış profesyoneller tarafından yürütülen bir dizi kurumu içermektedir.

Bu yüksek lisans derecesi - şimdiden 10. basımına ulaşmıştır - ceza adalet sistemi alanında gelecekteki profesyonellerin ve araştırmacıların kapsamlı eğitimine sıkı bir bağlılık göstermektedir. Suç bilimlerini bütünleştiren bütünleyici disiplinlerde disiplinlerarası eğitimi amaçlamaktadır. İspanya coğrafi alanında, hem hukuk disiplinlerinin hem de ampirik olarak suç fenomeniyle ilgili daha derinlemesine analiz edilenlerin derinlemesine analizlerinin yapıldığı tek usta budur. Tam olarak, yüksek lisans derecesinin kendisi olan ceza adalet sistemi , “ceza adaleti sistemi” olarak nitelendirilen Massachusetts Üniversitesi veya Leicester Üniversitesi'nin lisansüstü çalışmaları gibi konsolide uluslararası referanslardan alınmıştır. Disiplinlerarası yaklaşımı söz konusu faaliyetle ilgili konulara yönlendirir.

Bu amaca ulaşmak için Universitat de Lleida koordine edilen dört farklı İspanyol üniversitesinden hukukçular ve kriminologlar bu öğretim teklifini mümkün kılmak için güçlerini birleştirdiler. Böylece, Universitat de Lleida ile birlikte, bu unvan Rovira i Virgili Üniversitesi, Jaume I Castelló Üniversitesi ve Universitat d'Alacant üyeleri tarafından verilmektedir.

Ceza Adalet Sistemi Yüksek Lisans yarı yüz öğretim metodolojisi izler. İki yarıyıldan her biri, çekirdek modülde (birinci yarıyıl) iki hafta, seçmeli modülde (ikinci yarıyıl) dört hafta süren bir sınıf öğretme bloğu ile başlar. Bu günler, modüllerin her biri için haftalık çevrimiçi etkinliklerin tamamlanmasını takip ediyor.

Neden ders çalışmalısın?

Ustanın temel amacı, ceza yargılaması sistemine yaklaşan çeşitli disiplin içeriğini birleştiren, bu alandaki mesleki veya bilimsel faaliyetlerini yönlendirmek isteyenler için kapsamlı bir eğitime duyulan ihtiyacı karşılayan bir amaç olan özel bir eğitim sunmaktır. Hukuk adaleti, kriminoloji, psikoloji, sosyoloji, siyaset bilimleri ve ceza ile ilgili diğer sosyal bilimlerdeki mezunlara, ceza hukuku, temel olarak ceza hukuku, ceza süreci ile bütünleştirilen ceza hukuku sistemi kriminoloji ve mağduroloji.

Ceza adalet sisteminin yukarıda belirtilen disiplinlerine yönelik kapsamlı yaklaşım, bu alanda gelecekteki profesyonellere genel bir bakış sunmanın yanı sıra, kısmen özümsemiş bilgiyi bir dereceye kadar çalışmalarla - temelde Hukuk ve Kriminoloji - tamamlamayı amaçlamaktadır. bu konuları ele almakta.

Akademik yüksek lisans derecesi olduğu için, aynı zamanda araştırma odaklı yüksek lisans derecesi olduğu için, maddi ceza hukuku, ceza soruşturması, kriminoloji - temel olarak ceza teorileri - ve mağduriyet gibi konuların incelenmesinde derinleşme ile birlikte öğrencilerin araştırma metodolojisi açısından da yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle, amaç aynı zamanda ilk araştırma çalışmalarını yüksek lisans düzeyinde yapmalarına izin vermenin ötesinde, bir doktora tezinin tamamlanmasını üstlenmelerini sağlayan metodolojik bilgi ve becerileri de sağlamaktır.

Mesleki Uygulamalar

Usta ceza adaleti sistemindeki uzmanları eğitir, bu nedenle aşağıdaki alanlarla ilgili mesleklerin geliştirilmesine yönelik araçlar sunar:

 • resmi suç süreci (hakimler, savcılar, avukatlar veya adli psikologlar, diğerleri arasında)
 • restoratif adalet ve cezai arabuluculuk
 • mağdur hizmet ve kuruluşları
 • ceza cezalarının uygulanması (cezaevlerinde kriminologlar olarak)
 • ceza adalet sistemi ile ilgili bilimsel disiplinlerde araştırmacılar

Yüksek lisans derecesi soruşturma sunan, derece sunan dört üniversite tarafından sunulan ceza adalet sistemi ile ilgili doktora programlarına entegrasyon sağlayan izin verir.

Öğrenci profili

Bu yüksek lisans derecesi ile ilgilenen kişiler çok çeşitli uzmanlık alanlarından gelebilir:

 • Hukuk veya kriminoloji derecesi. Hukuk Derecesi veya Kriminoloji veya Kriminoloji diploması.
 • Psikoloji, Sosyoloji veya Siyaset Bilimi derecesi gibi sosyal bilimlerin dalının bir parçası olan diğer derecelerde derece, cezaî adalet sisteminin incelenmesiyle ilgili
 • Ceza adalet sistemi ile ilgili, yasal meslekler veya teknik cezaevi, adli, polis veya ekipler veya gençlik veya icra ekipleri alanında mesleki faaliyet.

Modül I'in bir parçası olan temel konularda temel bir bilgi seviyesini garanti etmek için, Hukuk veya Kriminoloji dersi almayan mezunlar için giriş testi yapılabilir. Bu, üzerinde çalışacağı yüksek lisansın temel konularında asgari bir seviyenin varlığını sağlamaya yöneliktir, çünkü bu seviyenin, Kanun ve Kriminolojideki erişim dereceleriyle zaten başarılmış olduğu kanıtlanmış - bir testten geçerek kanıtlanmıştır. Bu asgari bilginin, diğer olası menşe derecelerinin - diğerlerinin yanı sıra psikoloji, sosyoloji veya siyaset bilimi - temel içeriğini oluşturmadığı bir seviye.

Kabul şartları - Erişim yolları

Ön kayıt işlemine başlamadan önce, ilgilendiğiniz yüksek lisans programına kabul şartlarını yerine getirip getirmediğinizi kontrol edin ve ön kayıt için gerekli belgelere bakın.

Resmi Graus Üniversitesinin Akademik Düzenlemeleri ve UDL Yüksek Lisans Yönetmeliği uyarınca, erişim yolları şunlardır:

 1. İspanyol resmi üniversite diploması. (Lisans, Mühendislik, Mimarlık, Teknik Mühendislik, Teknik Mimarlık ve Dereceler)
 2. Sertifikalı yabancı üniversite derecesi
 3. Yeterlilik onaylanmadı, ancak İspanyolca Derecesi derecesine eşdeğer bir eğitim seviyesine sahip ve dereceyi veren ülkede Lisansüstü eğitim programlarına erişime izin vermesi şartıyla

Seçim kriterleri

Yüksek lisans derecesine erişmek için, yüksek lisans derecesine kaydolmayı sağlayan üniversite, yani hukuk, kriminoloji, psikoloji veya siyaset bilimi ile sosyal bilimler alanındaki diğer lisans çalışmalarının tamamlanması gerekmektedir. ceza adalet sistemi ile ilgilidir. İlgili konulardan bazılarının daha az temel bilgisi gereklidir.

Öncelik uygulamaları hukuk veya kriminoloji öğrencilerine verilecektir. Yerden daha fazla başvuru olması durumunda, yüksek lisans çalışmalarına erişim sağlayan derece resmi akademik sertifikasına dahil olan öğrenci kaydının ortalama notu dikkate alınacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The main aim of the University of Lleida is the education of its students. We provide high standards of teaching with quality services throughout the university community that reach society beyond the ... Devamını oku

The main aim of the University of Lleida is the education of its students. We provide high standards of teaching with quality services throughout the university community that reach society beyond the campus gates. Students make up most of the UdL community, and our objective is to ensure that they enjoy the teaching and learning processes involved. Daha Az
Lleida , Igualada + 1 Daha fazla Daha az