Devlet Tedarikinde MSL

Genel

Program açıklaması

1960'tan beri GW, devlet satın alma eğitiminin disiplinler arası alanlarını kapsayan titiz bir müfredat sağlamıştır. Bugün, federal hükümetin yıllık hizmet, malzeme ve inşaat satın alması 500 milyar doları aşmaktadır. Eyalet ve yerel yönetim alımları, hükümet alımlarının hacmine ve ilgili yasal uygulama fırsatlarına önemli ölçüde katkıda bulunur. Küresel pazar daha akıcı ve entegre hale geldikçe, uluslararası ve karşılaştırmalı kamu alımları bilgisi giderek daha hayati hale geliyor. Dünya Ticaret Örgütü'nün evrimi, hem gelişmekte olan hem de gelişmiş ülkeler için kamu alımlarının rolü hakkında yeni bir diyaloğu ateşledi. Çeşitli kurs tekliflerimiz ve uzman tam zamanlı ve yardımcı öğretim üyelerimiz, burada ve yurtdışında edinim topluluğunda geleceğin liderlerini ve politika yapıcılarını güçlendiriyor.

GW Yasası, devlet ihale hukuku disiplininin doğum yeridir. Fakültemizin seçkin üyeleri, bu alanda düşünce liderleri olarak tanınmakta ve dünyanın kamu alımları hakkında düşünme ve konuşma şeklini değiştiren burslar üretmektedir. Deneyimsel, uygulamaya dayalı müfredatımız, öğrencileri karmaşık bir satın alma hukuku uygulamasının taleplerine hazırlar. Eğitimdeki avukatlar, avukatlar ve devlet alımları alanında deneyime sahip avukatlar için eşsiz bir derece yelpazesi sunuyoruz.

Bu uygulama alanındaki kurslar, federal hükümetin özel şahıslarla sözleşmelere girme sürecini düzenleyen ve bu sözleşmelerin performansını denetler. Devlet Sözleşmeleri, bu alandaki hukuka genel bir bakış arayan öğrenciler için bir dönemlik bir anket dersidir; Daha derinlemesine bir çalışma yapmayı tercih edenler, bunun yerine Devlet Sözleşmelerinin Oluşturulması ve Devlet Sözleşmelerinin Uygulanması sırasını seçebilirler. Bu alandaki ileri düzey kurslar, öğrencilere hem ABD'de hem de yurtdışında satın alma sistemlerinin nasıl çalıştığına dair daha zengin bir anlayış sağlamak için tasarlanmış bir dizi semineri ve öğrencilere hukukta ortaya çıkan konular hakkında farklı bakış açıları sağlamak için tasarlanmış seçili konu kurslarını içerir.

GW Law'un MSL'si, hukukçu olmayanların, hukukun endüstriyi etkilediği birçok yola aşina olmaları için artan talebi karşılamaya yardımcı olur. MSL programı, hukuk derecesi kazanmak veya hukuk uygulamakla ilgilenmeyen ancak hukuk bilgisinin önemli olduğu işlerde çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Kazanılan bilgi, kariyer hazırlığını veya profesyonel ilerlemeyi artırabilir.

Kimler Yararlanabilir?

 • Federal veya hükümet işleri memurları
 • Gazeteciler
 • Danışmanlar
 • Devlet kurumları önünde ifade veren uzman tanıklar
 • Uyum görevlileri
 • Tedarik uzmanları
 • Politika Analistleri
 • İlgili kariyerler hakkında yasal bilgi arayan diğer kişiler

Esnek, Farklı Bir Müfredatın Keyfini Çıkarın

Titiz ama yönetilebilir bir müfredat ile MSL programı, öğrencilere ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel olarak uyarlanmış bir ders yükü tasarlama esnekliği sunar.

Zorunlu Dersler - 11 kredi

Seçmeli Dersler - 13 Kredi (bu temsili örneklemeden seçilecektir)
 • Devlet Sözleşmelerinin Oluşumu (6502) - 3 kredi
 • Devlet Sözleşmelerinin Performansı (6503) - 3 kredi
 • Yolsuzlukla Mücadele ve Uyum (6511) - 2 kredi
 • Devlet Sözleşmeleri Maliyeti ve Fiyatlandırma (6506) - 2 kredi
 • İleri Yazma (65xx) - 1 kredi

 • Devlet Sözleşmeleri Savunuculuğu (6505) - 3 kredi
 • Karşılaştırmalı Kamu Alımları (6508) - 2 kredi
 • Eyalet ve Yerel Tedarik Semineri (6509) - 2 kredi
 • Tedarik Reformu Semineri (6509) - 2 kredi
 • Yabancı Devlet Müteahhitlik Semineri (6509) - 2 kredi
 • Devlet Fikri Mülkiyet Hukuku Alımları Semineri (6512) - 2 kredi
 • Federal Hibe Kanunu (6514) - 2 kredi
 • Uluslararası Kalkınmada Satın Alma (6516) - 2 kredi

Mezunlara, konsantrasyon alanlarıyla ilgili bir not ile MSL derecesi verilecektir.

Hızınızda Öğrenin

Maksimum esnekliği sağlamak için, program, ilgili ders çalışması sunuluyorsa, hem bir yılda dereceyi tamamlamakla ilgilenen tam zamanlı öğrencileri hem de yarıyıl veya yaz döneminde bir veya iki ders almak isteyen yarı zamanlı öğrencileri barındırabilir. Kayıtlı tüm öğrenciler, JD ve LLM öğrencilerinin yanı sıra Foggy Bottom kampüsünde dersler alacak ve böylece fakülte, yeni yetişen hukuk uzmanları ve deneyimli pratisyenlerin deneyimlerinden yararlanacaklar.

Ulusun Başkentinin Kalbine Erişim

Tüm öğrenciler, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası'nın karşısında, K Caddesi'ndeki uluslararası tanınmış hukuk firmalarından iki blok, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan üç blok ötede, Washington, DC'nin kalbinde, GW Yasası'nın benzersiz konumundan yararlanmaktadır ve Yargıtay'dan ve bir dizi hükümet dışı ve politika kurumundan metro yolculuğu. Öğrencilerimiz, staj, staj, diğer gönüllülük fırsatları ve günün güncel konuları üzerine bir dizi ders ve zamanında programlarda yakınlardaki kurumlardan üst düzey uygulayıcılar ve politika yapıcılar ile rutin olarak etkileşime girerler.

MSL Kabulleri

GW Law'un MSL'si, hukukçu olmayanların, hukukun endüstriyi etkilediği birçok yola aşina olmaları için artan talebi karşılamaya yardımcı olur. MSL programı, hukuk derecesi kazanmak veya hukuk uygulamakla ilgilenmeyen ancak hukuk bilgisinin önemli olduğu işlerde çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Kazanılan bilgi, kariyer hazırlığını veya profesyonel ilerlemeyi artırabilir.

Giriş şartları

MSL başvuru sahiplerinin, başarılı program yöneticileri ve dekanları tarafından değerlendirildiği üzere, bir lisans derecesine veya eşdeğeri bir dereceye ve konsantrasyon alanlarıyla ilgili en az üç ila beş yıllık mesleki deneyime sahip olması gerekir. Lisans derecesi, İngilizce'nin eğitim dili olmadığı ABD dışındaki bir okuldan alınan öğrencilerin minimum dil testi koşulunu karşılamaları gerekir. Başvuru sahiplerinin ayrıca, çalışmalarının doğası ve MSL'nin kariyer gelişimleri üzerindeki faydaları hakkında ayrıntılı olarak yorum yapabilecek konumda olanlardan güçlü tavsiye mektupları da olmalıdır.

Çevrimiçi Program

Devlet Tedarik MSL'deki MSL öğrencileri, dereceyi tamamen çevrimiçi olarak tamamlama seçeneğine sahiptir. Bu seçenek yalnızca Devlet Tedarik MSL'si için kullanılabilir. Başvuru süreci aşağıda belirtildiği gibi aynıdır. Çevrimiçi çalışmayı seçmek için, başvururken "çevrimiçi" seçeneğini seçin.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Since enrolling its first class in 1865, The George Washington University Law School has produced some of the finest minds across the spectrum of legal scholarship.

Since enrolling its first class in 1865, The George Washington University Law School has produced some of the finest minds across the spectrum of legal scholarship. Daha Az