Doktora avrupa ve uluslararası hukuk

Genel

Program açıklaması

1

Anahtar özellikler

 • 3 yıl (6 yarıyıl) tam zamanlı veya 5 yıla kadar part-time (uzaktan eğitim) programı
 • Avrupa ve Uluslararası hukuk zorlu lisans programı
 • profesör ile yakın temas
 • uyarıcı çevre
 • üstün başarılı öğrencilere burs ve hibe fırsatları

Programı genel bakış

d

Doktora Program, Avrupa ve Uluslararası hukuku gelişmiş bir hukuk oluşumu ve araştırma birleştiren bir lisansüstü çalışma-programıdır. Öğrenim ve araştırma uluslararası deneyimli akademisyenler tarafından denetlenir.

Öğrenciler, Avrupa ve uluslararası hukuk derin bir anlayış kazanacaklardır. Onlar da tek tek öğrencilerin araştırma ilgisini yansıtan özel çeşitli konularda seçim için bir fırsat var. Uluslararası ve Avrupa hukuku oluşum öğrencilerin bu eşsiz kombinasyonu iyi teorik bir içeriğe ve derinlemesine araştırma yapmak için donatılmıştır. Sonraki teorik odak program araştırma yöntemleri, bağımsız akademik araştırma ve sonuçların sunumu yürütülmesi üzerine dersler vermektedir. Öğrenciler ayrıca öğretim sorumlulukları olabilir.

Araştırma konuları aşağıdaki alanlarda özellikle odaklanmak:

 • Avrupa Birliği Hukuku (örneğin AB Anayasa Hukuku, AB Ekonomi Hukuku, AB Sosyal Hukuku, AB Göç Yasası, AB Dış İlişkiler ve AB Komşuluk Politikasından Doğu Ortaklığı, Avrupa İnsan hakları, AB Yargı Sistemi, ulusal yasal AB Kanunun uygulanmasında çeşitli sorunlar sistemleri, başkasıyla. Anayasa mahkemeleri, vs.)
 • Uluslararası Kamu Hukuku (örneğin genel uluslararası hukuk, örneğin sorumluluk, uluslararası hukukta devlet dışı aktörler, ya da Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Kuvvet Kullanılmasına Dair Kanun, Silahlı Çatışma Hukuku, Uluslararası Örgütler Yasası olarak belirli alanlarda, çeşitli yönleri , Uluslararası İnsani Hukuk)
 • Milletlerarası Özel Hukuk (tahkim dahil).

yüksek lisans öğrencileri Hukuk Fakültesi veya diğer akademik ve araştırma kurumlarında düzenlenen çeşitli konferans ve atölye çalışmalarına katılmaya teşvik edilmektedir. Mükemmel öğrenciler Üniversite burs ve hibe destekli olabilir.

d

Nasıl uygulanır

Son başvuru tarihi: Haziran 17

 • admission.upol.cz: online Başvuru Formu'nu doldurun
 • Online başvuru formu doldurduktan sonra, yükleme ve aşağıdaki belgeleri:
  • Özgeçmiş (imzalı) Yapılandırılmış Müfredat
  • Yasa ya da çalışma benzer bir alanda Yüksek Lisans diploması onaylı fotokopisi. Sen de size son derecesi elde ve ilgili yılın 30 Eylül öncesinde onaylı bir kopyasını göndermek sağlanan mevcut çalışma programı son bir yıl içinde başvurabilirler.
  • Resmi akademik transkript ve sertifikalar Üniversitesi (ya da bir tasdikli sureti)
  • Motivasyon Mektubu
  • Tavsiye Mektubu - programına kayıt başvuranın yeteneklerini ve motivasyonu değerlendirmek bir profesör veya bir akademisyen gelen
  • İngilizce dil yeterlilik (GER seviyesi B2) Kanıtı - İngilizce dilinde önceki üniversite çalışmaları hakkında İngilizce dil sertifikaları (TOEFL, IELTS, CAE, CPE) ya da belgelerle kanıtlanmış olması
  • Geçerli pasaport veya Avrupa kimlik kartının Pasaport Kopyala - bir fotoğraf ve kişisel verilerin sayfanın fotokopisi
  • Tez proje önerisi - 1000-1500 kelime önerisi, metodolojik bir yaklaşım önerdi devlet-alanındaki kuram ve araştırmalar sanat tartışması tez projesi, araştırmanın genel amacı, teorik veya ampirik araştırma alanını tanımlamak gerekir ve kaynakça
  • Ek belgeler (ilgili ise) - Çalışmanın seçtikleri alanda mesleki faaliyet delilleri (örneğin konferans katılımı, olmayan lisans çalışmasında, yayınlar, vb gibi).
  Yukarıda belirtilen tüm belgeler (Çek veya İngilizce onaylı bir çeviri eşliğinde değilse başlangıçta bu dillerden birinde) da resmi olarak Uluslararası İlişkiler normal posta, ekspres posta veya iadeli taahhütlü posta yoluyla basılı kopyaları doğrulanmış son başvuru tarihine kadar teslim edilmelidir Hukuk Fakültesi Ofisi.
 • online ya da bir banka havalesi ile CZK 580 (EUR eşdeğeri) başvuru ücreti ödemek.
 • Bir giriş sınavı için davet edilecektir. Giriş sınavı başvuru sahibi profesörler kurulu öncesinde tez proje sunuyor hangi bir röportajda, oluşur. Uluslararası öğrenciler halinde Hukuk Fakültesi sunulan belgelere dayanarak kabul karar verebilir. Bununla birlikte, ilave olarak, bir Skype görüşme gerekecektir.

Araştırma ve Geliştirme

Programda temel faaliyetleri alanında lider araştırma enstitüleri arasında yer alan Uluslararası ve Avrupa Hukuku Bölümü tarafından yürütülmektedir. Program diğer bölümler (Siyaset Bilimi, Anayasa Hukuku Anabilim Dalı) uzmanlığı ve çeşitli araştırma ve Avrupa'da akademik kurumlar ile geniş bir araştırma ağı üzerinden zenginleştirilmiştir. Bu bölümün üyeleri kendi uzmanlık uluslararası ve Avrupa hukuku alanlarında çok sayıda kapsar. Devam eden ve geçmiş etkinlikler Olomouc Avrupa Komisyonu, Avrupa Sosyal Fonu, Çek Bilim Vakfı, Uluslararası Visegrad Fonu, Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Palacký Üniversitesi (IgA) tarafından desteklenen araştırma projeleri yer alıyor.

araştırma faaliyetleri yanında, bölüm, amacı Hukuk Fakültesi'nde hukuk ders ve oluşumunda mükemmelliği korumak için sayısız ders destek projeleri yürütmektedir. Devam eden ve geçmiş faaliyetleri, Avrupa Komisyonu (örneğin Jean Monnet Modülleri), (Milli Eğitim Çek Bakanlığı tarafından kurulan) Avrupa Sosyal Fonu, Üniversite Kalkınma Fonu ve (Üniversitesi tarafından kurulan) Palacky Üniversitesi Geliştirme Fonu tarafından desteklenen projeler bulunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

It is the university, together with a number of other educational institutions that makes Olomouc the top student city in the Czech Republic – where every fifth person in the city is a student!

It is the university, together with a number of other educational institutions that makes Olomouc the top student city in the Czech Republic – where every fifth person in the city is a student! Daha Az