Doktora Hukukta

Genel

Program açıklaması

tanıtım

Katolik Porto'daki doktora programı, fakülte araştırmalarının geliştirilmesine katkıda bulunan ve aynı zamanda Portekiz'deki hukuk biliminin eleştirel ve sorumlu bir şekilde inşasına katkıda bulunan kaliteli araştırmacıları eğitmeyi amaçlamaktadır.

Bu program doktora öğrencilerinin kazanması için tasarlanmıştır:

  • Hukukta yeterlilikler, yetenekler ve soruşturma yöntemleri;
  • Hukuk bilimi alanında sistematik anlayış;
  • Akademik kalite ve dürüstlük standartlarının dayattığı şartlara göre anlamlı bir araştırma tasarlama, tasarlama, uyarlama ve yürütme becerisi;
  • Bilimsel topluluk ve toplumla genel olarak belirli bir Hukuk alanı hakkında iletişim kurma yeterlilikleri.

Hukukta Araştırma ve Araştırma Merkezi'nin oluşturulmasından yararlanmak | CEID - Hukukun Geleceği için Katolik Araştırma Merkezi, Doktora öğrencileri, Hukuk öğretiminde yenilik yapmayı ve Portekiz'deki geleneksel yasal araştırma paradigmasında bir değişikliği teşvik etmeyi amaçlayan Katolik Üniversitesi Hukuk Fakültesi araştırma biriminin bir parçası olabilirler. ulusötesi, disiplinlerarası ve takım araştırmasını teşvik etmenin yanı sıra akademik bilgi ile toplumun ihtiyaçları arasındaki ilişkiyi güçlendirmek.

Provalar / Giriş Koşulları

Olağanüstü kalite müfredatı olması durumunda, Bologna Reformu denen bir dereceye kadar Hukuk Yüksek Lisans derecesi veya sahipleri.

Doktora dersine kabul, üç doktora komitesinin sorumluluğundadır. Kabul öncesinde müfredat değerlendirmesi ve adayla görüşme yapılacaktır.

süre

1. Tam zamanlı frekans modunda:

  • Doktora dersi: iki dönem ve 60 AKTS
  • Tezin hazırlık aşaması: altı yarıyıl ve 180 AKTS

2. Yarı zamanlı frekans modunda:

  • Doktora dersi: iki dönem ve 60 AKTS
  • Tezin hazırlık aşaması: on yarıyıl ve 180 ECTS

Öğretim aşaması, çeşitli hukuk dallarına çapraz olan ve iki amacı olan seminerlere katılımı içerir: bir yandan, öğrencilere Hukuk soruşturmasında yeni bakış açıları ve yaklaşımlar almalarında yardımcı olmak ve bir yandan da araştırma hatları önermek. Aynı zamanda, öğrenciler esas olarak metodolojik derslere katılmak zorundadırlar.

Yarı zamanlı devam formundaki kayıt, özellikle profesyonel bir faaliyetin yapılmasına dayanarak , her zaman doktora öğrencisi tarafından ilgili Okul Müdürüne uygulanmalıdır .

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Criado em 1978, o curso de licenciatura em Direito foi o primeiro a ser oferecido no Porto. Gradualmente, conquistou prestígio nacional e internacional, não apenas pelos seus professores e alunos, mas ... Devamını oku

Criado em 1978, o curso de licenciatura em Direito foi o primeiro a ser oferecido no Porto. Gradualmente, conquistou prestígio nacional e internacional, não apenas pelos seus professores e alunos, mas também pelas suas iniciativas e excelentes instalações. Daha Az