OU Hukuk enerji ve doğal kaynaklar üzerinde duruldu yasal derslerin kendi sunan ön planda yer almaktadır. Oklahoma merkezli birçok enerji ve doğal kaynaklar şirketler grubu, OU Hukuk her yıl enerji ile ilgili alanlarda ve uygulamaların içine mezunlarının çok sayıda gönderir. OU Hukuk çevreye sorumlu bir şekilde enerji ve doğal kaynaklar tüm biçimlerinin sürdürülebilir kalkınma yardımcı, enerji ve doğal kaynaklar hukuku ve politikası lider olmak için hazırlar.

Yüksek Lisans Enerji ve Tabii Kaynaklar tam zamanlı çalışma veya part-time çalışmanın iki yıl bir yıl içinde tamamlanabilir içinde.

Oklahoma Üniversitesi - Hukuk Fakültesi - Yüksek Lisans

John B. Turner Yüksek Lisans Programı sadece OU mevcut derslerin, benzersiz bir bileşimini sunar ve öğrencilerin üç uzmanlık arasından seçim yapmanızı sağlar: Enerji ve doğal kaynaklar, yerli halklar hukuk, ya da ABD Hukuki Araştırmalar (yabancı eğitimli avukatlar için).

OU Hukuku Yüksek Lisans sağlar Böyle dünya standartlarında fakülte ve juris doktor öğrencilerle sınıfta okuyan ve misafir konferanslar, geziler, sosyal etkinlikler ve ağ oluşturma fırsatı olarak katılıyor öğrencilerin olağanüstü fırsatlar. Yüksek Lisans öğrenciler de diğer OU bölümler tarafından sunulan ilgili dersler için kredi alabilirsiniz.

Richard Hemingway, Drew Kershen, Peter Krug, Victor Kulp, Eugene Kuntz, Maurice Merrill, Joe Rarick ve Rennard Strickland gibi efsanevi profesör OU Kanun, enerji, doğal kaynaklar ve yerli halkların ulusal bir lider yaptık. Bu geleneği devam Profesörler Owen Anderson (petrol ve gaz yasası, petrol ve gaz sözleşmeleri ve vergi, uluslararası petrol hukuku ve işlemler), Monica Erhman, 2013 (Enerji Kanunu) Güz Üniversitesine katılmadan, Taiawagi Helton (çevre kanunu ve Hint doğal kaynaklar dahil kanun), Joyce Palomar (toprak mülkiyeti ve güvenlik hukuku, gayrimenkul geliştirme kanunu ve arazi kullanımı kanunu), Lindsay Robertson (Hint hukuku, yerli halklar hukuku, insan hakları hukuku) ve Murray Tabb (çevre hukuku). Buna ek olarak, Kolej birkaç seçkin adjunct ve bu program alanında son derece uzmanlaşmış dersleri öğretmek ziyaret profesör sahip olduğu için şanslıdır.

Giriş Koşulları

John B. Turner LL.M. kabul için hak kazanmak için Program, başvuranlar ilk hukuk diploması olması gerekir - LL.B., JD, veya eşdeğeri. Kabul derece seçici olduğunu ve başvuran bu mükemmel hukuk okul kayıtları, tavsiye güçlü mektupları, İngilizce yeterlilik ve liderlik potansiyeline sahip olmalıdır. Gerekli olmasa da, ilk hukuk derecesi tamamlanmasının ardından bazı iş veya araştırma deneyimi tercih edilir.

Dil

Bu program SON sınavı gerektirmez; Ancak, öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğine sahip olması gerekir. Ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler Yabancı Dil sınavı (TOEFL) olarak İngilizce Testi tatmin puanları sunmalıdır.

İkamet

Uluslararası başvuru pasaport biyografik sayfa ve son kullanma tarihi net bir kopyasını göndermeniz gerekir. Bir eş veya bakmakla OU için başvuru eşlik edecek olursa, pasaport biyografik sayfaları ve son kullanma tarihleri ​​açıkça kopyaları da aile ilişkileri doğrulamak için, uygulanabilir gibi, evlilik ve doğum belgesi (ler) ile birlikte teslim edilmelidir. Başvuran şu anda ABD'de yaşayan varsa, geçerli bir ABD vizesi gösteren kendi pasaport sayfasının fotokopisi sunulmalıdır.

Mali Destek Belgeleri

Uluslararası öğrenciler, mevcut mali desteğin toplam miktarını gösteren az 90 gün eski banka ekstresi (ler) olarak mali kaynakları, doğrulamak için mali belgeleri sunmak zorundadır. Banka hesabı öğrencinin adına değilse, o öğrenci destek olacak doğrulayarak hesap sahibine bir mektup bulunur. Banka ekstresi ABD doları para görünmüyorsa, ABD doları cinsinden denge dönüşüm dahil edin. Öğrenci bir hükümet, işletme veya kuruluş tarafından destekleniyor ise, öğrenci desteğinin ABD doları tutarı belirten en az 90 gün eski bir mektup sağlamanız gerekir.

Program dili:
  • Ingilizce
The University of Oklahoma - College of Law

The University of Oklahoma - College of Law için 2 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
1 - 2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
26,019 USD
- Sakinleri, 34.359 USD - olmayan sakinleri (yıllık)
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre