Enerji ve İklim Hukuku'nda LLM

Genel

Program açıklaması

Serbestleşme enerji sektörü için ne yaptı? Ve devlet ile enerji endüstrisi arasındaki ilişkiyi değiştirdi mi? Enerji şirketleri iklim değişikliği ile ilgili olmalı mı?

Günümüzde, enerji sektörü piyasaların serbestleşmesi ve iklim değişikliği endişelerinin bir sonucu olarak değişmektedir. AB bu senaryonun tipik bir örneğini sunar, ancak benzer gelişmeler dünyanın diğer bölgelerinde de bulunabilir. Bu uzmanlık programı, enerji piyasası serbestleşmesinin temel prensiplerini ve iklim hukukunun enerji sektörünü nasıl etkilediğini, AB ile birlikte bir örnek vaka örneği olarak sunacaktır.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Program, Enerji ve İklim Yasası konusunda önde gelen uzmanlara hem sektördeki çalışmalara hem de Enerji ve İklim Yasası öğrencilerine eğitim verme imkânı veren Hollanda Enerji Vadisi'nin ortasında verilmektedir.

program

Yıl 1

Öğrenciler altı zorunlu derse ve bu program için zorunlu seminere katılmak zorunda kalacaklar. Tüm ustalar gibi, bu program 18 ECTS değerinde bir yüksek lisans tezi yazarak da sonuçlandırılır.

Dersler

 • Düzenleme Ekonomisi (6 EC)
 • Enerji Hukuku ve Politikası (6 EC)
 • Seminer Uluslararası Çevre Kanunu (6 EC)
 • İklim Yasası (6 EC)
 • Enerji Piyasası Kanunu (6 EC)
 • Enerji Yatırım ve Ticaret Kanunu (6 EC)
 • Yüksek lisans tezi (18 EC)
 • Enerji Taahhüt (6 EC)

Yurt dışında okumak

 • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır

Giriş koşulları

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
not ortalaması Kabul Kurulu'na transkript ve diploma vermenin yanı sıra, öğrenciler 7/10'lik bir eşdeğer asgari not ortalamasına (Sınıf Puanı Ortalama) sahip olmalı (Hollandaca not ölçeği).
asgari bilgi Avrupa hukuku alanındaki temel bilgiler artı uluslararası kamu hukuku alanındaki temel bilgiler
dil testi

Anadili İngilizce olan kişiler, yeterlilik kanıtı sağlamaktan muafiyet isteyebilir. Aksi takdirde, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtını vermeniz gerekecektir:

 • TOEFL: 100 (tüm bölümlerin en az 21 olması gerekir; yazı bölümünün en az 23 olması gerekir)
 • IELTS: 7 (tüm bölümlerin en az 6.0 olması; yazı bölümünün en az 6.5 olması gerekir)
 • Cambridge C2 Yeterliliği (CPE, Cambridge'de İngilizce Yeterlik Sertifikası);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge İleri Düzey İngilizce Sertifikası)
 • Hollandalı bir araştırma üniversitesinde İngilizce öğretimi lisans programı alan / tamamlayan adaylar İngilizce yeterlilik sınavına girmekten muaf olabilir.

Test puanları iki yıldan eski olamaz.

önceki eğitim LLB veya eşdeğeri
referans mektubu Adaylar, akademik kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan bir akademik hakemden bir referans mektubu sağlamalıdır.
yazılmış istek Başvuru sahipleri bir motivasyon mektubu göndermelidir (en fazla 650 kelime). Mektup başvuru sahipleri tarafından yazılmalıdır; (resmi) bir çeviri sunmasına izin verilmemektedir.
diğer giriş şartları Özgeçmiş

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020

Öğrenim ücretleri

milliyet Yıl ücret Program formu
AB / AEA 2019-2020 2083 € tam zamanlı
AB dışı / EEA 2019-2020 14650 € tam zamanlı
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı

İş imkanları

Program, mezunlarını bir enerji şirketinde şirket içi avukat olarak kullanmak için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda büyük hukuk firmaları, devlet kurumları veya bakanlıklar için enerji uzmanı olarak çalışan bir kariyerle ilgilenenler için de uygundur. ve sivil toplum kuruluşları ve.

Araştırma

Enerji Hukuku Araştırması

Enerji ve İklim Yasası programı, Hollanda'nın “Enerji Vadisi” nin ortasında verilmektedir; bu, öğrencilere hem enerji hukuku sektöründe çalışan ve programımızda ders veren önde gelen uzmanlardan öğrencilerin öğrenmesi için yeterli fırsat vermektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Devamını oku

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Daha Az
Groningen , Leeuwarden + 1 Daha fazla Daha az