Fikri Mülkiyet Hukukta Yasa (LL.M) -WIPO

Genel

Program açıklaması

Fikri Mülkiyet Hukuk Yüksek Lisans (LL.M)

LL.M. Entellektüel Mülkiyet , katılımcıların fikri mülkiyet hakları (IPR) uygulamalarında öncü bir rol oynamak ve uluslararası ve karşılaştırmalı bir yaklaşıma maruz kalma yoluyla öğretmek için gerekli becerileri edinmeleri için tasarlanmıştır. Müfredat, IP hukukunun klasik konularının derinlemesine incelenmesini ve patent, endüstriyel tasarım, entegre devreler, ticari markalar, alan adları, telif hakları ve ilgili haklar, biyoteknoloji alanındaki en son gelişmelerin özel analizini sağlamayı amaçlamaktadır. internet, yazılım, veri tabanları ve e-ticaretin yanı sıra patent ve bitki çeşitleri.

program


LL.M. Entellektüel Mülkiyet İngilizce olarak öğretilir ve Haziran 2014'ten Şubat 2015'e kadar 9 ay boyunca uzanan üç farklı aşamada yapılandırılmıştır.

  • Haziran ayından Ağustos 2014'e kadarki ilk aşama, Internet üzerinden uzaktan öğrenim yoluyla sunulan derslerden oluşmaktadır. Bu ilk çevrimiçi aşama, katılımcılara ön ve homojen bir arka plan sağlar.
  • İkinci aşama, programın konut bölümünü işaretler. ILO'nun Uluslararası Eğitim Merkezi'nde 1 Eylül-12 Aralık 2014 tarihleri ​​arasında Torino'da yapılan yüz yüze sınıf öğretimi sunmaktadır. Kanunun ekonomik analizine ilişkin giriş niteliğindeki bir incelemenin ardından, bu aşama IP korumasını hem ulusal ve uluslararası seviyeler.
    Aşağıdaki modüller hakkında dersler profesörler ve öğretmenler yanı sıra uzmanlar tarafından sunulacak.
  • Üçüncü aşama, araştırma raporunun son versiyonunun sunulmasından oluşmaktadır. Her katılımcının, başlangıçta ikinci aşamada hazırlanan araştırma raporunun son halini sunması istenecektir.
    Son araştırma raporlarının sunulması ve notlandırılması programı sonuçlandıracaktır.

Fikri mülkiyet konusunda bir Yüksek Lisans Kanunu (LL.M.) başarılı bir şekilde tamamlanarak üç bölümün gerekliliklerinin yerine getirilmesiyle ödüllendirilecektir.

Yüksek Lisans Başvuru için uygun olmak için:

  • Hukuk, ekonomi, mühendislik, tıp, kimya, iletişim bilimleri veya işletme alanlarında birinci sınıf bir üniversite diplomasını başarıyla tamamladı.
  • İngilizcede akıcı olmak (İngilizce dil yeteneğini kanıtlamanız istenebilir)

Ücretler ve Burslar

Kurs ücreti, eğitim tesisleri, eğitim materyalleri, sigorta ve Üniversite kayıt ücretleri dahil 8000 Euro'dur.

Başvuru için son tarih: 29 Mart 2014


ITC-ILO kampüsünde öğrenim ücretlerini ve / veya barınma ücretlerini kapsayan sınırlı sayıda kısmi burslar , tam öğrenim ücretini ve konaklama maliyetlerini karşılayamayan adaylar arasında rekabetçi bir temelde gelişmekte olan ülkelerden / geçiş ekonomilerinden öğrenciler için genellikle mevcuttur.


Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

A UNIQUE PARTNERSHIP BETWEEN THE INTERNATIONAL TRAINING CENTRE OF THE ILO, UN ORGANIZATIONS AND ACADEMIA

A UNIQUE PARTNERSHIP BETWEEN THE INTERNATIONAL TRAINING CENTRE OF THE ILO, UN ORGANIZATIONS AND ACADEMIA Daha Az
Torino , Barselona + 1 Daha fazla Daha az