Fikri Mülkiyet Hukuku Programında LLM

Genel

Program açıklaması

Fikri mülkiyet alanında ilk on program

BU Law , seçkin bir avukat grubuna, günümüzdeki en dinamik hukuki uygulama alanlarından birinde ileri bir derece alma fırsatı sunmaktan gurur duyuyor: fikri mülkiyet hukuku. Bu inisiyatif, okulumuzu bu alanda öncü ün kazanmış akademik mükemmellik üzerine inşa etmektedir. US News’e göre, BU Law fikri mülkiyet hukuku çalışmaları için Amerikan hukuk okulları arasında 9. sırada olan en iyi fikri mülkiyet hukuku okullarından biri olarak seçildi.

Okulumuzda IP kanunu okmanın heyecanı aşikardır. Dünyaca ünlü fikri mülkiyet fakültemiz; internet ve biyoteknoloji gibi yeni ortaya çıkan konularda müfredat seçeneklerinin genişliği; ve 30'dan fazla ülkeyi temsil eden ve yüksek teknoloji, mühendislik, biyoteknoloji, yayıncılık, sanat ve eğlence alanlarına sahip bir yüksek lisans öğrencisi, ileri çalışma için gerçekten canlandırıcı bir öğrenme ortamı yaratıyor.

Fikri Mülkiyet Hukuku LLM öğrencisi olarak, Okulun JD müfredatıyla sunulan bir dizi IP ve IP ile ilgili dersleri takip edeceksiniz. Bu, Princeton Review’in “En İyi Profesörler” listesinin başında veya yakınında sürekli olarak sıralanan hukuk fakültesine erişebileceğiniz anlamına gelir. Fikri mülkiyet eğitmenlerimiz arasında, Boston'un en iyi fikri mülkiyet butikleri ve biyoteknoloji şirketlerinde en son çalışmalarda bulunan birçok önde gelen uygulayıcı bulunmaktadır.

Ayrıca dünya standartlarında bir üniversitenin bir parçası olmaktan da faydalanacaksınız: Disiplinlerarası öğrenme isteyen öğrenciler, üniversitenin diğer lisansüstü okullarındaki IP ile ilgili sınıflara çapraz kayıt yaparak hukuk çalışmalarını tamamlayabilirler.

Boston’a aşina değilseniz, yakında fikri mülkiyet çalışmaları ve çalışmaları için Amerika’nın en ileri teknoloji endüstrisi derişimine sahip, önde gelen yazılım, donanım, biyoteknoloji ve tıbbi cihaz firmaları. Keşif ve yenilik için Amerika'nın önde gelen topluluklarından birinde olmaktan doğrudan yararlanacaksınız.

Programın sınırlı büyüklüğü, her Fikri Mülkiyet Hukuku LLM öğrencisinin, tüm akademik planlama ve düzenleme konularında danışmanlık yapmak için hazır bulunan program direktörünün dikkatine ek olarak, bir fakülte danışmanı ve tam zamanlı kariyer müdürü tarafından özel destek almasını sağlar .

İnsanların dünyanın dört bir yanındaki dijital varlıkların sonsuz kopyalarını gönderebilecekleri bir dünyada, anında ve ücretsiz olarak, müşteriler entelektüel olarak önemli menfaatlerini korumak için yetkin danışmanlık talep ederler. Çok az okul sizi bu zorunluluk için BU Law daha iyi hazırlayacaktır. Beş yıl üst üste, US News

Bir BU Law Fikri Mülkiyet Hukuku LLM öğrencisi olarak, Okul'un JD müfredatıyla sunulan bir dizi IP ve IP ile ilgili dersleri takip edeceksiniz. Bu, Princeton Review'un “En İyi Profesörler” listesinin başına getirilen tutarlı bir hukuk fakültesine erişebileceğiniz anlamına gelir. Fikri mülkiyet eğitmenlerimiz arasında, Boston'un en iyi fikri mülkiyet butikleri ve biyoteknoloji şirketlerinde en son çalışmalarda bulunan birçok önde gelen uygulayıcı bulunmaktadır. Program hakkında daha fazla bilgiyi Yardımcısı Dean John Riccardi'den dinleyin veya programın genel görünümünü buradan indirin.

Fikri mülkiyetle ilgileniyorsunuz, ancak LLM'nin tamamını istediğinizden emin değil misiniz? Ayrıca Amerikan Hukuku Programında IP’de yoğunlaşma var.

Fikri Mülkiyet Hukuku Programında LLM oldukça seçicidir ve bu nedenle oldukça küçüktür. Ortalama olarak, program her yıl beş veya daha az öğrenci alır. Programın öğrencilerinin yaklaşık yüzde 80'i yabancı eğitimlidir. Yabancı dil eğitimi almış öğrenciler arasında, kabul edilmiş fikri mülkiyet hukuku çalışmaları veya uygulamalarında etkileyici bir sicil göstermiş olanlar ve ayrıca İngilizce yazma ve sözlü becerilerin iyi bir şekilde yönetildiği öğrenenler bulunmaktadır.

109396_Capture.JPG

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Boston University School of Law is a top-tier law school that offers a wide-ranging curriculum taught by professors recognized nationally as exceptional teachers and preeminent scholars. The core of t ... Devamını oku

Boston University School of Law is a top-tier law school that offers a wide-ranging curriculum taught by professors recognized nationally as exceptional teachers and preeminent scholars. The core of the BU Law learning experience is superior teaching and a supportive, dynamic learning environment in which teachers guide, inspire and challenge. BU Law professors are nationally acclaimed for their legal skills and scholarship, on the cutting edge in research, writing and advising to both the public and private sectors. But what uniquely defines them is their devotion to students, academically, professionally and individually. Daha Az