Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans (ÇEVRİMİÇİ ÖĞRENME)

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bu program, fikri mülkiyet hakları (IP) haklarının tam olarak anlaşılmasını sağlar.

Program, bir iç (İngiltere), bölgesel (Avrupa) ve uluslararası bağlamda gelişmiş bir bilgi ve IP hukuk ve politika anlayışı ile öğrencileri donatmayı amaçlamaktadır.

Program, telif hakları, tasarımlar, ticari markalar ve patentlerin yanı sıra gizlilik, aktarma, veritabanı hakları ve diğer IP koruması da dahil olmak üzere tüm önemli IP hakları ile ilgili temel kanunları kapsar. Program aynı zamanda IP hukukunu yöneten uluslararası anlaşmaları, IP'yi ticarileştirme ve uygulama konusundaki yasal hususları ve bir dizi güncel yasal ve politik meseleyi ele alıyor.

Fikri Mülkiyet Hukuku'nda LLM için bir yıllık ve 20 aylık çalışma süresinin 2018/19 akademik yılında giriş için mevcut olmayacağını lütfen unutmayın.

Program yapısı

LLM Fikri Mülkiyet Hukuku ile ödüllendirilmek için, seçmiş olduğunuz süre boyunca, 4 tanesi IP hukuk dersi olmak üzere altı ders ve 10.000 kelimelik bir tez çalışmasını başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Çalışmalarınız sırasında bilgi teknolojisi hukuku, medikal hukuk veya uluslararası ticaret hukuku gibi farklı alanlardan iki derse kadar çalışma fırsatı da bulacaksınız.

Lütfen, herhangi bir yıldaki mevcut ders seçiminin değişebileceğini unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Derecenin konuları, özel bir tez için bir temel oluşturarak, hem de, fikri mülkiyet fikri hukuku ve fikri mülkiyetin yerel, bölgesel ve uluslararası bağlamda yeri ve rolünü ileri bir bilgi ile donatmak için tasarlanmıştır.

Çalışmalarınızın sonunda, fikri mülkiyet hukuku alanında yüksek düzeyde bilgi sahibi olacak, bölgedeki problemler ve bunların çözümüne yönelik farklı yaklaşımlar konusunda sofistike bir farkındalık elde edeceksiniz.

Kariyer fırsatları

Çevrimiçi uzaktan eğitim programımızın mezunları, yerel ve uluslararası firmalarda, devlet hukuk departmanlarında, diğer kamu kurumlarında, uluslararası kuruluşlarda ve akademik çevrelerde çalışma da dahil olmak üzere, hukuk ve ilgili yasal alanlarda bir dizi kariyerle ilerlemektedir.

Programlar ayrıca ileri düzey araştırmalar için ideal bir platformdur.

Giriş koşulları

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri. Dereceniz hukukun konusu olmak zorunda değildir, ancak tanınan bir yüksek öğretim kurumundan olmalıdır.

Diğer niteliklerinizi ve profesyonel deneyimlerinizi de uygulamanızın bir parçası olarak değerlendireceğiz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Edinburgh Hukuk Fakültesi İngilizce Dil Testi

University of English Language Education ile birlikte Edinburgh Law School, 2017/18 akademik yılında giriş için online uzaktan eğitim lisansüstü programlarına başvuranlar için alternatif bir İngilizce dil sınavı geliştirdi.

Test, Üniversite tarafından kabul edilen, IELTS, TOEFL-iBT, PTE (A), CAE ve CPE gibi İngilizce dil sınavlarına bir alternatiftir.

Bu test sadece Edinburgh Üniversitesi Edinburgh Law School'da çevrimiçi uzaktan eğitim ile lisansüstü bir programa girmek için İngilizce dil gereksinimlerini karşılamak için kullanılabilir.

Son başvuru tarihi

  • Program başlangıç ​​tarihi: 14 Ocak 2019
  • Son başvuru tarihi: 13 Kasım 2018

Tamamlanan başvurunuzu olabildiğince erken, özellikle de finansman başvurusunda bulunuyorsanız veya vize gerektirecek şekilde göndermenizi önemle tavsiye ederiz. Yerlerimiz varsa, geç başvuruları düşünebiliriz.

Teklif alan herkesi barındırabilmemiz için uygulama numaralarını dikkatlice izliyoruz. Bu nedenle, yayınlanmış son teslim tarihlerinden daha erken bir programı kapatmak gerekli olabilir. Bu durumda, dört haftalık bir uyarı bildirimi yapacağız.

Nasıl başvurulur?

Başvurunuzla birlikte bir referans göndermelisiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az