Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans (LL.M)

Genel

Program açıklaması

American University Washington College of Law (AUWCL), fikri mülkiyet ve bilgi yasalarının incelenmesi için dünyanın önde gelen merkezlerinden biri aracılığıyla , Fikri Mülkiyet alanında benzersiz bir Yüksek Lisans Derecesi (LL.M.) sunmaktadır . Başvurular, Bilişim Adalet Bursları için kabul edilmektedir - seçkin adaylar için hakemli bir burs, staj ve rehberlik programı.

Seçkin adaylar, gerekli kredilerin yarısına kadar öğrenim desteğini ve Danışmanlık alanını ilgilendiren bir etkinliği organize etme fırsatı içeren Bilişim Adalet Bursu'na hak kazanabilirler.

Yüksek Lisans Program Özellikleri

Kredi Gereklilikleri

AUWCL, ABA onaylı bir LL.M. sunmaktadır. Fikri mülkiyet hukukunda derece. Derece ödülü gerektirir:

· En az 24 kredi saat, not ortalaması 2.0 veya daha iyisi.

· En az bir Temel IP dersi (Telif Hakkı, Patent, Ticari Marka, Ticaret Sırları, Siyasette IP) de dahil olmak üzere, onaylanmış fikri mülkiyet ve bilgi hukuku kurslarında 12 kredi.

· İlk yarıyılında, ortak olmayan hukuk programlarından mezun olan öğrencilerin Amerikan Hukuk Kurumlarını (2 kredi) ve Hukuki Araştırma ve Yazma (2 kredi) alması gerekmektedir. Bu dersler öğrencileri ABD yasal sistemine ve ABD yasal yazılarına tanıtmaktadır.

Adaylar, normal olarak, bir takvim yılına (yaz dahil olmak üzere) tam zamanlı öğrenci olarak derecesi verirler.

F1 veya J1 vizesi ile öğrenim gören adaylar, normal akademik yıl boyunca (sonbahar ve ilkbahar dönemleri) tam zamanlı kayıt yaptırmalı (8 kredi) ve yaz aylarında 6 veya 7 kredilik ders izleyebilirler.

Araştırma veya Uygulama Becerileri Odaklanma

Yüksek Lisans adayların dereceleri için Pratik Beceriler İzi veya Araştırma Pisti seçmeleri gerekir. Araştırma adaylarının, her yılın Sonbaharında sunulan IP Yazma Semineri'ni alması ve seçtikleri bir konuda 30 sayfalık bir tezini tamamlaması gerekmektedir. Pratik Beceriler adayları bir externship tamamlamak ve IP Yazma Semineri veya ortak olmayan hukuk arka planlarından yabancı eğitimli avukatlar için - En az bir yazılı seminer almaları gerekir - Yasal Araştırma

Washington ve Cenevre'deki yaz oturumları

Her yaz, American University Washington College of Law ünlü fikri mülkiyet programı fikri mülkiyet hukukunda geniş bir akşam, haftasonu ve kısa kurs seçkisi sunmaktadır. Dersler, meşgul profesyonellerin ve hukuk öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir formatta en ileri konular hakkında eğitim vermek üzere tasarlanmıştır.

Yaz Okulu dersleri, aktarılabilir akademik krediler için ABA onaylı herhangi bir okuldan hukuk öğrencilerine açıktır. Pratik avukatlar Tamamlama Belgesi veya Sürekli Hukuk Eğitimi (CLE) kredisi için kurs alabilir. Dört (4) yaz kredisi gelecekteki bir LL.M.'ye aktarılabilir. American University Washington College of Law .

Program hakkında daha fazla bilgi edinin ve buraya başvurun: https://www.wcl.american.edu/academics/areas/ip-law/intellectual-property-summer-sessions/

Neden American University sizin için uygun

American University Washington College of Law , fikri mülkiyet yasasını incelemek için dünyanın en iyi yerleri arasına dahildir. Program, uluslararası hukuk, kamu yararı yasası ve klinik hukuk eğitimi de dahil olmak üzere AUWCL'in diğer güçlü yönlerine dayanıyor.

Uluslararası Ünlü Öğretim Üyeleri

Washington Hukuk Fakültesi, dünyadaki en büyük fikri mülkiyet fakültelerinden birine sahiptir. Tam zamanlı fakülte, Patent, Telif Hakkı, Ticari Marka, Ticaret Sırları ve Cyberlaw konularının her birini öğretir. Öğrenciler ayrıca, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü, Dünya Ticaret Örgütü ve önde gelen küresel fikri mülkiyet hukuku firmalarından ve ziyaret bilim adamlarından bir düzineden fazla kıdemli uygulayıcıdan dersler alırlar.

Kapsamlı Müfredat

AUWCL'in fikri mülkiyet müfredatı ülkedeki en büyük programlardan biridir - 30'dan fazla entelektüel mülkiyet ve ilgili dersler. Sınıflar, öğrencilere zamanlamalarını diğer taahhütlere göre uyarlama esnekliği kazandıran, bütün bir yıl boyunca gündüz ve gece sunuluyor.

Dinamik Programlar

AUWCL, dünya çapında entelektüel mülkiyet politikası tartışmalarında kamuoyunun ilgisini arttıran bir akademik ve araştırma merkezi olan Bilgi Fikri ve Mülkiyet Yasası'nın (PIJIP) yol açtığı bir programa ev sahipliği yapmaktadır. PIJIP, ABD'li Creative Commons'un ortak etki alanındaki araştırmalara ev sahipliği yapıyor, akademisyenleri ve uygulayıcıları halka açık etkinlikler ve seminerlerle buluşturuyor ve infojustice.org haber ve analiz blogunu yayınlıyor.

Denetlenen Externships

Washington'daki hukuk eğitiminin pek çok avantajı arasında, DC, pratik deneyimi yasanın akademik çalışmasıyla bütünleştirmek için bir fırsattır. AUWCL öğrencileri düzenli olarak 100'den fazla hükümet ve kâr amacı gütmeyen IP Externship İşvereni ile çalışırlar.

Konum, Konum, Konum

AUWCL'nin yeni Tenley Kampüsü öğrencilere fikri mülkiyet politikalarının global bir merkezi olan Washington DC şehir merkezine kolay metroyla ulaşılabilen, hareketli, tarihi bir semtte yer alan modern 8½ dönümlük bir kampüste çalışma fırsatı tanır. yasal uygulama.

Küresel Mezunlar Ağı ve İstihdam Olanakları

Öğrenciler dünyanın en büyük IP mezun ağlarından birine erişirler. AUWCL mezunları, DC bölgesindeki en iyi 50 IP firmasının tamamında ortak olup, düzinelerce IP uzman jüriyi (Federal Devre Temyiz Mahkemesinin Baş Hakemleri de dahil olmak üzere) ve IP odaklı mesleklerde, Federal idari düzeyde ajanslar.

Aktif Öğrenci Kuruluşları

AUWCL hukuk öğrencileri fikri mülkiyet ve ilgili konular üzerine yoğunlaşmış sayısız organizasyon çalıştı.

· Fikri Mülkiyet Hukuku Topluluğu, öğrencileri haftalık bir faaliyet özeti ve iş ilanıyla bilgilendirir ve birbirlerine bağlar; etkinlik ve konuşmacılar dizisi düzenler;

· IP Brief, öğrencilere bir ilk yıl veya LL.M. de dahil olmak üzere kısa ve tam uzunlukta makaleleri düzenleme ve yayınlama fırsatı verir. Öğrenci;

· İletişim Hukuku Topluluğu, Spor

· Mood Court Honor Society, Giles Southerland Zengin Anıtı ve Saul Lefkowitz tartışmalı mahkeme müsabakalarına katılımı desteklemektedir;

· Amerikan Üniversitesi Hukuk İncelemesi, ABD Federal Devre Temyiz Mahkemesinin içtihatlarını inceleyen yıllık bir cilt yayınlamaktadır;

· Uluslararası Hukuk İncelemesi, uluslararası fikri mülkiyet hukuku üzerine yıllık bir odak sorunu yayınlamaktadır;

· Cinsiyet, Sosyal Politika Dergisi

Nişanlı Kariyer ve Akademik Danışmanlık

Bir düzineden fazla AUWCL öğretim üyesi, öğrencileri fakülteye, mezunlara ve üst düzey öğrenci kariyer mentorlarına bağlayan Fikri Mülkiyet, İletişim, Medya ve Spor Hukuku Uygulama Uygulama Grubu'na katılır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Designed for international and domestic law graduates, our LL.M. programs feature flexible curricula that incorporate a rich array of specialized law courses and seminars and experiential learning opp ... Devamını oku

Designed for international and domestic law graduates, our LL.M. programs feature flexible curricula that incorporate a rich array of specialized law courses and seminars and experiential learning opportunities. As a student, you will be supported by a law school community that is uniquely collaborative, including faculty who are passionate about education and a global network of LL.M. alumni. The LL.M. programs at AUWCL incorporate a rich array of courses, experiential learning opportunities, and special events that offer valuable opportunities for students to interact with leading lawyers, policymakers, business leaders, and diplomats. Daha Az