Fikri Mülkiyet Hukuku'nda LLM

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bu program, uluslararası, Avrupa ve yurt içi (İngiltere) bir ortamda fikri mülkiyet hukukunun ileri bir bilgi ve anlayış ile donatmak için tasarlanmıştır.

Programın ana konuları, hem yasal bağlamda hem de sosyal, etik, kültürel ve ticari bağlamlarında, hem fikri mülkiyet haklarını hem de fikri mülkiyetin yerini ve rolünü kapsamaktadır. Program, patent, telif hakkı, ticari markalar, tasarımlar, veritabanı hakları, güven ihlalleri, geçiş ve haklar haklarını kapsamakta ve çağdaş fikri mülkiyet hukuku ve politikasını destekleyen bir dizi konuyu araştırmaktadır.

Program yapısı

180 kredilik bir çalışmayı tamamlamanız gerekmektedir - zorunlu doktora 60 kredilik ders alınmış ve kalan 120 kredilik dersler alınmıştır.

Dersler kendi alanında lider olan Hukuk Fakültesi akademik topluluğunun üyeleri tarafından yönetilecektir. Gerekli materyalleri okuyarak ve tartışılacak konulara da yansıyarak önceden hazırlanmanız ve derslere katılımınız değerlendirilecektir.

Tezi için rehberlik ve destek beklediğiniz bir danışmanınız olacak, ancak tezin amacı bağımsız olarak bir araştırma ve analiz parçası tasarlamanıza ve yürütmenize izin vermektir.

Öngörülemeyen durumlar veya belirli kurslar için talep yetersizliği nedeniyle, ilan edilen tüm derslerin akademik yılın başlangıcına gelemeyeceğini lütfen unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Derecenin konuları, öğrencilere hem temel fikri mülkiyet hukuku bilgisini, hem de fikri mülkiyetin yerel, bölgesel ve uluslararası bağlamdaki yeri ve rolüyle donatmayı ve özel bir tez çalışması için bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu dereceye kadar yaptıkları çalışmaların sonunda, öğrenciler fikri mülkiyet hukuku alanında yüksek bir bilgi birikimine sahip olacak, bu alandaki sorunların ve bunların çözümüne yönelik farklı yaklaşımların karmaşık bir farkındalığı olacaktır.

Programı inceleyen öğrenciler, sadece hukuki değil sosyal, etik, kültürel ve ticari bağlamda da Fikri Mülkiyet hukukunun anlaşılmasıyla ortaya çıkacaklardır.

Çalışmaları sırasında, öğrenciler en yüksek kalitede yenilikçi çapraz kesim araştırmasının sonuçlarına erişebilecekler. Program öğrencileri ileri araştırmalara hazırlamak için uygundur.

Kariyer fırsatları

Bu program yasal, iş, endüstri veya akademik ortamlarda fikri mülkiyette çalışmak isteyen veya alandaki bilgilerini geliştirmek isteyen herkes için mükemmel hazırlık sağlar. Son mezunlar fikri mülkiyet hukukunda uzman olarak yasal uygulamaya girdiler ve ayrıca marka avukatları ve telif hakları yöneticileri olarak çalışıyorlar.

Giriş koşulları

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri, yasada.

Ayrıca bir sosyal bilimler alanında İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğerini de düşünebiliriz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Son başvuru tarihi

Başvurunuzu işleme koymak için yeterli zamana sahip olduğumuzdan en azından bir ay önce başvurmanızı öneririz. Ayrıca fonlama için başvuruyorsanız veya vize gerektirecek olursa, olabildiğince erken başvurmanızı kesinlikle öneririz. Geç yerinde başvuru yapanlarımızı geç başvuruları düşünebiliriz, ancak önce tavsiye almak için ilgili Kabul Dairesine başvurmalısınız.

Nasıl başvurulur?

Başvurunuzla birlikte bir referans göndermelisiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az