Fikri Mülkiyet Hukuku'nda LLM

Genel

Program açıklaması

IP konusunda stratejik bir düşünür olmak istiyorsanız, UJ!

“Ülkenin geleceği, endüstrinin verimliliğine hiç de önemsiz değildir ve sanayinin verimliliği, fikri mülkiyet haklarının korunmasına hiç de önem vermez.” Rockwell Graphic Systems Inc. , 925 F.2d 174 (7 Ocak 1991)

Fikri mülkiyet alanı (IP) geniş alana ulaşır ve sürekli değiştiği için muhtemelen en dinamik hukuk alanıdır. Bunun neyle alakası var? IP'nin doğası en iyi, diğer maddi mülkiyet biçimleriyle karşılaştırılarak anlaşılır. Bir örnek, bir toprak parçası gibi taşınmaz mallardır.

Diğer örnekler araç, saat veya futbol topu gibi şeylerdir. Bu gibi durumlarda kişi nesnenin kendisinin haklarına sahiptir. Başka bir deyişle, nesne imha edilirse haklarınız ihlal edilir. IP ile pozisyon farklı. Bir örnek, bir çift gece görüşlü dürbün için bir patent olabilir. Dürbün tahrip edildiğinde patent sahibinin fikri mülkiyet hakları ihlal edilmez. Bunun nedeni, dürbünlere değil korunan buluş olmasıdır. Fikri mülkiyet haklarının yaratılması ve kullanılmasını ve sonuçta ortaya çıkan hakların uygulanmasını düzenleyen hukuk organı buna göredir. Çeşitli IP haklarının nesneleri tipik olarak patentleri, telif haklarını, tescilli tasarımları ve ticari markaları içerir.

Tüm bu sorunları doğru bir şekilde anlamak için, onları ileri düzeyde çalışmak gerekir. Belirli bir disipline ilişkin hem mevzuatı hem de içtihat hukukunu anlamak gerekir. Modern iş dünyasında, gerekli IP geçmişi olmadan ticari işlemlerle doğru şekilde ilgilenmek imkansız hale geldi. Bu LLM, öğrenciye IP alanında gezinmek ve kendileri için olabilecek tuzaklar veya fırsatlar hakkında farkındalık yaratmak için gerekli araçları sağlamayı amaçlamaktadır. Aslında, belirli durumlarda, IP konusunda ileri derecede bir derece sahibi, böyle bir niteliği olmayan biri üzerinde belirli bir görev için tercih edilebilir.

IP’nin KOMPLEKSİ DOĞASININ İNCELENMESİNDE, ÖĞRENCİLER ETKİLEŞİMLİ SINIF ORTAMINDAN EN ÇOK FAYDALI. BT İHTİYACINIZ ETKİLEŞTİRMESİ İÇİN DERECEDE ÖZEL BİR AMAÇTIR.

Ne Öğretilecek? Daha Fazlasını Öğreneceksiniz:

  • Ticari marka kanunu
  • Telif hakkı ve İnternet hukuku
  • Patent kanunu
  • Fikri mülkiyet hukuku konusunda da bir tez yazacaksınız.

Öğretim Üyeleri

Kursun koordinatörü, 20 yıllık pratik tecrübeye sahip Profesör Wim Alberts. Uygulayıcıların yanı sıra diğer akademisyenler tarafından desteklenecektir.

Burslar

Burslar mevcut. Derecesini iki yıl içinde tamamlayan öğrenciler, öğrenim ücretlerinin geri ödenmesine hak kazanırlar (kayıt ücreti ve BIT vergisi hariç ve belirli şartlar ve koşullara tabidir).

Kabul şartları

Genel olarak, asgari kabul şartı olarak, öğrencilerin LLB derecelerinde hukuk dersleri için ortalama% 65 oranına ulaşmış olmaları gerekir.

Kariyer fırsatları

Bir IP LLM bir kariyere neden olabilir:

  • Bir avukat
  • bir avukat
  • devlette yasal bir danışman
  • özel sektörde yasal bir danışman

Ayrıca, düzenleyici bir ortamda veya uluslararası bir ajans içindeki bir pozisyonda kapılar açabilir.

Giriş gereklilikleri, kapanış tarihleri ve başvuru prosedürünün yanı sıra kurs maddesiyle ilgili daha fazla bilgi ve sorularınız için fakülte ile iletişime geçin:

Bayan P Magongoa: Auckland Park Kingsway Kampüsü
Tel: 011 559 3843, E-posta: phaladim@uj.ac.za, İnternet: www.uj.ac.za/law

Kayıt ve Başlangıç Tarihleri

Kayıt Ocak ayında başlar ve Şubat ayında hem Lisans hem de Lisansüstü ders çalışma programları için ders verir.

Yüksek Lisans ve Doktora için tüm araştırma programları yıl boyunca kayıt yaptırabilir.

Bitiş Tarihi: Akademik Ocak ayında başlar ve Aralık ayında sona erer. Programın son tarihi programın süresi ile belirlenir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az