Genel LLM

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Birmingham Hukuk Fakültesi Genel LLM'i, gelecekteki kariyerinizle hangi hukuk alanlarının en uygun olduğuna karar verme ve sizi en çok ilgilendiren modülleri seçme fırsatı sunar. Kendinizi yalnızca belirli bir hukuk dalına sınırlamadan, Yüksek Lisans düzeyinde bilgi ve beceri kazanmak istiyorsanız bu ideal bir Pathway .

Bu Pathway , gelecekteki kariyer hedeflerinize göre benzersiz bir derece oluşturmanıza olanak tanıyan 30'dan fazla modül ile İngiltere'deki en geniş seçeneklerden birini sunar.

Genel LLM Pathway , tüm mevcut konulardaki modülleri çalışmanıza izin verir. Bu Pathway , bir dizi yasal disipline maruz kalmak isteyenler, size genel kurulda uzmanlık kazandırmak ve başarılı bir yasal kariyer için gerekli bilgi ve becerileri sağlamak isteyenler için uygundur.

Bu dersi neden inceleyelim?

  • En iyi küresel hukuk fakültesinde okumak - Birmingham Hukuk Fakültesi, İngiltere'deki en iyi 20 hukuk fakültesinden biridir (Konu 2019'a göre QS Dünya Üniversitesi Sıralaması) ve öğretimdeki mükemmelliğimizi ve dünya lideri araştırmalarımızı yansıtır.
  • Modül seçimi - İngiltere'de bulunan en geniş LLM modül aralıklarından biridir
  • Profesyonel bağlantılar - fırsatlar arasında yıllık hukuk fuarı ve önde gelen firmalara yapılan ziyaretler bulunmaktadır

Modüller

Altı ders modülünden (her biri 20 kredilik) ve 15.000 kelimeden oluşan bir tez (60 kredilik) içeren bir modüler programı (toplam 180 kredilik) izliyorsunuz; ikincisi, çalışma yılı sonunda sunulacaktır.

Genel LLM Pathway öğrencileri, tüm LLM Pathways boyunca mevcut olan altı modülden birini seçer ve seçtikleri bir konu hakkında bir tez yazar.

Öğrenme ve öğretme

Birmingham LLM Pathways önemli yasal konuların derinlemesine analiz sağlamak için tasarlanmıştır. Modüllerin hepsi 20 krediliktir ve her hukuk alanında öğrencilerin önemli uzmanlık geliştirmelerini sağlamak için 10 iki saatlik seminerler içerir.

LLM kursu eylül ayından eylül ayına kadar 12 ay sürmektedir. Tüm LLM Pathways aynı temel yapıyı takip eder:

  • Kursun I. bölümünde, altı kredi modülünü alırsınız: mevcut olan aralık takip etmeye karar verdiğiniz Pathway bağlıdır. Bu modüllerdeki değerlendirme, kompozisyon veya resmi sınavlarla, Mayıs ve Haziran aylarında yapılır.
  • Kursun II bölümünde araştırmalarınızı yapın ve bir personelin denetimi altında seçtiğiniz bir konuyla ilgili 15.000 kelimelik bir tez yazın.

Hukuk Fakültesi indüksiyonu

Kurs başlangıcında, Birmingham LLM'ye yerleşmenize ve Birmingham LLM'yi anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı bir karşılama ve teşvik programı bulunmaktadır. LLM dersinizin heyecan verici ve ödüllendirici bir deneyim olmasını sağlamak için yıl boyunca size çeşitli şekillerde destek sağlayacaksınız.

Öğrenciler gelmeden önce ve akademik yılın başında modüller için kayıt yaptırabilirler. İndüksiyon sürecinin bir parçası olarak, mevcut çeşitli modüller hakkında daha fazla bilgi edinme ve ilgi alanlarınıza uygun seçimler yapma fırsatı bulacaksınız.

Yarı zamanlı çalışma

Tüm LLM Pathways yarı zamanlı olarak alınabilir ve iki yıllık bir süre içinde tamamlanabilir. Bu çalışma şekli, mesleki uygulamalarını üniversite düzeyinde çalışma ile birleştirmek isteyen ve süreçte CPD puanları kazanmak isteyen avukatlar ve avukatlar için özellikle uygundur.

LLM'de yarı zamanlı öğrencilere yönelik dersler saat 09.00-18.00 arasında planlanacak ve öğrenciler genellikle her hafta 2-4 saat öğretim yapacak. Ücretler tam zamanlı çalışma için olanlarla aynıdır, ancak iki yıl içinde ayrılmıştır.

İngiltere dışından gelen öğrenciler için, teklif modüllerinin temelini oluşturduğu için, indüksiyonun İngiliz hukuk sistemini tanıması için bir fırsat olacak. Uluslararası Öğrenciler için İngilizce Bölümü, akademik İngilizce okuma ve yazmada bir dizi destek sunmaktadır.

Giriş koşulları

Adayların hukukta iyi bir Şeref derecesi veya Ortak Mesleki Muayene sınavında başarılı sayılan başka bir disiplindeki derecesi olması gerekir.

Uluslararası öğrenciler

Akademik gereksinimler: Farklı ülkelerden gelen bir dizi yeterliliği kabul ediyoruz, ülkenizden hangi nitelikleri kabul ettiğimizi görmek için aşağıdaki kılavuzumuzu kullanın.

İngilizce dil gereklilikleri: bu kurs için herhangi bir grupta 6,5'ten az olmamak üzere IELTS 7.0 veya dört becerinin hepsinde 67 ile PTE talep ediyoruz. Çalışmak için bir yer önerdiyseniz ve dil gereksinimini karşılamadıysanız, Akademik Amaçlı İngilizce Hazırlık kursumuza kayıt olma seçeneğiniz vardır - kursu başarıyla tamamlarsanız, dili tamamlayabilirsiniz. Bir dil yeterliliği kabul etmeden şartı.

IELTS 7.0, herhangi bir grupta 6.5'ten az olmamak üzere eşdeğerdir:

  • TOEFL: Genel olarak herhangi bir grupta 22'den az olmamak üzere 95
  • Pearson İngilizce Testi (PTE): Dört becerinin hepsinde akademik 67
  • Cambridge English (2015'ten itibaren yapılan sınavlar): Gelişmiş veya Yeterlilik - herhangi bir bileşende 176'dan az olmamak üzere en az 185 toplam puan
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Our College of Arts and Law Graduate School is a vibrant international community of over 1500 postgraduate students. We benefit from excellent research resources and a supportive environment that allo ... Devamını oku

Our College of Arts and Law Graduate School is a vibrant international community of over 1500 postgraduate students. We benefit from excellent research resources and a supportive environment that allows your research to flourish. Located in the Arts building at the main Edgbaston campus, our team of academic and operational staff are on hand to offer support and advice whenever you need it. Daha Az