General LL.M. (Bireyselleştirilmiş Çalışmalar)

Genel

Program açıklaması

Etkili JD sonrası hukuki çalışma, uyarıcı bir akademik çevredeki önde gelen uzmanlar tarafından öğretilen özelleştirilmiş bir müfredat aracılığıyla hukuk alanlarını daha derinlemesine keşfetme imkanı sağlar. Southwestern Law School , sözü yerine getiren olağanüstü bir Usta Yasası (LL.M.) programı sunuyoruz.

Güneybatı'nun esnek General LL.M. Kişiselleştirilmiş Araştırmalar Programı, Amerika Birleşik Devletleri'nde veya yurtdışında zaten bir hukuk diplomasına sahip olan ve kendi kişisel ve mesleki hedefleri doğrultusunda yasal çalışmalarını genişletmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Güneybatı'daki bir öğrenci olarak LL.M. programında, size en çok yararı olacak hukuk alanında odaklanmış 150'yi aşkın ders arasından kendi müfredatınızı oluşturabilirsiniz. Fakültemizin dörtte birinden fazlası uluslararası tecrübeye sahiptir. LL.M. derecesi JD ders sonrası 24 kredi saat gerektirir ve ya tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak tamamlanabilir ve sonbahar ya da ilkbaharda başlayabilir.

Güneybatı'nun, Los Angeles'ın merkezinde bulunan dinamik metropoliten konumundan yararlanabileceksiniz ve 100 yıldan fazla bir süredir izbazcıları ve liderleri üreten bir topluluğun parçası olabileceksiniz. Avukatlık okulunun Amerika Birleşik Devletleri ve diğer 25 diğer ülkedeki mezunları, Kongre üyelerinden belediye başkanlarına ve 200'ün üzerinde hakimden olmak üzere önde gelen kamu görevlilerinin yanı sıra kıyı şeridinden sahil şeridindeki büyük hukuk firmalarının kurucuları ve çokuluslu şirketlerin genel danışmalarına da ev sahipliği yapıyor.

Yüksek Lisans Lisans Derecesi Gereksinimleri

LL.Me'ye hak kazanmak için. derece öğrencileri, JD kursundan 24 kredi saatini tamamlamalıdır, bunlardan 12'si Güneybatı'da kazanılmalıdır. LL.M'ye maksimum 30 adet başvurulabilir. derecesi. Daha önce JD veya eşdeğer bir derece için alınmış olan dersler LL.M'ye sayılmaz. derecesi.

Tam zamanlı öğrenci:

Dönem başına 8 ila 16 ünite ayırın; Genellikle bir akademik yıl içerisinde tamamlama derecesi.

Yarı zamanlı öğrenciler:

Dönem başına 2 ila 7 ünite atın; Genellikle iki akademik yıl içinde tamamlama derecesi.

NOT: Uluslararası F1 Vizeleri öğrencileri, tam zamanlı kayıt yaptırmakla yükümlüdürler.

Tüm öğrencilerin LL.M.'nin tüm derslerini tamamlamaları gerekmektedir. dört yıl içinde. Yüksek Lisans öğrenciler Southwestern'in JD öğrencileri ile derslere katılırlar ve gün veya akşam sunulan dersleri seçme esnekliğine sahiptirler. Güneybatı, özellikle uluslararası eğitim görmüş LL.M. için temel kurslar sunmaktadır. öğrenciler.

Yüksek Lisans Temel Kurslar

Güneybatı'nun uluslararası eğitim görmüş LL.M. öğrenciler şunları içerir:

  • Amerikan hukukuna giriş
  • LL.M için yasal yazı öğrencilerin
  • Sözleşme Hukuku, Beceri ve Müzakere
  • Uygulamalı Hukuk Araştırması: LL.M.

Lisans Derecesi Gereksinimleri

LL.M.'yi kazanmak için derece öğrencileri, JD kurslarından 24 kredilik ders saatini başarıyla tamamlamak zorundadır; bunlardan 12'si Güneybatı'da alınmalıdır. Daha önce JD veya eşdeğer bir derece için alınmış olan dersler LL.M'ye sayılmaz. derecesi. Her adayın üstlendiği belirli dersler, bireyin seçtiği konsantrasyon alanına bağlı olacaktır.

Uluslararası eğitim gören öğrenciler, Amerikan Hukukuna Giriş, Hukuki Süreç ve Kurumlara Giriş yapmakla yükümlüdürler. LL.M.'ye hak kazanmak için gerekli herhangi bir yazılı tez bulunmamaktadır. derecesi.

Öğrenciler, tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak katılabilirler. Tam zamanlı öğrenciler genellikle kurslarını bir yıl içinde tamamlarlar ve part-time öğrenciler genellikle programı iki yıl içinde tamamlar, ancak hepsinin LL.M için tüm dersi tamamlaması gerekir. dört yıl içinde.

Kabul kriteri

LL.M'ye kabul Program oldukça seçicidir. Bir Juris Doktoru (JD) veya eş dereceli bir derece gereklidir. Birleşik Devletler'den başvuran bir aday, ABA onaylı ve Amerikan Hukuk Okulları Birliği üyesi bir hukuk okulunda JD derecesini tamamlamış olmalıdır. Birleşik Devletler dışında kazanılan bir hukuk diploması, bulunduğu ülkede akredite olmuş bir üniversiteden veya adayın o ülkedeki en yüksek mahkemeye başvurmadan kabul edilmelidir.

LL.M. adaylarını gözden geçirirken Program, Kabul Komitesi aşağıdakileri değerlendirir:

  • Hukuk fakültesinde ve lisans fakültesinde akademik kayıt
  • Programdaki seçkin performans ve katkıda bulunma potansiyeli Mesleki deneyim ve başarılar
  • tavsiye mektubu
  • Kişisel Bildirim Kalitesi

Kabul politikasının amacı, her sınıfı, programın yüksek kalite standartlarına ve Güneybatı'nun çeşitliliğine uygun olarak bir başvuru havuzundan en iyi öğrencilerle doldurmaktır. Başarılı adaylar genellikle hukuk fakültesi derslerinin üst yarısında mezun olmuştur.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Diverse, Engaged, Inspiring - this is Southwestern Law School—a history of public service, innovative teachers, brilliant scholars, and trailblazing alumni. Prepare to succeed through our innovative c ... Devamını oku

Diverse, Engaged, Inspiring - this is Southwestern Law School—a history of public service, innovative teachers, brilliant scholars, and trailblazing alumni. Prepare to succeed through our innovative curriculum and experiential learning opportunities. The vibrant mid-city campus provides the ideal setting for the study of law, fostering an emphasis on community, diversity, and public service. Daha Az