Hasar Hukukunda Usta

Genel

Program açıklaması

Yüksek lisans derecesi, Avrupa ve karşılaştırmalı perspektifte Hasar Hukuku üzerine ileri araştırmalara dayanarak titiz bir soruşturma profili oluşturmak için tasarlanmıştır ve özellikle sözleşmesiz medeni sorumluluk alanına ve ilkelerin analizinin temellerine odaklanmıştır. çağdaş hukukun en iyi teorisinin önerdiği teze özel dikkat göstererek özel hukuku ifade eder.129557_rsz_man-in-black-holding-phone-618613.jpg

tanıtım

Neden bu ustayı okuyorsun?

Bazı İspanyol üniversitelerinde sunulan bu programdaki diğer programların aksine, Üniversite Yüksek Lisans Hasar Hukuku programı, Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından resmi ve doğrulanmıştır. Avrupa ve karşılaştırmalı perspektifte zarar yasası üzerine ileri araştırmalara dayanan ve özellikle sözleşmesiz medeni sorumluluk alanına ve özellikle Özel hukuk, çağdaş hukukun en iyi teorisinin önerdiği teze özel önem verir.

Yüksek lisans derecesi 2012-2013 akademik yılından itibaren sürekli olarak İspanyolca olarak verilmektedir, ancak bazı önerilen materyaller İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Ustanın modüllere ve iki uzmanlığa dayanan esnek yapısı, öğrencinin programı kendi ilgi alanlarına ve mesleki faaliyet alanlarına uyarlamasını kolaylaştırır. İçeriklerin geliştirilmesi ve zamansallaştırılması ayrıca bir üniversite yüksek lisans derecesi almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmıştır.

Programda ders veren öğretim personeli, hem akademik alanda hem de uygulamada bu alanda uzun bir akademik kariyere sahip uzmanları içermektedir. Girona Üniversitesi Hukuk Fakültesi, öğretmenlere kolay erişim ve eksiksiz bir bibliyografik koleksiyon ve en son yasal bilgi teknolojileri ile donatılmış bir kütüphane desteği sunmaktadır. Girona gibi küçük bir üniversite kenti, Barselona ve güney Fransa'dan bir saatten az bir süre, diğer avantajların yanı sıra, öğrencilere büyüklerin kitlesini desteklemek zorunda kalmadan bir üniversitenin tüm eğitim kaynaklarına sahip olma imkanı sunar. şehirler. Buna ek olarak, şehrin kendisinde ve çevresinde öğrencinin konaklamasını daha karlı ve eğlenceli hale getirmek için çeşitli aktivitelerle eksiksiz bir eğlence, gastronomi ve kültür ekipmanı vardır.

Yüksek lisansın bittiği Yüksek Lisans Tezi (TFM), hem şahsen hem de telematiksel olarak sunulabilir.

Genel bilgiler

 • Yüksek Lisans Adı: Hasar Hukukunda Yüksek Lisans
 • Kapsam: Hukuk, Ekonomi ve İşletme
 • Tür: Araştırma
 • Üyelik Birimi: Avrupa ve Karşılaştırmalı Özel Hukuk Enstitüsü
 • Akademik Sekreterlik: Hukuk Fakültesi
 • Süre: 60 AKTS (42 öğretim ve 18 TFM)
 • Takvim ve program: Yoğun program (42 AKTS öğretimi): Ocak-Nisan arası 14 hafta. Saatler: öğleden sonra 15: 00-21: 00. TFM'nin bir sonraki akademik yıl boyunca yapılması tavsiye edilir.
 • Rejim: Tam zamanlı
 • Modality: Yüz yüze
 • Öğretim dilleri: İspanyolca
 • Maksimum yer sayısı: 30
 • Fiyat: Ön kayıt: 30,21 euro. Yer rezervasyonu: 500 Euro (kayıttan dolayı). Öğrenim ücreti: 46,11 Euro / kredi (İspanyol Devleti sakinleri değil, Avrupa Birliği dışındaki ülkelerin vatandaşları için 65,87 Euro / kredi)

Eğitim hedefleri

Girona Üniversitesi tarafından sunulan Hasar Hukuku Yüksek Lisans Derecesi programı, doğrudan medeni sorumlulukla bağlantılı alanlarda ileri hukuki eğitim almayı amaçlamaktadır. Biri sözleşmeye bağlı ve sözleşmeye aykırı yükümlülüklerin özel hukukunda, diğerinin özel hukukun analizi için Temeller kısmında iki uzmanlık alanı vardır; her ikisi de doktora erişim sağlar. Teklif, özel hukukta uzmanlaşan herhangi bir araştırmacı için gerekli olan özel ve karşılaştırmalı hukukta ve özel hukukun felsefesinde araştırma ile bağlantılı bir akademik kariyer geliştirmek isteyenler için özel hukukun temelleri konusunda eğitim sunmaktadır.

Erişim, kabul ve kayıt

Ön yeterlilik şartı

Özel hukuk eğitimi içeren ve lisansüstü çalışmalara izin veren hukuk veya ilgili bir konuda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmak. Programın uluslararası yaklaşımı göz önünde bulundurulduğunda, yabancı öğrenciler için belirli bir yer rezervasyonu yoktur (EHEA'dan lisans derecesi veya EHEA dışındaki yabancı eğitim sistemlerinden mezun olanlar, onay gerektirmeden, bir eğitim düzeyini akredite eden önceden doğrulama ile karşılık gelen İspanyol lisans derecelerine eşdeğerdir ve bunu düzenleyen ülkede lisansüstü eğitime erişime izin verir). Her durumda, üniversite hukuku eğitimine sahip adayların tercihli erişimi olacaktır.

Kabul ve kayıt

Yüksek lisans derecesine erişmek için üniversite ön kaydını tamamlamanız gerekir. AB dışından adayların, yer edinmelerini sağlamak için ilk ön kayıt dönemlerinde ön kayıt yaptırmaları önerilir. Ön kayıt tamamlandıktan sonra, Yüksek Lisans Kabul Konseyi, öğrencilerin ilerlemeleri için gerekli özveri ile ilgili olarak adayların uygunluğunu sağlamak için öğrencinin müfredatını değerlendirecektir. Dil bilgisi ve araştırma veya mesleki deneyim alanındaki önceki değerler dikkate alınacaktır.

müfredat

modüller

Modül 1: Medeni sorumluluk

 • Medeni sorumluluk hukuku: temel bilgiler
 • Risk ve araç dolaşımı sorumluluğu
 • Ürünler, tıbbi ve sağlık ve ürün güvenliği sorumluluğu

Modül 2: Hasar Hukuku Felsefesi

 • Sivil sorumluluk testinin epistemolojik temelleri
 • Hasar hukukunun ekonomik analizi

Modül 3: Özel Hukukun Pratik Yönleri

 • Sigorta hukuku
 • İdarenin Patrimonial Sorumluluğu

İsteğe bağlı (seyahat programına göre sınıflandırılmış)

Güzergah: Sözleşmeye bağlı ve sözleşmeye bağlı olmayan yükümlülüklerin özel hukuku

 • Sözleşme Hukuku
 • Temel hakların sivil korunması
 • Vücut hasarı değerlendirme sistemleri: karşılaştırılan bazlar
 • Avrupa tüketici hukuku

Güzergah: Özel Hukuk Analizinin Temelleri

 • Medeni sorumluluğun gerekçesi ve işlevleri
 • Nedensel bağlantının felsefi kavramları
 • Tazminat hakkının dağıtıcı yönleri
 • Sivil sorumlulukta uzman kanıtı

Diğer İsteğe Bağlı (her iki seyahat programı)

 • Özel Hukukun Temel Sorunları I: Avrupa Hukuk Geleneği
 • Özel hukukun ana konuları II: mesleki durumlar ve medeni sorumluluk

Yüksek Lisans Tezi

Kariyer fırsatları

Bu yüksek lisans tarafından önerilen eğitim, profesyonel ofislerde veya kurumlarda veya sivil toplum kuruluşlarında veya hukuk alanında profesyonel, kamu veya özel uygulamalara yönelik uluslararası bir profesyonel kariyer yapmak isteyen insanlar için özellikle yararlıdır. hasarın Akademik bir bakış açısından, Avrupa ve karşılaştırmalı özel hukukta eğitim, özel hukukta uzmanlaşmış herhangi bir araştırmacı için de gerekli bir bagajdır, çünkü çeşitli sistemler ve modeller arasındaki farklılıkların yapısal nedenleri hakkında eleştirel bir vizyon ve bilgi verir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

La Universidad de Girona es una institución pública que se integra en el sistema de universidades públicas catalanas, sobresale en la docencia y en la investigación y participa en el progreso y el des ... Devamını oku

La Universidad de Girona es una institución pública que se integra en el sistema de universidades públicas catalanas, sobresale en la docencia y en la investigación y participa en el progreso y el desarrollo de la sociedad mediante la creación, transmisión, difusión y crítica de la ciencia, la técnica, las humanidades, las ciencias sociales y de la salud y las artes. Es motor económico y cultural de su entorno, y expresa la vocación de universalidad y de apertura a todas las tradiciones, avances y culturas del mundo. Daha Az